ING przekazał 1 mln zł rozwiązania związane z czystą energią dla młodych naukowców i start-upów

zk

01.07.2022 13:01 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE ING przekazał 1 mln zł rozwiązania związane z czystą energią dla młodych naukowców i start-upów

Partnerzy portalu

ING przekazał 1 mln zł rozwiązania związane z czystą energią dla młodych naukowców i start-upów  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ing.pl

ING wybrał zwycięzców pierwszej edycji konkursu skierowanego do młodych naukowców i start-upów na najlepsze rozwiązania dotyczące obszaru czystej energii. Zwycięskie projekty otrzymały łącznie 1 mln zł na dalszy rozwój.

Nagroda główna - 400 tys. zł trafiła do DAC (Dynamic Air Cooling) za innowacyjne urządzenie do chłodzenia, które pozwala znacząco zmniejszyć emisje CO2 z klimatyzacji. Na miejscu drugim znalazło się rozwiązanie zgłoszone przez Panel Wiatrowy, a jego autorzy otrzymają 300 tys. zł za zgłoszenie systemu pionowych turbin wiatrowych, które nie tylko produkują energię, ale mogą też pełnić funkcję ogrodzenia. Pomysłem, który spotkał się również z dużym uznaniem kapituły było zgłoszenie SWG (Silesian Wind Generator) i otrzymało grant  w wysokości 150 tys. zł za turbinę wiatrowa z pionową osią obrotu dla gospodarstw domowych. Dodatkowo, kapituła przyznała nagrodę specjalną o wartości 150 tys. zł dla Luminos Zielona Energia za panele fotowoltaiczne z sześciennych brył, które zwiększają efektywność produkcji energii z promieni słonecznych.

W pierwszej edycji konkursu grantowego zostały wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, które najlepiej zdaniem kapituły konkursu odpowiedziały na wyzwanie konkursu: Jak możemy zapewnić wszystkim dostęp do czystej i dostępnej energii.

– W pierwszej edycji Programu Grantowego aż 197 start-upów i młodych naukowców odpowiedziało na nasze wyzwanie. Bank poszukiwał rozwiązań, które wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, zwiększą wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomogą w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Tak duży odzew i zainteresowanie tym projektem są potwierdzeniem, że nasza inicjatywa to właściwy kierunek działań. Wspólnymi siłami, z wykorzystaniem technologii i innowacyjnych rozwiązań, możemy jeszcze lepiej zadbać o środowisko – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego. Jesienią uruchomimy drugą edycję programu. Już pracujemy nad kolejnym wyzwaniem, które również będzie wspierać projekty w obszarze zrównoważonego rozwoju – dodała J. Erdman.

Wyboru najlepszych rozwiązań dokonała Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się 27 czerwca br.

Zwycięzcy, poza nagrodami finansowymi, mają możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami i firmami z portfolio ING oraz indywidualnego mentoringu, dopasowanego do potrzeb prowadzonego przez nich projektu.

Program Grantowy ING Banku Śląskiego jest jednym z elementów ogłoszonej w połowie 2021 Deklaracji Ekologicznej w której m.in. bank zapowiedział, że przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie odnawialnych źródeł energii i projektów proekologicznych oraz utworzy program grantowy dla start-upów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju z rocznym budżetem 2 mln zł.

Bank mocno stawia na działania edukacyjne. W latach 2021-2023 wspólnie z partnerami zewnętrznymi zrealizuje także program edukacyjny na temat zmian klimatu dla kilkuset szkół podstawowych. ING Bank Śląski będzie dalej aktywnie wspierał wolontariat pracowniczy poprzez utworzenie specjalnego eko-funduszu „Moje środowisko” o wartości 300 tys. PLN rocznie. Dzięki temu pracownicy będą mogli realizować projekty ekologiczne na rzecz lokalnych społeczności.

ING posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Więcej informacji o Programie Grantowym jest tutaj>> ing.pl


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.