Sescom zrealizował audyt energetyczny dla jednego z liderów sieci odzieżowych w Polsce

zk

17.05.2022 11:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Sescom zrealizował audyt energetyczny dla jednego z liderów sieci odzieżowych w Polsce

Partnerzy portalu

Sescom zrealizował audyt energetyczny dla jednego z liderów sieci odzieżowych w Polsce - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Już ponad 5 lat minęło od wejścia w życie „Ustawy o efektywności energetycznej”, która nakłada na przedsiębiorców obowiązek wykonania audytów energetycznych. Procedura obejmuje szczegółowy przegląd zużycia energii w trzech obszarach – nieruchomościach, instalacjach przemysłowych i transporcie. Sescom, spółka działająca w obszarze usług technicznego facility management dla obiektów rozproszonych, przeprowadziła audyt energetyczny dla jednego z liderów sieci odzieżowych w Polsce.

Obowiązkiem zrealizowania co 4 lata wymaganego ustawą audytu energetycznego objęci są przedsiębiorcy zatrudniający minimum 250 pracowników, mający obrót roczny na poziomie co najmniej 50 milionów EUR lub sumę aktywów powyżej 43 mln €.

– Głównym celem, wykonywanych przez Sescom audytów jest przeprowadzenie szczegółowych i potwierdzonych obliczeń dotyczących przedsięwzięć, które służą poprawie efektywności energetycznej, a także dostarczenie informacji o potencjalnych oszczędnościach. Zgodnie z ustawą audyt musi uwzględniać minimum 90 proc. całkowitego zużycia energii w przedsiębiorstwie – mówi Bartłomiej Gawin, Dyrektor Biura Energy i Digital wspierający operacyjnie i analitycznie realizację usług Energy w Grupie Sescom. – Wiedza techniczna, którą posiadamy, a także kompleksowość świadczonych przez nas usług związanych z oceną i poprawą efektywności energetycznej w obiektach handlowych pozwalają nam na sprawne i rzetelne przeprowadzanie audytów energetycznych u naszych Klientów.

Trzy etapowy audyt efektywności energetycznej  

Przeprowadzenie audytu to proces wieloetapowy. Pierwszym jest pozyskanie niezbędnych danych, na podstawie których następuje drugi etap – wybór obszarów do analizy. Kolejnym jest opracowanie raportu zawierającego wnioski, propozycje modernizacji oraz opracowanie treści zgłoszenia do URE.

– Przeprowadzanie audytów energetycznych, zarówno tych wynikających z ustawy, jak i z innych potrzeb Klientów, jest od wielu lat jednym z obszarów naszej działalności. Obecnie zakończyliśmy wymagany prawem audyt energetyczny u Klienta z branży odzieżowej, który posiada salony sprzedaży w całym kraju. Audytowi poddaliśmy aż 820 obiektów handlowych oraz 9 budynków biurowych i centrum logistyczne zlokalizowane w Polsce. Dzięki wykorzystywanym przez nasz zespół technologiom zrealizowaliśmy projekt w 8 tygodni, mimo że geograficznie było to duże wyzwanie – dodaje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.  

Przedsiębiorcy, którzy przeprowadzili audyt energetyczny, w ciągu 30 dni od jego zakończenia zobowiązani są zawiadomić Prezesa Urzędu Regulacji Energetycznej o tym fakcie oraz na wypadek kontroli przechowywać dane przez 5 lat.


O spółce:
Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy, a także potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2021 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 24 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.