Recykling jest nie tylko kluczowym elementem Gospodarki Obiegu Zamkniętego, ale też ważnym krokiem w kierunku racjonalnego gospodarowania energią. Z okazji Światowego Dnia Recyklingu członkowie założonej przez Pracodawców RP Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z recyklingiem i zaapelowali do Polaków o selektywną zbiórkę odpadów.
Nowy nabór wniosków w ramach programu "Mój prąd" ma ruszyć od 1 lipca i potrwać do 20 grudnia - podał w środę Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na razie nieznany jest budżet nowego rozdania, choć dotacje będą zależeć od zakresu inwestycji.
W dobie dekarbonizacji sektora morskiego z rozwiązaniem przychodzi projekt Element 1. Alternatywne pozyskiwanie wodoru z metanolu do zasilania ogniw PEW bezpośrednio na statku może stanowić rozwiązanie problemu magazynowania i dystrybucji surowca.
Około 3,5 tys. dużych przedsiębiorstw musi w tym roku obowiązkowo wykonać audyt energetyczny - przypomina grupa Tauron. Jej przedstawiciele przekonują, że wnioski z takiego audytu powinny przyczynić się do podniesienia efektywności energetycznej i przynieść firmom oszczędności.
Przedstawiciele rządu i górniczych związków w czwartek, i prawdopodobnie także w piątek, będą kontynuować rozmowy na temat umowy społecznej, która m.in. określi szczegóły rozpisanego do 2049 r. wygaszania kopalń węgla kamiennego oraz transformacji Śląska.
Produkcja energii elektrycznej z węgla spada, zmiany w sektorze energii zaczynają przyspieszać, ale Polska pozostaje najdroższym rynkiem energii w regionie - wskazał think-tank Forum Energii w kolejnej edycji raportu „Transformacja energetyczna w Polsce”.
Radykalna poprawa jakości powietrza jest możliwa bez rewolucji w transporcie - to główny wniosek opublikowanego w środę raportu brukselskiej organizacji pozarządowej Transport & Environment. Wystarczy skupić się na wspieraniu i wzmacnianiu już widocznych trendów w miastach - doradzają analitycy.
Jako jeden z największych chińskich producentów urządzeń energetycznych Shanghai Electric przoduje w dziedzinie rozwoju technologii produkcji ekologicznego wodoru. Podczas tegorocznych Sesji Dwustronnych prowadzono aktywną debatę nad 14. Planem Pięcioletnim, którego głównym celem jest właśnie produkcja ekologicznego wodoru. Dzięki silnemu wsparciu władz oraz ogólnemu zainteresowaniu przedstawicieli przemysłu rok 2021 jawi się jako rok zerowy dla branży energetyki wodorowej.
Iran rozpoczął wzbogacanie uranu do 5 proc. w swojej podziemnej fabryce w Natanz za pomocą zaawansowanych wirówek IR-4 - napisała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) w raporcie. To kolejne pogwałcenie umowy nuklearnej z 2015 roku.
Za transformację energetyczną, na którą zgodził się rząd PiS, wszyscy drogo zapłacimy w rachunkach za prąd i ciepło - mówili posłowie Konfederacji we wtorek. Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski przyznał w rozmowie z PAP, że "temat jest bardzo poważny temat i nie możemy chować głowy w piasek".
00:03:15
Vulcan Training & Consultancy buduje w Rumi jedno z najnowocześniejszych centrów szkoleniowych dla offshore w Europie
Włocławek i OSGE podpisują porozumienie dotyczące współpracy przy budowie SMR
Nie służy przyrodzie i osłabia ochronę przed zmianą klimatu. Mimo to latem koszenie w miastach idzie pełną parą
Szwecja idzie w mały atom. SMR-y zbuduje dla niej brytyjski Rolls-Royce
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
To historyczny moment dla Puszczy Białowieskiej. Niemal cały jej obszar pod ochroną
Sąd przeciwko projektowi Wód Polskich. Budowa stopnia wodnego w Siarzewie zablokowana
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Polacy produkują o ponad 40 proc. więcej śmieci niż dekadę temu. Spółki komunalne ryzykują coraz więcej
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Amazon kupuje hurtowo energię z offshore. Największa taka umowa
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 19.06.2026
Polski startup wie co zrobić ze starymi łopatami turbin wiatrowych. Mogą bardzo przydać się budowlance
Niemcy mogą znów spojrzeć łaskawszym okiem na węgiel. Powodem są wysokie ceny gazu
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
DRI i Entrix rozpoczynają współpracę w zakresie optymalizacji bateryjnego magazynu energii w Polsce
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nowa oferta „Tanie weekendowanie” od Energi Obrotu