Moskwa rozmawiała z amerykańską sekretarz energii o budowie elektrowni jądrowej w Polsce

Moskwa rozmawiała z amerykańską sekretarz energii o budowie elektrowni jądrowej w Polsce - ZielonaGospodarka.pl
02.03.2023 09:15
Strona główna Energetyka, OZE Moskwa rozmawiała z amerykańską sekretarz energii o budowie elektrowni jądrowej w Polsce

Partnerzy portalu

Moskwa rozmawiała z amerykańską sekretarz energii o budowie elektrowni jądrowej w Polsce - ZielonaGospodarka.pl
Anna Moskwa na World Economic Forum. Fot. flickr.com/worldeconomicforum, 2.0 Generic (CC BY-NC-SA 2.0)

Podczas szczytu w Zagrzebiu minister klimatu Anna Moskwa i wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z amerykańską sekretarz energii Jennifer Granholm o budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce - poinformował w środę resort klimatu i środowiska.

W środę i czwartek w Zagrzebiu odbywa się czwarte spotkanie ministrów Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetyczno-Klimatycznej (P-TECC). Jest to kierowana przez amerykański departament energii inicjatywa, która koncentruje się wokół dekarbonizacji gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej, wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego w regionie, nawiązywaniu relacji biznesowych z amerykańskimi firmami i umacnianiu współpracy.

Resort klimatu i środowiska poinformował w środę na Twitterze, że podczas szczytu P-TECC minister Anna Moskwa i wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński spotkali się z amerykańską sekretarz energii Jennifer Granholm. "Rozmowy dotyczyły projektu, który wzmacnia polsko-amerykańską współpracę i nasze bezpieczeństwo energetyczne – budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce" - zaznaczyło MKiŚ.

"Kolejne ważne spotkanie ws. budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Podczas szczytu P-TECC rozmawiałam z amerykańską sekretarz ds. energii Jennifer Granholm. Strategiczna inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, dzięki której wzmacniamy bezpieczeństwo energetyczne" - napisała na Twitterze Moskwa.

Ministerstwo poinformowało, że jednym z tematów obrad tegorocznego szczytu ministerialnego Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetyczno-Klimatycznej jest odbudowa infrastruktury krytycznej Ukrainy.

"Musimy uzyskać dla Ukrainy jak największą rekompensatę od Rosji za wszystko, co zostało zniszczone. Dziś to nasze ogromne zadanie: skalkulować straty i przygotować dokumenty, by przejść przez ten proces najszybciej jak to możliwe" - podkreśliła podczas szczytu P-TECC Anna Moskwa, cytowana przez resort.

kmz/ mmu/

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24975,00 $ tona 1,11% 26 maj
 Cynk 2319,00 $ tona 4,32% 26 maj
 Aluminium 2241,00 $ tona 0,27% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.