Łódź będzie pierwszym dużym miastem w Polsce, które wyemituje zielone obligacje – poinformował we wtorek wiceprezydent miasta Adam Pustelnik. Pieniądze z emisji mają trafić m.in. na budowę zbiorników retencyjnych przy Grupowej Oczyszczalni Ścieków.
Europosłowie domagają się od KE podjęcia pilnych działań w kwestii neutralizacji i likwidacji niewybuchów i broni chemicznej zalegającej na dnie Bałtyku. List autorstwa eurodeputowanej PiS Anny Fotygi w tej sprawie podpisało 39 europosłów reprezentujących 6 grup politycznych.
Ilość energii elektrycznej, wprowadzonej w 2020 r. do sieci dystrybucyjnej przez mikroinstalacje OZE wzrosła trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2019 r. - wynika z raportu Urzędu Regulacji Energetyki.
Do 2030 roku chcemy całkowicie wyeliminować węgiel energetyczny z reasekuracji obligatoryjnych w krajach OECD - poinformowało we wtorek jedno z największych na świecie towarzystw reasekuracyjnych Swiss Re.
Kopalnie należące do grupy energetycznej Tauron zwiększyły w ub. roku wydobycie węgla rok do roku o ponad 20 proc., zmniejszając zatrudnienie o ponad 350 osób i redukując stratę o przeszło dwie trzecie – wynika z szacunkowych danych Grupy.
Niemcy zrealizowały swój cel w zakresie ochrony klimatu na 2020 rok. 40,8 proc. mniej emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z 1990 r. nawet nieznacznie przekracza założenia przyjęte w ustawie o ochronie klimatu. Nie byłoby to jednak możliwe bez blokad związanych z pandemią koronawirusa.
Komisja Europejska chce przeznaczyć 60 mln euro na Fundusz Badawczy Węgla i Stali, z którego można będzie finansować m.in. badania dotyczące tzw. czystych technologii węglowych, zagospodarowania pogórniczych odpadów czy rekultywacji hałd - poinformowała europosłanka PiS Izabela Kloc.
Westinghouse Electric Company ogłosiła dzisiaj zamiar zainwestowania w technologie jądrowe w Polsce. Ogłoszenie to nastąpiło po spotkaniu dyrektora generalnego Westinghouse Patricka Fragmana z polskim sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim, które odbyło się w Warszawie.
Liczba starych kotłów węglowych w polskich domach z roku na rok systematycznie spada, choć i tak w walce ze smogiem wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".
O 40 proc. wzrosła w ubiegłym roku produkcja energii z wiatru w grupie energetycznej Tauron. To efekt dokonanego wcześniej zakupu farm wiatrowych, ale także wysokiej wietrzności, która podniosła produktywność farm, głównie w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim.
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Nowa architektura polskiego ciepłownictwa. Ministerstwo Energii wyznacza kierunek rozwoju dla sektora do 2040 roku
Nowa architektura polskiego ciepłownictwa. Ministerstwo Energii wyznacza kierunek rozwoju dla sektora do 2040 roku
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu