Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie

rk

16.05.2023 12:59 Źródło: Menlo Electric S.A.
Strona główna Energetyka, OZE Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie

Partnerzy portalu

Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie - ZielonaGospodarka.pl
Menlo Electric S.A.

Ukraińska organizacja charytatywna Energy Act For Ukraine Foundation zorganizowała oficjalne otwarcie hybrydowej instalacji fotowoltaicznej w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie. Zainstalowała ją firma Menlo Electric.

W ramach partnerstwa Fundacja Energy Act For Ukraine oraz Menlo Electric wspólnie wybudują instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla szkół i szpitali w Ukrainie. W pierwszej fazie współpracy partnerzy wyposażą 10 placówek w instalacje PV o łącznej mocy 300 kW. Projekt ma na celu zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii dla szpitali i szkół za pośrednictwem hybrydowych systemów energii słonecznej. Współpraca prowadzona jest w ramach inicjatywy CSR  Menlo o nazwie „Energy to Power Your Future” („Energia Napędzająca Twoją Przyszłość”), w ramach której firma bezpłatnie instaluje systemy PV w instytucjach opiekujących się dziećmi.

Obwodowy Szpital Dziecięcy w Czernihowie, który jest wiodącą placówką zajmującą się leczeniem dzieci w regionie, stał się pierwszym budynkiem, który otrzymał wsparcie w ramach programu Menlo Electric w Ukrainie.

ZielonaGospodarka
Menlo Electric S.A.

Ważna inicjatywa


Instalacja, na którą składają się panele słoneczne o mocy 44,6 kW oraz system magazynowania energii o pojemności 96 kWh, została zainstalowana w celu autonomicznego zasilania krytycznych urządzeń w budynku szpitala, w którym mieszczą się oddziały intensywnej terapii noworodków i wcześniaków. Pozwala ona na 8 godzin nieprzerwanej pracy oddziału w przypadku awarii zasilania. Szpital zaoszczędzi na kosztach energii około 22 500 złotych rocznie, a emisja CO2 spadnie o 1 139 ton w ciągu 25 lat planowanej eksploatacji systemu.

– W czerwcu 2022 roku uruchomiliśmy program CSR „Energy to Power Your Future”, w ramach którego bezpłatnie instalujemy systemy fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Do tej pory wsparliśmy w ten sposób już 6 instytucji – 3 w Polsce i 3 za granicą. Instalacja w Czernihowie była szczególna, bo nie stanowi jedynie odciążenia finansowego, ale daje możliwość funkcjonowania szpitala podczas przerw w dostawach prądu spowodowanych wojną – wyjaśniła kierownik ds. sprzedaży w Menlo Electric Krystyna Kacperska.

– Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii w budynku neonatologii to dowód naszego zwycięstwa nad mrokiem. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych czasach znajdujemy nowe podejście do życia i jego rozwoju. Ten hybrydowy system fotowoltaiczny będzie nie tylko bezpiecznym źródłem zasilania rezerwowego, ale także pomoże szpitalowi uniezależnić się energetycznie od sieci – podkreśliła założycielka i prezes Energy Act For Ukraine Foundation Juliana Oniszczuk.

Obecnie firma Menlo Electric i Fundacja Energy Act for Ukraine budują nową instalację fotowoltaiczną w szkole średniej nr 3 w Czernihowie w ramach kontynuacji współpracy.

– W godzinach przerw w dostawie prądu zdarzali się pacjenci, którzy potrzebowali pilnej pomocy medycznej. Nasi lekarze zastąpili sprzęt elektryczny, ręcznie wspomagając ich oddychanie, chirurdzy operowali w świetle latarek, a pielęgniarki bandażowały pacjentów, korzystając z światła w telefonach. To wszystko było częścią naszego codziennego życia. Dlatego bardzo doceniamy wszystkie możliwości dodatkowego zaopatrzenia w energię i jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasz szpital jako pierwszy w regionie ma panele fotowoltaiczne – podsumowała zarządzająca Obwodowym Szpitalem Dziecięcym w Czernihowie Tetiana Lebedewa.

ZielonaGospodarka
Menlo Electric S.A.

Menlo Electric to polska firma specjalizująca się w dystrybucji urządzeń i komponentów dla elektrowni fotowoltaicznych w regionie EMEA. W ramach programu „Energy to Power Your Future” Menlo Electric wspiera realizację projektów fotowoltaicznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w różnych krajach europejskich. Menlo Electric wyposaży 10 ukraińskich szpitali i szkół w instalacje PV o łącznej mocy 300 kW.

Fundacja Energy Act for Ukraine powstała w 2022 roku w odpowiedzi rosnący problem ubóstwa energetycznego w Ukrainie w wyniku inwazji rosyjskiej. Zapewnia pomoc energetyczną, koncentrując się na odnawialnych źródłach energii, aby wzmocnić niezależność energetyczną krytycznych obiektów infrastruktury w Ukrainie.

Obecnie Fundacja prowadzi swoją działalność w kluczowych obszarach, takich jak organizacja budowy hybrydowych systemów fotowoltaicznych dla szkół („100RESforSchools”) i szpitali („50RESforHospitals”) w Ukrainie, a także Dostawy urządzeń energetycznych pracujących na odnawialnych źródłach energii dla ludności cywilnej oraz szpitali cywilnych i polowych.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.