Otwarcie Centrum Kompetencyjnego w Częstochowie: nowy rozdział w szkoleniach IBC SOLAR z zakresu instalacji fotowoltaicznych

jj

07.09.2023 12:53 Źródło: Planet Partners
Strona główna Energetyka, OZE Otwarcie Centrum Kompetencyjnego w Częstochowie: nowy rozdział w szkoleniach IBC SOLAR z zakresu instalacji fotowoltaicznych

Partnerzy portalu

Otwarcie Centrum Kompetencyjnego w Częstochowie: nowy rozdział w szkoleniach IBC SOLAR z zakresu instalacji fotowoltaicznych  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Planet Partners

Firma IBC SOLAR Poland ogłasza otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Kompetencyjnego, w którym eksperci firmy będą przeprowadzać szkolenia z planowania, montażu i uruchamiania instalacji fotowoltaicznych. W praktycznych i teoretycznych warsztatach każdorazowo będzie mogło wziąć udział nawet dwudziestu czterech uczestników, a zapisy na najbliższe spotkania już trwają.

Centrum Kompetencyjne, które powstało z inicjatywy IBC SOLAR Poland, zostało oficjalnie otwarte w czwartek 7 września 2023 r. Obiekt znajdujący się w Częstochowie, przy ul. Warszawskiej 303, został przygotowany do realizacji specjalistycznych warsztatów, które ułatwią codzienną pracę instalatorom i wykonawcom PV. 

– Wybór Częstochowy jako lokalizacji naszego Centrum był strategicznym posunięciem. Leżąca w południowej części Polski Częstochowa, jest doskonale skomunikowana z innymi miastami, co czyni ją dogodnym miejscem spotkań dla uczestników z różnych regionów. Zależy nam na tym, by spotkania były dostępne dla każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka na co dzień – wskazuje Maciej Drobczyk, Country Manager IBC SOLAR Poland.

Praktyczna edukacja z zakresu fotowoltaiki


Centrum oferuje praktyczne szkolenia obejmujące wszystkie aspekty doradztwa, planowania i instalacji systemów fotowoltaicznych (PV) oraz systemów magazynowania energii. Celem centrum jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji, kształtowanie świadomości instalatora oraz doskonalenie umiejętności w zakresie instalacji fotowoltaiki. 

Szkolenia będą obejmować zarówno teoretyczne wykłady, jak i zajęcia praktyczne, które pozwolą uczestnikom na zdobycie nowych umiejętności. W ofercie znajdą się również szkolenia specjalistyczne, dedykowane profesjonalistom, poruszające m.in. tematykę kompensacji mocy, wymagań dotyczących zabezpieczeń, rusztowań czy najczęstszych błędów popełnianych podczas budowy instalacji PV, ponieważ szeroko rozumiane bezpieczeństwo instalacji stanowi jedną z kluczowych wartości firmy.

 40 lat doświadczenia i bogate zaplecze techniczne


– Posiadanie własnego centrum szkoleniowego to dla IBC SOLAR Poland ugruntowanie pozycji eksperta branży PV oraz istotny krok w rozwoju naszej firmy – podkreśla Wojciech Prokopowicz, Managing Director IBC SOLAR Poland. – Dzięki szkoleniom prowadzonym w naszym centrum chcemy wzmacniać kompetencje naszych partnerów oraz aktywnie uczestniczyć w budowaniu ich rozwoju. 

W Centrum Kompetencyjnym do dyspozycji uczestników będą między innymi autorskie systemy montażowe firmy: IBC Aerofix G3 dla dachów płaskich oraz IBC TopFix 200 dla dachów skośnych. Marka nie zapomniała także o innych, istotnych elementach instalacji PV, dlatego na miejscu będą dostępne również falowniki hybrydowe i komercyjne, magazyny energii czy mikroinwertery od wiodących producentów, takich jak SMA, GoodWe, Fronius, Sungrow czy Enhpase. 

Ponad dekada doświadczenia w szkoleniach


Polskie Centrum Kompetencyjne zostało stworzone na wzór niemieckiego Competence Center, które już od dziesięciu lat funkcjonuje w Bad Staffelstein w Niemczech i w którym przeszkoliło się ponad 20 tysięcy uczestników. 

W naszym kraju firma jak dotąd przeprowadzała szkolenia w większości w formie webinariów lub gościnnie w siedzibie instalatora czy partnera biznesowego, w samym 2022 roku szkoląc kilkaset osób. Więcej informacji na temat nadchodzących szkoleń w polskim Centrum Kompetencyjnym można znaleźć na stronie: Szkolenia

***

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią Partnerów Premium, którzy zapewniają kompleksową i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.    

Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.  

Źródło:
inf. prasowa
Planet Partners

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.