European Energy wzmacnia swoje działania Power to X i dołącza do organizacji Hydrogen Denmark

Żaneta Kłostowska

16.05.2021 15:55 Źródło: Własne
Strona główna European Energy wzmacnia swoje działania Power to X i dołącza do organizacji Hydrogen Denmark
European Energy wzmacnia swoje działania Power to X i dołącza do organizacji Hydrogen Denmark - ZielonaGospodarka.pl
Fot. iStock

Duński deweloper farm wiatrowych i słonecznych European Energy dołącza do duńskiej organizacji Hydrogen Denmark, aby wzmocnić swoje działania w zakresie wodoru i rozwiązań Power-to-X.

Od 2004 roku firma European Energy zainstalowała i zainwestowała w ponad 2 GW produkcji zielonej energii. European Energy jest współwłaścicielem REintegrate, który przekształca energię odnawialną w e-metanol, z tego powodu European Energy intensywnie inwestuje w wykorzystanie i rafinację zielonej energii za pomocą wodoru i PtX, co jest kolejnym krokiem zielonej transformacji. Wysiłek ten został teraz wzmocniony poprzez połączenie sił z Hydrogen Denmark.  która jest główną organizacją zajmującą się wodorem i PtX w Danii. 

 –  Bardzo się cieszę, że European Energy zdecydowało się dołączyć do Hydrogen Denmark w ramach ich podróży do obszaru wodoru i PtX. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wodór i PtX przy produkcji energii odnawialnej, ponieważ nie ma rozwiązań PtX bez rozszerzenia produkcji energii odnawialnej, a European Energy jest tutaj bardzo ważnym partnerem – mówi Tejs Laustsen Jensen, dyrektor Hydrogen Denmark.

–  Ich kompetencje w zakresie rozwoju, budowy i eksploatacji zielonej energii są bardzo cenne, w związku ze skalowaniem i wdrażaniem produkcji wodoru i PtX w Danii. European Energy przyłącza się do działań, które mają uczynić Danię międzynarodowym liderem w gałęzi produkcji wodoru, a PtX wyraźnie pokazuje, że właśnie na tym polega następny rozdział zielonej energii – dodaje.

European Energy: Współpraca priorytetem

European Energy nie może się doczekać współpracy i wyjaśnia, że przynależność do Hydrogen Denmark należy postrzegać w związku z rosnącym poziomem działalności firmy w zakresie wodoru oraz PtX.

– Jesteśmy już w trakcie realizacji projektów Power-to-X w Danii, które, jak spodziewamy się, będą mogły rozpocząć się w przyszłym roku – skomentował Knud Erik Andersen, dyrektor generalny European Energy.

I jak dodał, jest to oczywista okazja do rozpoczęcia projektów PtX, aby wykorzystać część produkcji naszej zielonej energii, a jednocześnie pomóc w opracowaniu rozwiązań, które sprawiają, że zielona transformacja sektora transportu jest w szczególności bardziej efektywna. 

– Hydrogen Denmark odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu odpowiednich ramowych warunków regulacyjnych dla wprowadzenia PtX w Danii, dlatego cieszymy się, że możemy być częścią zespołu i wspierać ten wysiłek – podsumował.


polonus_energy_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 41675,00 $ tona -3,86% 25 sty
 Cynk 3614,00 $ tona -0,74% 25 sty
 Aluminium 3063,00 $ tona 0,62% 25 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.