Rada Ministrów planuje przyjąć w III kwartale br. uchwałę ws. budowy w Porcie Gdynia terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych - wynika z nowego wpisu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych.
Władze Korei Południowej dały w środę zielone światło na próby autonomicznych robotów zaopatrzonych w kamery na chodnikach, wśród przechodniów. Ma to pomóc w rozwoju nowych technologii, z których rząd chce uczynić motor napędowy gospodarki – podała agencja Yonhap.
- Fabryka i biura Cedo w Wielkiej Brytanii oraz jej biura w Paryżu i Mönchengladbach obecnie korzystają w 100% z energii ze źródeł odnawialnych; - Do 2030 r. firma osiągnie neutralność klimatyczną we wszystkich swoich oddziałach na świecie; - Fabryka Cedo w Wielkiej Brytanii osiągnęła cel polegający na całkowitym wyeliminowaniu odpadów przemysłowych trafiających z niej na wysypiska śmieci.
Popyt na energię elektryczną w Europie wrócił do poziomu sprzed pandemii, ale towarzysząca produkcji prądu emisja CO2 jest o 12 proc. niższa - szacuje think-tank Ember. Jak zaznacza, udział węgla w Polsce utrzymał się na dawnym poziomie.
Od 26 do 28 lipca 2021 roku odbywa się spotkanie przygotowawcze Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ 2021. Stronę polską reprezentuje minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda - poinformował resort rolnictwa.
Prezes Taurona Paweł Strączyński, który - zgodnie z wcześniejszą deklaracją - miał odejść ze stanowiska szefa firmy 28 lipca, ustąpi tydzień później, z dniem 4 sierpnia - poinformował we wtorek Tauron. Obecnie trwa konkurs na stanowiska nowego prezesa spółki i jego trzech zastępców.
Zarząd Transportu Metropolitarnego (ZTM) w Katowicach, największego organizatora transportu publicznego w Polsce, ogłasza przetarg na obsługę sieci komunikacyjnej na kolejne osiem lat. ZTM promuje przy tym koncepcję bezpiecznego, spójnego i ekologicznego transportu publicznego dla całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To największy przetarg w historii ZTM i jeden z największych w kraju, jeśli chodzi o branżę transportową. Postępowanie obejmie aż 56 gmin. Organizator zaprasza do składania ofert.
Premier Holandii Mark Rutte "nieprecyzyjnie i błędnie" informował niższą izbę parlamentu tego kraju o prowadzonych z Rosją rozmowach na temat gazociągu Nord Stream 2 - twierdzi portal Follow the Money. Opozycja zażądała w poniedziałek pilnej debaty parlamentarnej w tej sprawie.
Urząd Regulacji Energetyki przypomniał we wtorek, że do 15 listopada operatorzy systemów gazowych muszą przedłożyć do zatwierdzenia w drodze decyzji plany wprowadzania ograniczeń w poborze gazu. Wynika to z nowych europejskich regulacji.
Za niespełna dwa lata w należącej do Grupy Veolia ciepłowni w Tarnowskich Górach (Śląskie) powstanie system kogeneracyjny, wykorzystujący do produkcji prądu i ciepła gaz ziemny, biomasę leśną oraz biogaz z miejscowej oczyszczalni ścieków. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Enea, PGE, Tauron i Orlen planują wspólnie działać na rzecz odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie
Podsumowanie 5 lat konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO