„Pokochaj swoje rzeczy na dłużej” – Wola Park rusza z kampanią na Black Friday

jj

19.11.2023 18:30 Źródło: Havas PR Warsaw
Strona główna Odpady, Recykling „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej” – Wola Park rusza z kampanią na Black Friday

Partnerzy portalu

„Pokochaj swoje rzeczy na dłużej” – Wola Park rusza z kampanią na Black Friday  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Facebook/WolaPark

Black Friday, zazwyczaj święto konsumpcjonizmu, w warszawskim Wola Parku będzie okazją do celebracji drugiego życia ubrań i przedmiotów. W sobotę, 18 listopada, ruszyła 4. edycja kampanii „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej”, której celem jest promowanie ekonomii cyrkularnej. Przez 2 tygodnie na terenie centrum oraz zlokalizowanego w Wola Parku Współdzielnika, odbędzie się seria wydarzeń: pokaz mody z drugiej ręki, bezpłatne warsztaty upcyklingowe i wyprzedaż garażowa.

Wola Park już po raz czwarty udowadnia, że działalność centrum handlowego może promować nie tylko konsumpcyjne nastawienie wśród klientów. Aby zachęcać klientów do odpowiedzialnych zakupów przy okazji Black Friday, centrum przygotowało szereg wydarzeń, pod hasłem: „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej”.

Pierwsze wydarzenie rozpocznie się już w sobotę, 18 listopada, od pokazu mody z drugiej ręki. W godzinach 15:00 – 19:00 na placu Centralnym przy Costa Coffee, na „Drugim wybiegu” obejrzymy inspirujące stylizacje stworzone przez projektantów mody we współpracy ze studentami Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz Szkoły Wyższej ViaModa, z istniejących już ubrań i materiałów ze Współdzielnika. 

Następnie, w dniach 20-24 listopada, we Współdzielniku odbędą się bezpłatne warsztaty upcyclingowe. Od poniedziałku do piątku klienci będą mogli nauczyć się jak samodzielnie wykonać poprawki krawieckie lub jak stworzyć wyjątkowe dekoracje ze słoików.

Harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:


  • Poniedziałek – piątek (20-24 listopada), godz. 18:30-20:00 – Warsztaty „Od ręki – drobne poprawki krawieckie” – warsztaty krawieckie, na których uczestnicy będą mogli od ręki załatać lub skrócić swoje własne ubrania.

  • Środa – piątek (22-24 listopada), godz. 12:00-13:30 – Warsztaty „Słoikowe Love” – warsztaty w duchu less waste, na których uczestnicy nauczą się, jak zmienić stare słoiki w małe dzieło sztuki za pomocą sznurka, włóczek i koronek.
  • Natomiast już w piątek 24 listopada i w sobotę 25 listopada w Wola Parku odbędzie się wyprzedaż garażowa. Promująca ideę zero waste wyprzedaż będzie okazją do integracji dla mieszkańców okolic Woli i Bemowa. Tutaj każdy będzie mógł sprzedać lub kupić drobne przedmioty, zabawki, książki, ubrania, porcelanę, itp. Stoiska będą zlokalizowane na I piętrze przed placem zabaw Szwedzka Wioska. Informacje na temat możliwości wynajęcia stoiska są dostępne tutaj: https://biletyna.pl/inne/Wyprzedaz-garazowa-w-Wola-Parku/Warszawa

„Black Friday co roku jest dla centrów handlowych gorącym okresem, jednak cieszy nas, że po raz kolejny możemy zaoferować naszym klientom możliwość obchodzenia go w mniej konsumpcyjny sposób. We współpracy ze Współdzielnikiem udało nam się zorganizować naprawdę wyjątkowe wydarzenia. Idea zero waste jest nam bardzo bliska, dlatego też proponujemy klientom akcje alternatywne do szalonych promocji z okazji Black Friday.” – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park. 

Pokaz mody, warsztaty i wyprzedaż garażowa będą dla klientów Wola Parku okazją do świętowania mody i zakupów w sposób bardziej zrównoważony. Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń jest dostępnych na: https://www.wolapark.pl/pl/wydarzenia/

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.