ESCORT
Transport, Elektromobilność

Powstał nowoczesny zakład Polregio

W Skarżysku-Kamiennej otwarto nowe centrum utrzymania taboru Polregio, czyli nowoczesny kompleks serwisowo-naprawczy dla pojazdów kolejowych. Dzięki inwestycji o wartości blisko 50 mln zł w ciągu roku powstała hala o długości 110 metrów, która pomieści dwa kanały rewizyjne, dodatkowy tor naprawczy oraz zaplecze warsztatowe i socjalno-biurowe. W centrum pracować będzie ponad 100 osób.

30.03.2023, 06:24
Transport, Elektromobilność

Innowacyjny Dworzec Systemowy w Dobczynie otwarty dla podróżnych

Polskie samochody elektryczne marki Izera mają być nie tylko piękne, lecz także przestronne i praktyczne. Włoskie studio stylistyczne Pininfarina, które wspólnie z projektantami ElectroMobility Poland będzie pracować nad powstaniem produkcyjnej wersji tego auta, wprowadziło już na światowe salony ponad 1000 modeli samochodów.

29.03.2023, 18:38
Transport, Elektromobilność

Ekspert: sprostanie celom Rady UE w ramach AFIR jest dla Polski wyzwaniem

Sprostanie celom Rozporządzenia o Infrastrukturze Paliw Alternatywnych to dla Polski olbrzymie wyzwanie – ocenił Aleksander Rajch z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Wskazał np. na konieczność podwyższenia mocy zainstalowanej w sieci ogólnodostępnej infrastruktury ładowania.

29.03.2023, 15:33
Energetyka, OZE

Obajtek: do 2030 r. Grupa Orlen przeznaczy 3 mld zł na segment badań i rozwoju

Do 2030 r. Grupa Orlen przeznaczy 3 mld zł na segment badań i rozwoju - przekazał we wtorek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zaznaczył, iż należące do koncernu Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku prowadzi badania nad innowacjami dla nowoczesnej rafinerii i petrochemii.

29.03.2023, 07:33
Energetyka, OZE

Stacje tankowania wodoru i ładowania elektryków w każdym mieście i co 200 km

Państwa UE zgodziły się na budowę stacji tankowania wodoru we wszystkich większych miastach i co najmniej co 200 km wzdłuż głównych tras transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) po tym, jak wczoraj późnym wieczorem Rada Ministrów i Parlament Europejski osiągnęły porozumienie w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego wdrażania infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR).

28.03.2023, 16:23
Odpady, Recykling

GZM wesprze gminy przy zamówieniu doradztwa ws. budowy spalarni

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wesprze finansowo 26 swoich gmin przy zamówieniu usługi doradztwa ws. planowanej inwestycji w spalarnie odpadów – zdecydowali w poniedziałek członkowie zgromadzenia GZM.

28.03.2023, 15:45
Transport, Elektromobilność

Europejski Zielony Ład: Porozumienie w sprawie ograniczenia emisji CO2 z transportu morskiego dzięki zrównoważonym paliwom

Komisja z zadowoleniem przyjmuje porozumienie polityczne osiągnięte przez Parlament Europejski i Radę, które zwiększa wkład sektora transportu morskiego w osiągnięcie ogólnounijnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55% do 2030 roku oraz w osiągnięcie w 2050 roku neutralności klimatycznej.

27.03.2023, 07:23
Energetyka, OZE

Shanghai Electric nawiązuje współpracę z międzynarodowymi partnerami przemysłowymi, aby promować strategiczne tworzenie połączeń wielu źródeł energii i trybu komplementarnego

W 2022 r. najnowszy pakiet mocy wytwórczych morskich elektrowni wiatrowych Shanghai Electric w Chinach zajął pierwsze miejsce po raz ósmy z rzędu. Projekt fotowoltaiczny w Dubaju realizowany wspólnie z ACWA Power wszedł w kluczowy etap budowy. W planach jest wprowadzenie do produkcji nowej generacji urządzeń wytwarzających wodór z wody poddanej elektrolizie.

25.03.2023, 11:02
Energetyka, OZE

Kotły elektrodowe zasilane energią z wiatru i słońca ogrzeją Gdańsk [WIDEO]

Kotły elektrodowe w gdańskiej elektrociepłowni przekształcają nadmiar zielonej energii w systemie elektroenergetycznym w ciepło. Dzięki zastosowanej technologii „power to heat” w ostatnich zimowych miesiącach kotłownia przyczyniła się do ograniczenia emisji CO2 o ponad 920 t i zużycia węgla o 440 t. – Tym samym zielone ciepło dla Gdańska stało się faktem, ale potencjał tych kotłów jest dużo większy – mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. Kotłownia o mocy 130 MW została oddana do użytku w grudniu

24.03.2023, 07:44
Energetyka, OZE

Energa podłączy do sieci dystrybucyjnej magazyn energii, by zrealizować kontrakt mocowy

Energa Wytwarzanie z Grupy ORLEN przygotowuje się do odłączenia swojego bateryjnego magazynu energii (BME) o mocy 6 MW i pojemności 27,3 MWh od farmy wiatrowej Bystra. Zamiast tego, obiekt zostanie podłączony bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej 110 kV. Dzięki temu obiekt będzie mógł uczestniczyć w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), a nie tylko lokalnego źródła w postaci farmy wiatrowej Bystra.

22.03.2023, 13:21
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.