Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO]

zk

16.12.2022 08:57
Strona główna Energetyka, OZE Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO]

Partnerzy portalu

Verlume opracowuje system magazynowania energii dla zastosowań w offshore wind [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Halo/Verlume

Brytyjska firma Verlume rozwija Halo, skalowalny, modułowy, bateryjny system magazynowania energii ze zintegrowanym inteligentnym zarządzaniem energią, przeznaczony do zastosowań w morskich elektrowniach wiatrowych.

Jedną z kluczowych cech Halo jest to, że system można w pełni ładować i może być zintegrowany z morskimi konwerterami energii odnawialnej, tworząc zero-emisyjne systemy energetyczne.

Według Verlume zawiera najnowocześniejszą technologię, która zapewnia maksymalną gęstość energii, bezpieczeństwo i trwałość, a wraz z inteligentnym systemem zarządzania energią Axonn  autonomicznie maksymalizuje dostępną energię w czasie rzeczywistym.

Jak twierdzi deweloper  pojemność energetyczna i moc wyjściowa są skalowalne i konfigurowalne w celu dostosowania do potrzeb użytkownika.

W lipcu Verlume było jedną z firm, które RWE wybrało jako zwycięzców swojego międzynarodowego konkursu na innowacje w zakresie ekologii i integracji systemowej morskiej energetyki wiatrowej.

Miesiąc wcześniej firma z Aberdeen podpisała MoU z Oasis Marine Power, aby wspólnie opracować inteligentną infrastrukturę do magazynowania energii w terenie i ładowania dla jednostek CTV.

Partnerzy postanowili ocenić opłacalność zastosowania inteligentnego systemu kondycjonowania i zarządzania energią, aby stworzyć interfejs mikrosieci w ramach morskiej farmy wiatrowej.

Część Halo stanowiłby zintegrowany inteligentny system kondycjonowania i zarządzania energią, który mógłby zapewnić inteligentne zarządzanie dostępną energią, umożliwiając ładowanie w okresach niskiego zapotrzebowania na energię z morskiej farmy wiatrowej, a tym samym maksymalizując przychody z wytwarzania energii, zgodnie z poprzednimi doniesieniami.
Jak oznajmiła firma Verlume wraz ze wzrostem produkcji zielonego wodoru, pojawi się wymóg stabilnej kontrolowanej mocy DC dla elektrolizy, aby działać w sposób ciągły.

Zgodnie z założeniami Halo może zapewnić regulowane zasilanie DC do elektrolizerów umieszczonych na platformach lub w obrębie turbin.
Źródło: verlume, offshorewindbiz

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24350,00 $ tona 2,20% 24 mar
 Cynk 2899,00 $ tona 0,21% 24 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 0,00% 24 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.