Midea przedstawia „zieloną wizję, niebieską przyszłość” podczas targów IFA 2023: premiera rozwiązania inteligentnego domu

Midea przedstawia „zieloną wizję, niebieską przyszłość” podczas targów IFA 2023: premiera rozwiązania inteligentnego domu - ZielonaGospodarka.pl
11.09.2023 09:48
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Midea przedstawia „zieloną wizję, niebieską przyszłość” podczas targów IFA 2023: premiera rozwiązania inteligentnego domu

Partnerzy portalu

Midea przedstawia „zieloną wizję, niebieską przyszłość” podczas targów IFA 2023: premiera rozwiązania inteligentnego domu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PAP MediaRoom

Midea, czołowy producent inteligentnego sprzętu AGD, znalazł się w centrum uwagi na prestiżowych targach IFA 2023, które odbyły się w dniach 1-5 września w Berlinie, w Niemczech. Pod hasłem „Zielona wizja, niebieska przyszłość” Midea prezentuje swoje niestrudzone zaangażowanie w zrównoważony rozwój i innowacje poprzez przedstawienie imponującej gamy produktów, w których priorytetem jest ochrona środowiska oraz oszczędność energii i które spełniają zróżnicowane potrzeby użytkowników i zastosowań.

Linia ekologicznych produktów marki Midea została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które wywierają pozytywny wpływ na naszą planetę, bez uszczerbku dla wydajności. Czołową pozycję zajmuje tutaj seria R290, obejmująca wiele urządzeń, w których zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290, charakteryzujący się wskaźnikiem potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP - Global Warming Potential) na poziomie zaledwie 0.02.

Do tej kolekcji należą: klimatyzator typu split EffiClima o imponującej klasie energetycznej A+++ i wskaźnikach SEER 12,2 i SCOP 6,3, potwierdzonych certyfikacją TÜV, klimatyzator typu split serii Xtreme, który uzyskał pożądaną certyfikację A+++ Blue Angel, i podgrzewacz do wody na bazie pompy ciepła R290. Wyróżniająca współpraca z Milan Design Center przyniosła doskonałe specjalne panele, które nadały tym urządzeniom nutkę elegancji przy równoczesnej wizualizacji koncepcji zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska rozwoju.

Ponadto, w odpowiedzi na europejski kryzys energetyczny i zmieniające się potrzeby użytkowników, firma Midea zaprezentowała swoje najnowsze kompleksowe rozwiązanie inteligentnego domu. Poprzez wykorzystanie bezpłatnych źródeł energii, jak energia słoneczna, system zarządzania energią MHELIOS i system multi split CirQHP oparty na technologii odzysku ciepła stworzono w celu osiągnięcia zrównoważanego i oszczędnego zużycia energii oraz zapewnienia bardziej ekologicznych doświadczeń użytkownika, co podkreśla zaangażowanie firmy Midea w zastosowanie innowacyjnych technologii dla zrównoważonego życia.

Do tego rozwiązanie grzewcze klasy energetycznej A+++ o wskaźnikach wydajności SEER 11,6 i SCOP 6,2, z możliwością zapewnienia ogrzewania nawet przy temperaturze -35oC, jest wyrazem determinacji marki Midea w zakresie dostarczania przyjaznych dla środowiska technologii grzewczych. Zastosowanie energooszczędnego algorytmu Breezeless E AI, który uczy się i dostosowuje do zmieniającego się otoczenia, czym uwalnia użytkowników od konieczności manualnego wyboru ustawień, odzwierciedla zaangażowanie firmy Midea w inteligentne oszczędzanie energii.

W międzyczasie PortaSplit wyróżnia się jako przełomowe urządzenie, bo oferuje kompaktową budowę przenośnego klimatyzatora i moc chłodzenia, którą zapewniają systemy typu split. Prostota instalacji i wyjątkowa wydajność definiują na nowo standardy wszechstronnego chłodzenia w domu.

Zaangażowanie marki Midea w prowadzenie branży ku zielonej i bardziej zrównoważonej przyszłości znajduje swój wyraz w programie szczytu Leader Summit. Vincent Chou, wiceprezes ds. domowych systemów klimatyzacji w firmie Midea, został zaproszony do omówienia „Stanu gospodarki o obiegu zamkniętym” z udziałem kilku ekspertów branży, reprezentujących Nordic Circular Hotspot, Runde Repartur oraz Miele & Cie. KG.

Uczestnicy panelu skoncentrowali się m.in. na kwestiach technicznych modelu biznesowego w gospodarce o obiegu zamkniętym, procesach produkcyjnych i roli ustawodawstwa.

Od lat Midea dostrzega wagę wdrożenia praktyk gospodarki o obiegu zamkniętym, obejmujących pełny cykl życia produktu i łańcuch przemysłowy, zamiast koncentrowania się na końcowej utylizacji.

Przy niestrudzonym zaangażowaniu w orędownictwo na rzecz stworzenia ekologicznego i wydajnego globalnego łańcucha dostaw Midea poczyniła ogromne kroki w kierunku wprowadzenia zmian. Godna uwagi inicjatywa podjęta przez firmę polegała na współpracy z dostawcami i klientami w ramach projektu recyklingu surowców realizowanego w Chinach.

Dzięki zróżnicowanej i innowacyjnej ofercie produktowej i licznym inicjatywom ukierunkowanym na zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska Midea nieustannie kształtuje dialog toczący się wokół zrównoważonej technologii, czym inspiruje wspólne działania na rzecz odpowiedzialnego pod względem środowiskowym przemysłu.Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25600,00 $ tona -0,68% 21 wrz
 Cynk 2474,00 $ tona -1,47% 21 wrz
 Aluminium 2166,00 $ tona -1,59% 21 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.