Przedstawiciele KIKE rozmawiali we Wrocławiu z Fransem Timmermansem

zk

06.06.2022 13:35 Źródło: klastry.org.pl
Strona główna Energetyka, OZE Przedstawiciele KIKE rozmawiali we Wrocławiu z Fransem Timmermansem

Partnerzy portalu

Przedstawiciele KIKE rozmawiali we Wrocławiu z Fransem Timmermansem - ZielonaGospodarka.pl
Fot. klastry.org.pl

- Region zgorzelecki dzięki naszej pracy, w ścisłej współpracy z samorządami, jest zauważany przez najważniejszych decydentów, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Spotkanie z Fransem Timmermansem jest okazją, aby porozmawiać o możliwości pozyskania środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Brak środków z FST, oznacza dla Zgorzelca i okolic, los, jaki spotkał kiedyś region wałbrzyski. Musimy zrobić wszystko, żeby wsparcie dla regionu uzyskać – komentuje Agnieszka Spirydowicz, prezes Klastra Zgorzeleckiego.

3 czerwca we Wrocławiu, przedstawiciele Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE, wzięli udział w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Przy okrągłym stole dyskutowali o innowacjach i rozwoju energetyki rozproszonej oraz czystych technologii na Dolnym Śląsku. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podkreślił, że nie możemy sobie pozwolić na kontynuację czegoś, co nie ma przyszłości, czyli wydobywania węgla.

Komisja Europejska, w zeszłym roku podjęła decyzję: regionowi turoszowskiemu nie należą się środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Tym samym wszystko wskazywało na to, że zgorzelczanie pozostaną sami z problemem przyszłej transformacji regionu. Przedstawiciele Komitetu Transformacji Regionu, z Agnieszką Spirydowicz i Albertem Gryszczukiem na czele, nie składają jednak broni.

– Region zgorzelecki dzięki naszej pracy, w ścisłej współpracy z samorządami, jest zauważany przez najważniejszych decydentów, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Spotkanie z Fransem Timmermansem jest okazją, aby porozmawiać o możliwości pozyskania środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Brak środków z FST, oznacza dla Zgorzelca i okolic, los, jaki spotkał kiedyś region wałbrzyski. Musimy zrobić wszystko, żeby wsparcie dla regionu uzyskać – komentuje Agnieszka Spirydowicz, prezes Klastra Zgorzeleckiego.

Frans Timmermans spotkał się z przedstawicielami lokalnych władz i przedsiębiorstw, by omówić również działania dotyczące klimatu, badań i innowacji. Dzięki uprzejmości spółki Saule Technologies wszyscy mogli brać udział w rozmowach przy okrągłym stole. Spotkanie było moderowane przez dr Tomasz Rożka.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27192,00 $ tona 0,72% 4 lip
 Cynk 3169,00 $ tona 1,44% 4 lip
 Aluminium 2431,00 $ tona 2,01% 4 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.