Raportowanie ESG i transformacja energetyczna. Zbliża się Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG

Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Raportowanie ESG i transformacja energetyczna. Zbliża się Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG

Partnerzy portalu

Raportowanie ESG i transformacja energetyczna. Zbliża się Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG - ZielonaGospodarka.pl
Polska Platforma LNG i bioLNG

Już w listopadzie w Gdyni po raz kolejny spotka się grono znakomitych ekspertów, by wspólnie zastanowić się, jak w rzeczywisty sposób przeprowadzić transformację energetyczną z zastosowaniem LNG i bioLNG.

Będzie to siódma edycja organizowanej przez Polską Platformę LNG i bioLNG konferencji, która z roku na rok zyskuje coraz większą renomę i przyciąga uwagę nie tylko polskich specjalistów, ale także kluczowych graczy areny międzynarodowej. Wydarzenie jest zaplanowane na dni 29-30 listopada i odbędzie się Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Hasłem przyświecającym tegorocznej odsłonie eventu jest LNG i bioLNG narzędziem  redukcji emisji w Raportowaniu ESG.

– Uważamy, że tematy, które poruszymy w tym roku, są niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście rozwoju organizacji, które wkrótce będą musiały raportować swoje strategie ESG i emisyjność. Dlatego dekarbonizacja i redukcja emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw i funkcjonowaniu przedsiębiorstw stają się najpilniejszymi kwestiami – wyjaśnia Jacek Nowakowski, wiceprezes Polskiej Platformy LNG i bioLNG.

Konferencja wyeksponuje rolę LNG i bioLNG jako kluczowych narzędzi w walce z emisją dwutlenku węgla, zarówno w procesach produkcyjnych, jak i w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz w transporcie, niezależnie od tego, czy mówimy o transporcie drogowym czy morskim.

– Te rozwiązania są dostępne i ekonomicznie uzasadnione, co potwierdzają obecnie niższe ceny LNG i BioLNG w porównaniu do innych nośników energii – podkreśla Nowakowski.

Na konferencji pojawi się ok. 150 uczestników oraz 20 znakomitych prelegentów, reprezentujących różne sektory związane z LNG, od firm transportowych po dostawców paliw i instytucje naukowe. Czołowi eksperci z Polski i zagranicy zostaną zaproszeni do wystąpienia w ramach różnorodnych bloków tematycznych zwieńczonych sesjami Q&A oraz panele dyskusyjne,które pozwolą na pełne wyjaśnienie kluczowych kwestii. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polskiej Platformy LNG i bioLNG, co zapewni im narzędzia do skutecznego działania w branży.

Poza merytoryczną wymianą doświadczeń, wizytówką konferencji jest profesjonalny networking, który pozwala uczestnikom na nawiązywanie cennych relacji i rozwoju biznesowego. W trakcie wydarzenia zostaną udostępnione komfortowe sale, aby umożliwić nie tylko pogłębienie wiedzy merytorycznej, ale sprzyjać również rozmowom kuluarowym.

Tegoroczna konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG zapowiada się obiecująco i ma potencjał okazać się kluczowym wydarzeniem dla całego sektora. W obliczu rosnącego znaczenia LNG i bioLNG w kontekście cywilizacyjnych wyzwań klimatycznych i konieczności zapewnienia zrównoważonej energetyki, to spotkanie nie może umknąć uwadze żadnego profesjonalisty z branży LNG i bioLNG jak i z firm, które chcą znacząco obniżyć swój ślad węglowy w ramach wymogów dyrektywy CSRD jak i strategii ESG.

Pełna agenda konferencji dostępna na stronie https://pplng.pl/

***

Polska Platforma LNG i bioLNG to związek pracodawców mający na celu promowanie LNG i bioLNG jako nowoczesnego i czystszego paliwa, zarówno w transporcie drogowym, morskim i kolejowyma także paliwa dla kogeneracji czy innych zastosowań przemysłowych. PPLNG stawia sobie za cel działania na rzecz rozwoju i wsparcia rynku LNG w Polsce, koncentrując się na zacieśnianiu współpracy pomiędzy gospodarką, nauką i administracją, a także tworzenia warunków do współpracy międzynarodowej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.