POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

Nomad Electric zbuduje elektrownie fotowoltaiczne za 66 mln złotych

jj

07.09.2023 10:01 Źródło: Nomad Electric
Strona główna Energetyka, OZE Nomad Electric zbuduje elektrownie fotowoltaiczne za 66 mln złotych

Partnerzy portalu

Nomad Electric zbuduje elektrownie fotowoltaiczne za 66 mln złotych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Nomad Electric

Nomad Electric podpisał kontrakt z międzynarodowym inwestorem, na budowę elektrowni PV o łącznej wartości 66 mln złotych. Instalacje zostaną zbudowane w formule EPC, w zakresie prac znajduje się także budowa linii kablowych wraz z przyłączeniem do urządzeń Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 

Budowa elektrowni rozpocznie się w październiku br., a zakończenie prac planowane jest na 2024 rok. Obiekty, które powstaną w ramach tego kontraktu, będą zlokalizowane w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim oraz kujawsko-pomorskim.

„Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku OZE, będącym częścią globalnej Grupy. Ten kontrakt jest kolejnym dowodem zaufania międzynarodowego inwestora do naszej firmy i zespołu. Jestem dumny, że razem zbudujemy kolejne farmy PV, które  przyczynią się jednocześnie do redukcji emisji szkodliwego CO2  do atmosfery. Tym samym dołożymy kolejną cegiełkę do przyspieszenia transformacji i wzrostu bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju”. – komentuje Paweł Czaus, CEO Nomad Electric. 

W portfolio projektów EPC realizowanych przez Nomad Electric znajduje się obecnie ponad 286 MWp, w tym także m.in. parki solarne o łącznej mocy 77 MWp, które są w całości zbudowane na tracker’ach, czyli konstrukcji nadążnej. Nomad Electric jako jedna z pierwszych firm w Polsce zbudowała tak duże instalacje PV w całości z wykorzystaniem tej technologii. Spółka zajmuje się także m.in. budową Głównych Punktów Odbioru oraz linii kablowych WN.

Oprócz realizacji projektów farm fotowoltaicznych, Nomad Electric również sukcesywnie powiększa portfolio projektów PV w O&M. Spółka zabezpieczyła kontrakty na łączną moc ponad 1,3 GWp co czyni ją liderem w tym obszarze. 

„W Nomad Electric wykorzystujemy zaawansowane technologicznie centrum monitoringu i autorskie oprogramowanie SCADA Nomad NX, termografię za pomocą specjalistycznych dronów, ale także elektroluminescencję do inspekcji modułów. Dzięki takim innowacjom pomagamy właścicielom farm nie tylko poprawić efektywność i wydajność elektrowni, ale także przedłużyć żywotność instalacji, zminimalizować ryzyko, czy zwiększyć całkowitą wartość aktywów.” – dodaje Paweł Muszyński, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Nomad Electric. 

***

Nomad Electric jest liderem w obszarze Operations & Maintenance (O&M) wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych oraz czołowym dostawcą kompleksowych usług z zakresu ich budowy w formule „pod klucz” (EPC). Firma prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Unii Europejskiej i zawarła umowy na obsługę techniczną portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 1,3 GWp. Nomad Electric zarządza elektrowniami PV poprzez nowoczesne Centrum Monitoringu i wykorzystuje autorskie oprogramowanie SCADA Nomad NX. Spółka stale maksymalizuje rentowność instalacji także dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii takich jak m.in. obrazowanie elektroluminescencyjne, drony wyposażone w kamery termowizyjne i algorytmy Machine Learning. www.nomadelectric.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.