ESCORT
Energetyka, OZE

Greenpeace chce wstrzymania pozwoleń na wydobycie węgla dla części kopalń

Greenpeace chce, by pozwolenia na wydobycie węgla kamiennego przez kopalnie, którym w ostatnich latach przedłużono koncesje bez oceny oddziaływania na środowisko i konsultacji społecznych, zostały wstrzymane do czasu uzupełnienia dokumentacji. Kopalnie nie widzą do tego żadnych podstaw.

01.10.2021, 07:08
Prawo, finanse

Wodór tak, gaz nie. Europosłowie chcą zmian w finansowaniu projektów energetycznych

Zdaniem europosłów z komisji przemysłu i energii (ITRE) wspierając rozwój infrastruktury energetycznej UE powinna się skupić raczej na finansowaniu infrastruktury wodorowej oraz związanej z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla, a odchodzić od finansowania projektów gazowych.

30.09.2021, 13:20
Energetyka, OZE

Polacy chcą czystej energii

Nasz kraj stoi węglem i energią elektryczną dzięki niemu wytwarzaną, ale już prawie trzy czwarte z nas uważa, że powinniśmy odchodzić od „brudnej” energetyki na rzecz przyjaznej środowisku. Mało tego, więcej niż co drugi z nas jest przekonany, że można pogodzić ekologiczną energetykę z akceptowalnymi cenami prądu - czytamy w "DGP".

30.09.2021, 12:00
Energetyka, OZE

NFOŚiGW chce, by z "Mojego prądu" mogło skorzystać więcej osób

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce po raz kolejny zwiększyć budżet zamkniętej już drugiej edycji programu "Mój prąd", tak by więcej osób mogło skorzystać z dotacji - przekazał w środę Fundusz. Dodano, że takich osób jest ponad 20 tys.

30.09.2021, 09:01
Energetyka, OZE

Sztokholmski Norvik Port uruchamia największy portowy system ogniw słonecznych w Szwecji

Sztokholmski Norvik Port, najnowszy duży port w Szwecji, zainstalował nowy system ogniw słonecznych „większy niż w jakimkolwiek innym szwedzkim porcie”, w ramach wysiłków na rzecz osiągnięcia długoterminowych celów środowiskowych.

30.09.2021, 07:28
Klimat, edukacja

Monitoring wielozadaniowymi autonomicznymi dronami HEISHA DNEST2

W dniu 28 września 2021 r. miała miejsce premiera HEISHA DNTEST2 - drugiej generacji drona firmy HEISHA TECH. DNEST2 to gotowy do użycia, w pełni zautomatyzowany zdalny system do gromadzenia danych w powietrzu. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę pilotażu, tworząc zupełnie nową jakość pracy z dronami. DNEST2 to nie tylko stacja ładowania bezzałogowych statków powietrznych, ale również rozwiązania smart home.

29.09.2021, 10:40
Energetyka, OZE

Rusza program „Agroenergia” - finansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, wiatrowych oraz pomp ciepła

1 października 2021r. ruszy nabór w 1., wdrażanej przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW, części programu „Agroenergia”. Będzie ona dotyczyć dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej zwiększającej autokonsumpcję energii w miejscu jej wytworzenia. Nabór w niej potrwa do wyczerpania

29.09.2021, 10:02
Prawo, finanse

Zielone obligacje coraz bardziej popularne

Zielone obligacje cieszą się rosnącą popularnością. Z tego rodzaju finansowania dłużnego coraz śmielej korzysta sektor prywatny, jak i publiczny – rządy, samorządy i spółki komunalne. Polska jako pierwszy kraj na świecie wyemitowała już w 2016 roku zielone obligacje skarbowe, które spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem, a do tej pory miały miejsce już cztery takie emisje.

29.09.2021, 08:56
Klimat, edukacja

Policja i WIOŚ podpisały porozumienie w zakresie wykrywania przestępstw przeciwko środowisku

Ponad 700 nielegalnych składowisk odpadów i wysypisk śmieci wykryły służby środowiskowe w woj. świętokrzyskim. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zastrzega, że miejsc, gdzie odpady są bezprawnie wywożone, może być jeszcze więcej. W wykrywaniu przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku ma pomóc porozumienie między świętokrzyską policją i WIOŚ.

29.09.2021, 06:45
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

100 mln zł na termomodernizację budynków edukacyjnych w regionie

Prawie 100 mln zł ze środków unijnych trafi do 29 jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych na termomodernizację budynków edukacyjnych. W perspektywie unijnej 2014-2020 na działania związane z niską emisją samorząd województwa przeznaczył prawie 2 mld zł.

29.09.2021, 05:40
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.