Port Service
Energetyka, OZE

Energa: PV Gryf zwiększy moc do 26 MW z 20 MW

Farma fotowoltaiczna PV Gryf w Wielkopolsce dzięki zwiększonej do 26 MW z 20 MW mocy będzie mogła zasilić ok. 13 tys. gospodarstw domowych. Umożliwi to współpraca inwestora, Energi Wytwarzania, i inżyniera kontraktu, Energi Green Development - podała w poniedziałek Energa z Grupy Orlen.

29.11.2022, 11:15
Klimat, ekologia

Wybierając środek transportu, najrzadziej bierzemy pod uwagę jego wpływ na środowisko

Czterech na pięciu Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną dobrze.

29.11.2022, 10:33
Odpady, Recykling

Antarktydzie składowiskiem plastiku - syntetyczne włókna są wszędzie

W wodzie, powietrzu, osadach i lodzie Antarktydy można znaleźć pochodzące z ubrań, sztuczne włókna. Krystalicznie czysty niegdyś kontynent staje się składowiskiem mikroplastiku - ostrzegają specjaliści.

29.11.2022, 09:55
Transport, Elektromobilność

Dekarbonizacja i zeroemisyjność w transporcie - jest nieunikniona

Polska jest przygotowana i ma pomysły na dekarbonizację transportu drogowego. Nasi przedsiębiorcy chcą zmieniać flotę na zeroemisyjną. Są już w tym segmencie sukcesy, ale też jeszcze dużo do zrobienia – wskazywali uczestnicy panelu pt. „Przyszłość transportu drogowego i wyzwania zeroemisyjności”, który odbył się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości.”

29.11.2022, 08:59
Energetyka, OZE

Autobusy napędzane wodorem i osiedla wodorowe w Szczecinie? Jest na to szansa!

Samorządy w Polsce coraz szerzej odkrywają potencjał wodoru – w niektórych miastach testowane są autobusy napędzane wodorem, inne gminy stawiają na zasilanie energią z wodoru osiedli mieszkaniowych czy nawet instytucji publicznych, takich jak gminne spółki czy placówki edukacyjne.

29.11.2022, 08:53
Energetyka, OZE

Seatech Engineering: jesteśmy gotowi projektować statki dla polskiego offshore wind [WYWIAD]

Polska część Bałtyku weszła w czynną fazę realizacji zagospodarowania jej pod morskie farmy wiatrowe. Aktualnie złożonych jest ponad 137 wniosków. Realizacja związana z pierwszym etapem budowy farm wiatrowych jest na wysokim poziomie zaawansowania – organizowane są przetargi, spotkania z dostawcami, składanie łańcuchów dostaw. W tym momencie należy zadać kluczowe pytanie, kto i w jaki sposób dostarczy elementy do budowy tych farm, ile i jakie jednostki będą niezbędne do tego procesu, który przyczyni się do zielonej transformacji

29.11.2022, 07:43
Energetyka, OZE

Zielona bonanza - Microsoft, Google i Renault chcą czystej energii z lądu i morza

Giganci technologiczni i grupa motoryzacyjna kupują energię odnawialną - prawie 1,5 GW obejmującą lądową i morską energię wiatrową oraz energię słoneczną.

28.11.2022, 22:53
Energetyka, OZE

Czysta stal na bazie wodoru w Chinach i Europie: Rozwój polityki i implikacje dla Chin - Raport RMI

Przemysł stalowy odpowiada za prawie 10 procent światowej emisji dwutlenku węgla i 17 procent emisji na terenie Chin. Harmonogram dekarbonizacji przemysłu stalowego ma kluczowe znaczenie dla nisko- i zeroemisyjnej transformacji światowej gospodarki.

28.11.2022, 20:37
Energetyka, OZE

Jak wodór może skutecznie zdekarbonizować sektor morski?

Jak przemysł żeglugowy może zostać zdekarbonizowany dzięki zastosowaniu zielonego wodoru, aby osiągnąć cele zerowej emisji wytyczone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO)?

28.11.2022, 18:52
Klimat, ekologia

Energa Wytwarzanie popularyzuje wiedzę o pracy w sektorze OZE

Energa Wytwarzanie wzięła udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacyjnym im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku. Spółka promowała tam własną działalność i zachęcała do edukacji, a następnie pracy w energetyce wiatrowej.

28.11.2022, 17:59
eco_consult
ase_390x150_2022
ESCORT

Dziękujemy za wysłane grafiki.