Qair z kontraktem na dostawy energii odnawialnej dla sieci sklepów Decathlon

Strona główna Energetyka, OZE Qair z kontraktem na dostawy energii odnawialnej dla sieci sklepów Decathlon

Partnerzy portalu

Qair z kontraktem na dostawy energii odnawialnej dla sieci sklepów Decathlon - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Qair

Qair podpisał 10-letni kontrakt cPPA z fizyczną dostawą energii do sieci sklepów sportowych Decathlon w Polsce. Umowa, która weszła w życie z początkiem 2024 roku, przewiduje dostawę energii z odnawialnych źródeł oraz gwarancje pochodzenia na poziomie kilkunastu GWh rocznie, zgodnie z profilem konsumpcji energii przez Decathlon. Podmiotem odpowiedzialnym za bilansowanie jest spółka Qair Obrót. Ważnym wyróżnikiem współpracy obu firm jest uwzględnienie w bilansowaniu energii wyprodukowanej w wewnętrznych instalacjach PV Decathlonu.

- Umowa z firmą Decathlon inauguruje naszą nową linię biznesową – działalność w zakresie obrotu energią elektryczną, aby jeszcze efektywniej obsługiwać Klientów korporacyjnych. Nasi Klienci zyskują kompleksową obsługę i skróconą ścieżkę dostępu do zielonej energii zgodnej z zapotrzebowaniem bez konieczności tworzenia złożonych struktur. Współpraca z grupą Decathlon jest dla Qair krokiem milowym w stronę budowania kompleksowej spółki energetycznej. Wierzymy, że znaleźliśmy rozwiązania, które wypełnią ważną lukę na rynku sprzedaży energii odnawialnej. Transformacja energetyczna to bieg na długi dystans - chcemy zachować dobrą formę. W 2030 roku planujemy produkować przynajmniej 5 TWh energii elektrycznej z naszych źródeł odnawialnych i pod ten cel budować portfel klientów – przyznaje Krzysztof Wojtysiak, CEO Qair Polska.   

Zakontraktowana energia pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Umowa obejmuje pakiet gwarancji pochodzenia energii z odnawialnych źródeł i będzie obowiązywała przez 10 lat.

- Decathlon nieustannie dąży do jak najwyższego poziomu zrównoważenia. Wprowadziliśmy już rozwiązania biznesowe, takie jak Decathlon 2nd Life czy Decathlon Buyback, regularnie sadzimy kolejne hektary lasów czy organizujemy akcje sprzątania Ziemi. Zwiększa się również nasza niezależność energetyczna - rozszerzamy swoje możliwości pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.  Implementacja dostaw tego rodzaju energii do naszych sklepów to kolejny, ważny krok na naszej drodze, w którym wsparcie zapewniła nam firma Business Energy Solutions Sp. z o.o., wspomagająca proces zawierania umowy - mówi Radosław Polechoński, Lider Zrównoważonego Rozwoju Decathlon Polska.

- Współpracę z Qair rozpoczęliśmy ponad rok temu, szukając partnera, który będzie w stanie zrealizować Model Energetyczny Decathlon. To co razem wypracowaliśmy napawa nas dumą, bo z koncepcji, która początkowo mogła wydawać się mało prawdopodobna do implementacji, udało nam się wspólnie skomponować produkt, który jest świetnie dopasowany do potrzeb marki Decathlon - dodaje Marcin Dobrzański, Maintenance Security Manager Decathlon Polska

Qair Obrót dysponuje energią z portfela elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych z polskich spółek wytwórczych Qair. Szacowany poziom rocznej produkcji energii ze wszystkich aktywów wynosi blisko 1 TWh. Uzupełniające się technologie pozwalają dostosować oferty do każdego profilu Klienta.

ZielonaGospodarka
Fot. Qair

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.