Ekologia, Ochrona środowiska

PGE podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Ligą Ochrony Przyrody

PGE Polska Grupa Energetyczna i Liga Ochrony Przyrody podpisały w piątek umowę o partnerstwie strategicznym. Współpraca zakłada m.in. realizację działań z zakresu ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

29.11.2021, 12:27
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Electrotile uruchamia fabrykę dachówek fotowoltaicznych [WIDEO]

Fotowoltaika to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jakie technologie fotowoltaiczne mają przed sobą najlepsze perspektywy?

29.11.2021, 12:25
Ekologia, Ochrona środowiska

Premier: powinniśmy korzystać z polityki klimatycznej, zachowując miejsca pracy

Droga polskiego przemysłu powinna być drogą środka; powinniśmy korzystać z możliwości, jakie daje nam polityka klimatyczna, ale robić to tak, aby zachować jak najwięcej miejsc pracy – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

29.11.2021, 12:20
Gospodarka Odpadami, Recykling

W Wielkiej Brytanii powstanie zakład recyklingu polistyrenu, głównego budulca styropianu

Polistyren to popularne tworzywo sztuczne, które służy do uzyskiwania styropianu i styroduru. Na terenie Europy powstanie zakład recyklingowy, który pozwoli ograniczenie emisji dwutlenku węgla (CO2) w produkcji tworzyw sztucznych, oraz ponowne wykorzystanie styrenu.

29.11.2021, 11:39
Ekologia, Ochrona środowiska

Deloitte: 60 proc. komitetów ds. audytu nie omawia regularnie tematów dot. zmian klimatu

60 proc. członków komitetów ds. audytu nie omawia regularnie kwestii związanych ze zmianami klimatu; przy tym 87 proc. uważa edukację za niezbędną dla osiągnięcia postępów w zakresie zmian środowiskowych - wynika z raportu firmy Deloitte.

29.11.2021, 11:22
Prawo , Polityka, Ekonomia

Bałagan u regulatora energetyki

W okresie gwałtownych podwyżek prądu, gazu i paliw kancelaria premiera stwierdziła liczne błędy w zarządzaniu instytucją zajmującą się tymi obszarami. Miała ona niewłaściwie planować swój budżet i dysponować kadrami – informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

29.11.2021, 10:19
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Branża chemiczna chce dekarbonizować się dzięki inwestycjom w OZE

Na czerwcowym spotkaniu G7 przywódcy zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz dekarbonizacji sektorów przemysłowych, takich jak chemia i petrochemia, poprzez wykorzystanie wspólnych sił w nauce i innowacjach. Sektor chemiczny musi nadrobić spore zaległości, jeśli ma osiągnąć głęboką dekarbonizację. Lider sektora chemicznego BASF stawia na inwestycje w OZE, w tym morską energetyką wiatrową.

29.11.2021, 07:36
Gospodarka Odpadami, Recykling

Europa ponownie zwiększa eksport produktów nadających się do recyklingu

Recykling używanych produktów ma być jedną z podstaw budowanej w Europie gospodarki o obiegu zamkniętym. Okazuje się, ze znaczne ilości produktów nadających się do recyklingu są eksportowane do Azji, zamiast poddawać je recyklingowi na terenie Europy.

28.11.2021, 14:00
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Wodorowa strategia UE może wpaść w poślizg

Europejska Strategia Wodorowa zakłada uruchomienie produkcji zielonego wodoru na poziomie 6 GW do 2024 roku oraz 40 GW do 2030 roku. W ocenie ekspertów ośrodka analitycznego ICIS, realizacja tych celów może być znacznie opóźniona przez zasadę dodatkowości oraz niewystarczającą dostępność źródeł i dojrzałość projektów.

28.11.2021, 13:50
Prawo , Polityka, Ekonomia

Całkowicie bezbronne polskie Morskie Farmy Wiatrowe

We wcześniejszych artykułach autorzy poruszali rożne kwestie dotyczące inwestycji związanych z Morskimi Farmami Wiatrowymi na polskich obszarach morskich. W dzisiejszej publikacji, biorąc pod uwagę zastanawiający optymizm towarzyszący podpisaniu w ostatnich dniach sector deal dla polskich MFW, zostanie wykazane jak dalece bezbronne pozostaną polskie Morskie Farmy Wiatrowe bez niezbędnych i zarazem pilnych zmian w polskim systemie prawnym.

27.11.2021, 09:48
port_service_1100x200px_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.