Qualitas Energy umacnia swoją działalność w Polsce, otwierając nowe biuro we Wrocławiu

zg

21.12.2023 10:02
Strona główna Energetyka, OZE Qualitas Energy umacnia swoją działalność w Polsce, otwierając nowe biuro we Wrocławiu

Partnerzy portalu

Qualitas Energy umacnia swoją działalność w Polsce, otwierając nowe biuro we Wrocławiu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Qualitas Energy

Qualitas Energy, globalna platforma inwestycyjna i zarządcza skoncentrowana na energii odnawialnej, transformacji energetycznej i zrównoważonych inwestycjach infrastrukturalnych, ogłosiła dziś otwarcie nowego biura we Wrocławiu, położonego w południowo-zachodniej Polsce. Posunięcie to oznacza wzmocnienie zaangażowania firmy oraz swojej działalności w tym kraju. 

Otwarcie biura we Wrocławiu jest związane z chęcią intensywnego rozwoju projektów greenfield w południowej i zachodniej Polsce, regionach zidentyfikowanych przez Qualitas Energy jako szczególnie sprzyjające rozwojowi OZE. Ugruntowanie swojej obecności w regionie ma służyć przede wszystkim zacieśnieniu współpracy z przedstawicielami samorządów oraz lokalnymi społecznościami. Ma to wzmocnić zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju, ułatwić komunikację i zaangażowanie na rzecz osiągnięcia wspólnych celów, które pozytywnie wpłyną na sytuację społeczno-gospodarczą i środowiskową regionu.

Wrocławskim biurem pokieruje Kamila Sobczyk, która pełni również funkcję Head of Development polskiego zespołu. Posiada bogate doświadczenie w kierowaniu rozwojem i wdrażaniem projektów typu greenfield.

Wraz z otwarciem nowego biura w Polsce w pełni ugruntowały się też poszczególne zespoły odpowiadające za rozwój projektów, za ich budowę i realizację oraz za zarządzanie i utrzymanie istniejących inwestycji. Składający się z 14 członków zespół wnosi bogate doświadczenie branżowe, uzupełnione głębokim zrozumieniem lokalnej dynamiki polskiego rynku.

"Jesteśmy dumni, że możemy wzmocnić nasze zaangażowanie w rozwój energii odnawialnej w Polsce. Nasz zespół powiększył się o nowych członków i nowe biuro, co jest strategicznym krokiem do realizacji i rozwoju projektów w tej części Polski. Poszerzyliśmy tym samym swoje kompetencje i wzmocniliśmy naszą pozycję rynkową. Jestem przekonany, że w połączeniu z naszym zaangażowaniem i sumienną pracę przeniesie to wiele nowych udanych projektów. Patrząc w przyszłość, chętnie odkrywamy nowe możliwości, rozwijamy współpracę i wzmacniamy więzi z lokalnymi partnerami na rzecz zrównoważonej przyszłości Polski" – mówi Krzysztof Zieniewicz, Country Head w Polsce.

Silna obecność w Polsce


W 2020 roku Qualitas Energy zaznaczył swoje wejście na polski rynek akwizycją projektu fotowoltaicznego Miłkowice, drugiej co do wielkości farmy fotowoltaicznej w Polsce. Elektrownia o mocy 113 MWp (87 MWac) ma wytwarzać ponad 120 GWh czystej energii rocznie, zaspokajając zapotrzebowanie energetyczne odpowiadające około 60 000 polskich gospodarstw domowych.

Produkcja energii z farmy fotowoltaicznej będzie sprzedawana do firmy Amazon – partnera z którym została zawarta długoterminowa umowy na sprzedaż energii w ramach kontraktu (CPPA). Partnerstwo zostało oficjalnie ogłoszone w 2022 roku.

Jednocześnie w tym samym roku Qualitas Energy otworzył swoje pierwsze biuro w kraju, strategicznie zlokalizowane w Warszawie i kierowane przez Krzysztofa Zieniewicza na stanowisku Country Managera.

Qualitas Energy koncentruje swoją uwagę na polskim rynku z uwagi na pilną potrzebę przejścia kraju z produkcji energii wytwarzanej z węgla na czystą i tańszą energię. Zmiana ta stwarza korzystne warunki dla rozwoju energetyki fotowoltaicznej i wiatrowej, które odgrywają kluczową rolę w realizacji ambitnych celów Polski w zakresie energii odnawialnej. 

Dzięki otwarciu biura we Wrocławiu Qualitas Energy poszszerza swoją globalną obecność do łącznie 12 biur na całym świecie. Zespół składa się obecnie z ponad 650 profesjonalistów reprezentujących ponad 25 narodowości.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.