V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni już w czerwcu

zk

29.03.2022 13:07 Źródło: GospodarkaMorska.pl
Strona główna Prawo, finanse V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni już w czerwcu

Partnerzy portalu

V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni już w czerwcu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Znamy datę tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Piąta, jubileuszowa odsłona Forum, odbędzie się w dniach 20-21 czerwca. Tradycyjnie w Gdyni i pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. 

– Realizując pięć lat temu pomysł zorganizowania forum gospodarczego, jakiego brakowało w tej części kraju, marzyliśmy o wydarzeniu ważnym i renomowanym. Ale nie spodziewaliśmy się, że co roku będzie ono gromadzić kilka tysięcy uczestników: naukowców, przedsiębiorców, menedżerów spółek skarbu państwa i osób decydujących na najwyższym szczeblu o kształcie i strategii rozwoju polskiej gospodarki – mówi prezes Fundacji Wizja Rozwoju dr Andrzej Michalak.

– Tymczasem rozgłos i reputacja imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania. Co roku Forum proponuje ważne i newralgiczne tematy kilkudziesięciu paneli, gromadzi wybitnych ekspertów i hołduje idei zamiany dyskusji plenarnych w konkretne postanowienia i decyzje.  

Tegoroczna edycja Forum poza energetyką, inwestycjami, innowacjami, logistyką i gospodarką morską zajmie się tematem produkcji, magazynowania i wykorzystania wodoru. Wiele uwagi trakcyjnie poświęci srebrnej gospodarce, czyli aktywności zawodowej seniorów – ważnych uczestników rynku, nie tylko w dziedzinie aktywności zawodowej, ale również konsumpcji towarów i dóbr. Nie zabraknie poszukiwania rozwiązań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, zwłaszcza w dobie wzrostu cen oraz kryzysów wywołanych pandemią i wojną w Ukrainie. W powstającej właśnie agendzie wydarzenia znajdzie się również panel dotyczący finansowania przedsiębiorstw przez banki. 

Nowością tegorocznej odsłony Forum będą Targi Pracy, zorganizowane we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy oraz izbami rzemieślniczymi. 

– Obydwa środowiska mają olbrzymie potencjały i działają niezwykle prężnie – dodaje Andrzej Michalak. – Chcemy je odczarować, bo na przykład polskie rzemiosło – olbrzymi inkubator wiedzy, doświadczeń i umiejętności zawodowych stało się trochę zapomniane, straciło na rozpoznawalności. Wielka szkoda, bo wielka kuźnia edukacji zawodowej i podnoszenia kwalifikacji. 

Co roku Forum ma imprezy towarzyszące. Tym razem to 40-lecie „Solidarności Walczącej, którego obchody będą trwały przez cztery dni, w Gdyni 23-24 czerwca, i w Warszawie – 25 i 26, w Muzeum Solidarności Walczącej przy ulicy Rakowieckiej i w Belwederze. Kolejna wydarzenie związane z gdyńskim spotkaniem gospodarczym to III Pomorskie Forum Gospodyń Wiejskich. W tym roku odbędzie się ono w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni 3 i 4 września.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.