Port Service wyróżniony nagrodą Pomorskiego Pracodawcy Roku za utylizację odpadów medycznych w czasie pandemii

zg

08.06.2022 14:16 Źródło: Port Service
Strona główna Odpady, Recykling Utylizacja odpadów, spalarnie śmieci Port Service wyróżniony nagrodą Pomorskiego Pracodawcy Roku za utylizację odpadów medycznych w czasie pandemii

Partnerzy portalu

Port Service wyróżniony nagrodą Pomorskiego Pracodawcy Roku za utylizację odpadów medycznych w czasie pandemii  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. materiały prasowe

W czasie pandemii Port Service zajął się odbiorem i utylizacją zakażonych odpadów z blisko 5000 podmiotów medycznych na terenie województwa pomorskiego. Za działania podjęte w 2021 roku spółka otrzymała nagrodę Pomorskiego Pracodawcy Roku.

Nagrodę specjalną Pomorskiego Pracodawcy Roku, przyznaną przez organizację Pracodawcy Pomorza, otrzymał Port Service „za aktywny udział w walce z COVID-19” w zakresie odbioru i utylizacji odpadów zakażonych z blisko 5000 podmiotów medycznych n a terenie województwa.

– W ciągu minionych 12 miesięcy Port Service zutylizował przeszło 7 milionów kilogramów materiału skażonego koronawirusem, zabezpieczając ciągłość pracy pomorskiej służby zdrowia. List gratulacyjny do prezesa Port Service wystosował Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.
Z prawdziwą przyjemnością składam panu oraz wszystkim współpracownikom serdeczne gratulacje z okazji zdobycia Nagrody Specjalnej w konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2021 – pisze Marszałek Województwa. – Utylizacja niebezpiecznych odpadów to problem, z którym mierzą się wszystkie społeczeństwa. Stosowane są nowoczesne technologie, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do gleby i wód. Na każdym etapie transportu i magazynowania odpadów niebezpiecznych konieczne jest zachowanie rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Państwu się to udaje, a to przekłada się na większy komfort obsługiwanych firm i bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreślał Mieczysław Struk w liście skierowanym do Port Service.

Jak podkreśla prezes Port Service, Paweł Król, wyróżnienie to ma dla spółki szczególne znaczenie:

– Nagroda ta powinna być zadedykowana wszystkim, którzy dbali o gospodarkę odpadami zakaźnymi. Począwszy od medyków, przez personel utrzymujący porządek w szpitalach, firmy transportujące, a kończąc na pracownikach zakładu unieszkodliwiania odpadów. Jeżeli definicją ochrony środowiska jest zestaw idei i procesów dostarczających gwarancji ochrony biosfery to firma Port Service w 100 procentach wpisała się w te założenia, po raz kolejny dostarczając gwarancji bezpieczeństwa epidemiologicznego dla Gdańska i całego Pomorza – podkreślił. – Ufam, że dzięki temu wyróżnieniu wzrośnie świadomość roli, jaką pełnią zakłady gospodarowania odpadami przemysłowymi w otaczającym nas środowisku. Należy pamiętać, że to my – konsumenci – odpowiadamy za wytwarzanie odpadów, a nie firmy, które zajmują się ich zagospodarowaniem. Brak firm o takim profilu nie doprowadzi do zredukowania ilości odpadów w środowisku, a wręcz przeciwnie, spowoduje wzrost ilości nielegalnych składowisk – dodaje.

Tytuł Pomorski Pracodawca Roku przyznawany jest firmom przyjaznym pracownikom i otoczeniu oraz mającym korzystny wpływ na rozwój gospodarczy Polski i regionu. 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.