Jan Pyśkiewicz nowym Dyrektorem Działu Recyklingu w Interzero

Strona główna Odpady, Recykling Jan Pyśkiewicz nowym Dyrektorem Działu Recyklingu w Interzero

Partnerzy portalu

Jan Pyśkiewicz nowym Dyrektorem Działu Recyklingu w Interzero - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Materiały prasowe

Jan Pyśkiewicz, ekspert ds. gospodarki opakowaniowo-odpadowej, od 2 stycznia obejmie stanowisko Dyrektora Działu Recyklingu w Organizacji Odzysku Opakowań Interzero. Nowy dyrektor Interzero stanie na czele całego Działu Recyklingu, gdzie będzie aktywnie wspierał Spółkę i jej klientów w szerokim spektrum zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami.

Rozlegle kompetencje nowego Dyrektora Działu Recyklingu Interzero umocnią pozycję Spółki w obszarze recyklingu oraz rozwiązań cyrkularnych. Do obowiązków Jana Pyśkiewicza w Interzero będą należały m.in.: monitorowanie rynku recyklingu oraz z budowanie długofalowych relacji z klientami.

— Podjęcie współpracy z Interzero pozwoli mi nie tylko spojrzeć na istniejący system z zupełnie nowej perspektywy, ale też brać aktywny udział w kształtowaniu go oraz wdrażaniu zmian korzystnych zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla środowiska. Na nowym stanowisku będę kierował pracą zespołu odpowiedzialnego za zacieśnianie współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Obecnie rynek dynamicznie się zmienia, dlatego kluczowy staje się bliski kontakt i współdziałanie organizacji odzysku z firmami z branży odpadowej — mówi Jan Pyśkiewicz.

Jan Pyśkiewicz ma wieloletnie doświadczenie w obszarze gospodarki opakowaniowo-odpadowej, które zdobywał głównie w sektorze administracji publicznej. Od 2009 r. był związany z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z gospodarką opakowaniowo-odpadową i szeroko pojętą ochroną środowiska.

— W ostatnich latach do moich zadań należało kontrolowanie przedsiębiorców w zakresie opłat środowiskowych. W ramach swoich zadań przygotowywałem m.in. interpretacje przepisów z obszaru ochrony środowiska, a od momentu powstania Rejestru BDO brałem czynny udział w pracach nad ewidencjonowaniem i aktualizacją danych poszczególnych podmiotów w rejestrze — mówi Jan Pyśkiewicz, nowy Dyrektor Działu Recyklingu w Interzero.

Objęcie stanowiska Dyrektora Działu Recyklingu nie będzie dla Jana Pyśkiewicza pierwszą okazją do bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami wprowadzającymi do obrotu produkty w opakowaniach. Nowo zatrudniony ekspert Interzero od dawna wspierał firmy zmagające się z zarządzaniem gospodarką odpadowo-opakowaniową.
Poza pracą w administracji publicznej od lat prowadziłem szkolenia zewnętrzne dla przedsiębiorców i specjalistów branżowych dotyczące m.in. funkcjonowania systemu BDO oraz stosowania przepisów ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Jan Pyśkiewicz jest już kolejnym ekspertem z bogatym doświadczeniem w administracji publicznej, który dołączył do Interzero w ostatnim czasie. W grudniu 2022 r. szeregi spółki zasilił Paweł Sosnowski, niegdyś naczelnik Wydziału ds. Odpadów Poużytkowych w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, a obecnie pełnomocnik zarządu ds. regulacji środowiskowych.

— Interzero jest pionierem innowacyjnych rozwiązań i sukcesywnie rozszerza portfolio zintegrowanych usług środowiskowych dla biznesu. Praca w tej firmie to dla mnie wyzwanie, ale też szansa na rozwój i pewność, że zmierzam w dobrym kierunku — mówi Jan Pyśkiewicz.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.