Trina Solar zaprezentuje zintegrowane rozwiązania solarne na targach Intersolar Europe 2023

rk

17.05.2023 12:55 Źródło: Trina Solar
Strona główna Energetyka, OZE Trina Solar zaprezentuje zintegrowane rozwiązania solarne na targach Intersolar Europe 2023

Partnerzy portalu

Trina Solar zaprezentuje zintegrowane rozwiązania solarne na targach Intersolar Europe 2023 - ZielonaGospodarka.pl
Trina Solar

Intersolar, czyli największe europejskie targi branży PV odbędą się w Monachium w dniach 14-16 czerwca 2023 r. W ich trakcie Trina Solar zaprezentuje pełne portfolio swoich produktów, obejmujące struktury montażowe, systemy magazynowania energii i szeroką gamę modułów fotowoltaicznych. Firma przybliży też uczestnikom targów działania, które podejmuje na swojej ścieżce rozwoju w kierunku dostawcy zintegrowanych rozwiązań, prowadząc wszystkie elementy swojej działalności zgodnie z wizją bezpiecznej energetycznie przyszłości.

Wizja firmy, oparta na idei Power Beyond Solar, obejmująca moduły PV, struktury montażowe, magazynowanie i systemy pod klucz,  będzie prezentowana w hali A1, na stanowisku A1.370/490 podczas najbliższych targów Intersolar w Monachium. Na swoim stoisku Trina Solar zaprezentuje kilka powiązanych ze sobą serii produktów do zastosowań dachowych i naziemnych, m.in. szeroką gamę modułów fotowoltaicznych, konstrukcje montażowe oraz systemy magazynowania energii na dużą skalę.

- Targi Intersolar Europe są dla nas idealną okazją, by zaprezentować bogate portfolio rozwiązań solarnych i podzielić się naszą wizją. Europejski zespół Trina Solar zaprezentuje nasze najważniejsze wartości, które są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju i przyszłościowego przywództwa w branży PV, w tym innowacyjne technologie, światowej klasy standardy jakości i dzielenie się wiedzą z otoczeniem. Stojące przed nami wyzwania środowiskowe wymagają poważnej zmiany w sposobie myślenia i przywództwa, i to właśnie obejmuje nasza wizja energii przyszłości. Ten zrównoważony sposób prowadzenia biznesu został ukształtowany przez zarząd Trina Solar już na początku istnienia firmy, 25 lat temu. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się naszą wizją podczas tegorocznej edycji Intersolar  - wskazuje prezes regionu EMEA w Trina Solar Gonzalo de la Viña.

Rewolucja na dachu


Po raz pierwszy na rynkach niemieckojęzycznych Trina Solar zaprezentuje swoją zupełnie nową serię dachowych modułów fotowoltaicznych typu N i-TOPCon dual-glass Vertex S+, oferujących do 445W mocy wyjściowej, 30-letnią gwarancję wydajności i 25-letnią gwarancję na produkt. Seria Vertex S+ została zaprojektowana dla maksymalnej kompatybilności systemowej, przy zachowaniu podobnej wagi i wymiarów jak jej jednostronne odpowiedniki, co ułatwia obsługę i instalację modułów. To pierwszy moduł dachowy na rynku, który charakteryzuje się ultracienką, podwójną strukturą szklaną, wysoką niezawodnością i doskonałą ochroną przez dziesięciolecia, zapewniając jednocześnie najwyższe możliwe bezpieczeństwo pożarowe. Ponadto, rezygnacja z plastikowego arkusza tylnego pozytywnie wpływa na neutralność środowiskową modułu i zwiększa możliwości jego recyklingu po zakończeniu eksploatacji.

Nowa generacja Vertex S+ jest już dostępna w Europie za pośrednictwem lokalnej sieci partnerów dystrybucyjnych Trina Solar i gwarantuje nowe poziomy trwałości, wydajności i bezpieczeństwa.

Trina Solar zaprezentuje także nowe serie modułów Vertex N z podwójnym szkłem bifacjalnym: serie 605W+ i 695W+, stworzone z myślą o wykorzystaniu przemysłowym i charakteryzujące się najwyższą mocą nominalną. W modułach Vertex N zastosowano ogniwa typu N i-TOPCon, co pozwoliło na zwiększenie bifacjalności do 80% oraz zapewniło wyższą sprawność, mniejszą degradację i lepszą wydajność energetyczną, umożliwiając uzyskanie najwyższej możliwej mocy łańcuchów fotowoltaicznych i najniższego wyrównanego kosztu energii (LCOE - levelized cost of electricity).
To pierwszy raz, kiedy Trina Solar prezentuje moduł 695W+, TSM-NEG21C.20, w Europie. To najmocniejszy moduł firmy do tej pory, osiągający 22,4% maksymalnej sprawności.
Seria Vertex N 605W+ firmy Trina Solar, TSM-NEG19RC.20, jest wysoce kompatybilna z trackerami, oferując większą wykonalność dla projektów przemysłowych w nawet najbardziej skomplikowanym terenie.

