PGE: Prowadzimy w zielonej zmianie #Energetykę odmieniamy przez Bałtyk [WIDEO]

Strona główna Energetyka, OZE PGE: Prowadzimy w zielonej zmianie #Energetykę odmieniamy przez Bałtyk [WIDEO]

Partnerzy portalu

PGE: Prowadzimy w zielonej zmianie #Energetykę odmieniamy przez Bałtyk [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PGE

PGE - to polski lider w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz jedna z pierwszych firm w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, która podjęła wyzwanie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

PGE Polska Grupa Energetyczna - od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania, w tym w dużej mierze w odnawialne źródła energii. Na swoim koncie ma nie tylko gigantyczne inwestycje w prężnie rozwijającym się sektorze offshore, ale także ma swój wkład w rozwoju fotowoltaiki – zarówno tej „dużej”, którą realizują koncerny, jak i „małej”, przydomowej. 

Spółka aktywnie dekarbonizuje energetykę i ciepłownictwo. Do 2030 roku w większości lokalizacji ciepłowniczych zakładane jest odejście od wykorzystywania węgla.

Jedną z takich inwestycji, była budowa w aglomeracji Trójmiejskiej, kotłowni złożonej nie tylko z kotłów olejowo-gazowych, ale też z kotłów elektrodowych, co w konsekwencji oznacza nie tylko dekarbonizację, ale także elektryfikację sektora.

PGE podpisała ze Skarbem Państwa umowę, w którym skarb deklaruje wolę objęcia do 373952165 nowych akcji serii E za nie więcej niż ponad 3,197 mld zł. Spółka przeznaczy środki z nowej emisji na projekty inwestycyjne w obszarach: intensyfikacji rozwoju OZE, rozwoju dystrybucji w ramach programu "Dystrybucja przyszłości", oraz dekarbonizacji poprzez rozwój źródeł niskoemisyjnych.

To tylko niektóre, z długiej listy działań podejmowanych przez PGE na rzecz rozwoju zielonej energetyki.

#Ambitne zielone plany PGE

Transformacja energetyczna i łączące się z nią zmiany to wielkie wyzwanie. Nakłady inwestycyjne na rozwój zaplanowanych projektów w nadchodzących latach wyniosą setki miliardów złotych. Grupa PGE ma jednak unikalne doświadczenie w rozwoju infrastrukturalnych projektów energetycznych, a właśnie te kompetencje będą potrzebne w realizacji inwestycji.


Źródło: PGE

Spółka konsekwentnie realizuje strategię zakładającą wielkie inwestycje w zieloną energię. W ciągu  najbliższej dekady PGE zamierza opierać swoją  działalność na wytwarzaniu energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, produkcji ciepła w oparciu o niskoemisyjny gaz, niezawodnej dystrybucji energii elektrycznej i przyjaznej klientowi obsłudze sprzedaży.

#Energetykę odmieniamy przez Bałtyk

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna nową kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”. Jest to kolejna odsłona działań PGE w ramach strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”. Celem kampanii jest wzmocnienie wizerunku PGE, jako krajowego lidera transformacji energetycznej, konsekwentnie realizującego strategiczny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Nowa kampania pod hasłem „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk” wskazuje na PGE jako lidera zielonej transformacji w Polsce, której podstawą będą morskie farmy wiatrowe PGE. Kampania realizowana jest w ramach strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”, którą PGE ogłosiła w październiku 2021 roku i oparta jest na formacie kreatywnym, w którym głos zabierają zwierzęta mieszkające w Polsce.

Kampania reklamowa rozpoczęła się 11 kwietnia i potrwa do końca maja.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.