Rozwiązania montażowe


Moduł Vertex N 695W+ zostanie zaprezentowany na przykładzie instalacji na dwurzędowym trackerze Agile 1P firmy Trina Solar. Agile 1P jest kompatybilny z ogniwami 210 mm i został zoptymalizowany dla  modułów Vertex od Trina Solar. Wyposażony w opatentowane przez firmę Łożysko Sferyczne, napęd obrotowy, wał kardana i transmisyjny, tracker Agile 1P  jest elastycznym rozwiązaniem dla instalacji na wymagających terenach. Co więcej tracker Agile 1P został poddany testom w tunelu aerodynamicznym, obejmującym ocenę statyczną, dynamiczną i aeroelastyczną, wykonaną przez CPP Wind – światowego lidera w zakresie doradztwa wiatrowego.

Portfolio Trina Solar Europe obejmuje również trackery Vanguard 1P – jednorzędowy system w układzie wertykalnym, charakteryzujący się wysoką łatwością utrzymania. Zarówno Agile 1P, jak i Vanguard 1P są wyposażone w opatentowany algorytm SuperTrack Smart Tracking Algorithm firmy Trina Solar, który zwiększa wydajność energetyczną nawet o 8%, obliczając optymalny kąt śledzenia dla każdego pojedynczego rzędu. SuperTrack maksymalizuje wydajność energetyczną w okresach silnie rozproszonego promieniowania i na nierównym terenie z wieloma nachyleniami.

Podobnie jak inne urządzenia śledzące, FixOrigin, element o stałym nachyleniu z rodziny konstrukcji montażowych Trina Solar, został zaprojektowany w celu zminimalizowania wpływu zacienienia tylnej strony na dwustronne moduły fotowoltaiczne. FixOrigin jest w pełni kompatybilny z modułami wielkoformatowymi i został zaprojektowany z myślą o szybkiej instalacji, dużej elastyczności i kompatybilności. Na targach Intersolar FixOrigin zostanie pokazany w połączeniu z wysokowydajnym modułem serii Vertex N 605W+.

- Chociaż Trina Solar jest już znana jako wiodący światowy producent najlepszych w swojej klasie modułów fotowoltaicznych, nie poprzestajemy na nich. Połączenie modułów fotowoltaicznych z naszymi rozwiązaniami montażowymi to istotny krok w kierunku optymalizacji i integracji różnych komponentów systemu, a docelowo maksymalnego obniżenia wyrównanego kosztu energii. Przeszliśmy długą drogę, by stać się dostawcą zintegrowanych, inteligentnych rozwiązań energetycznych, w tym modułów, systemów montażowych i przemysłowych technologii magazynowania. To czyni nas jednym z największych graczy w drodze ku dekarbonizacji Europy - podkreślił Gonzalo de la Viña.

Produkt do magazynowania energii


Na stoisku Trina Solar odwiedzający targi będą mogli zobaczyć Trina Storage Elementa, czyli wysokowydajny system magazynowania energii w skali sieciowej, wbudowany w pełnowymiarowe rozwiązanie inteligentnej szafy. Trina Storage Elementa to elastyczny, bezpieczny produkt, wyposażony w autorską technologię ogniw i charakteryzujący się innowacyjnym designem.  Modułowy system akumulatorów został zoptymalizowany pod kątem wydłużenia żywotności, najwyższej wydajności systemu i maksymalizacji zwrotów. To innowacyjne rozwiązanie wyposażone zostało w funkcje bezpieczeństwa, takie jak wysoce skuteczny system chłodzenia cieczą i system przeciwpożarowy oparty na aerozolach, który pozwoli na wyeliminowanie wszelkich zagrożeń. Dostosowany, 3-poziomowy system zarządzania baterią odpowiada za monitorowanie i wykrywanie baterii w czasie rzeczywistym, umożliwiając działanie zaawansowanego mechanizmu bezpieczeństwa. Seryjna produkcja Trina Storage Elementa już się rozpoczęła, a w tym roku do europejskich klientów trafi ponad 500 MWh tego rozwiązania.

- Naszym obowiązkiem jako podmiotu z branży fotowoltaicznej jest wprowadzanie innowacji technologicznych wzdłuż całego łańcucha wartości, aby dążyć do przejścia do świata bezemisyjnego. Nasi klienci, zwłaszcza inwestorzy z sektora energii odnawialnej, wykazują duże i rosnące zapotrzebowanie na informacje związane z ESG, nie tylko dlatego, że są zobowiązani do zgłaszania tych tematów swoim interesariuszom. W Trina Solar jesteśmy gotowi, aby zapewnić maksymalną przejrzystość i możliwość śledzenia całego łańcucha produkcji, ponieważ zrównoważony sposób prowadzenia działalności jest głęboko zakorzeniony w naszym DNA - podsumował prezes.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.