ESCORT
Energetyka, OZE

Taaleri Energia uruchamia nowy fundusz OZE, planuje projekty w Polsce

Fińska spółka Taaleri Energia uruchomiła nowy fundusz odnawialnych źródeł energii w celu stworzenia portfela aktywów wiatrowych, słonecznych i bateryjnych.

04.11.2022, 06:47
Odpady, Recykling

W Mławie od nowego roku obowiązek selektywnego zbierania popiołu do pojemników

Od 1 stycznia 2023 r. mieszkańcy Mławy będą mieli obowiązek selektywnego zbierania popiołu pochodzącego z palenisk źródeł ciepła na paliwa stałe. Popiół będzie traktowany jako kolejna frakcja odpadów, a do jego gromadzenia będą służyły pojemniki w kolorze szarym - poinformował Urząd Miasta.

03.11.2022, 17:18
Prawo, finanse

Sejmowa komisja ds. energii za odrzuceniem poprawek Senatu do ustawy w sprawie tzw. obliga giełdowego

Sejmowa komisja ds. energii i aktywów opowiedziała się za odrzuceniem dwóch poprawek Senatu do noweli ustawy Prawo energetyczne, znoszącej tzw. obligo giełdowe. Posłowie negatywnie zaopiniowali m.in. obowiązek sprzedaży 50 proc. wytworzonej energii na giełdach towarowych do 31 grudnia 2023 r.

03.11.2022, 14:01
Transport, Elektromobilność

Wodorowy NesoBus wozi już warszawiaków

Od czwartku warszawiacy mogą podróżować pierwszym polskim autobusem wodorowym NesoBus, który przyjechał do stolicy na testy. Do 16 listopada będzie obsługiwał linie 106 i 178.

03.11.2022, 13:35
Klimat, edukacja

Zielone miasto z widokami na dobrą pracę. Wałbrzych rusza z kampanią i prezentuje raport dotyczący jakości życia

Zrównoważony rynek pracy, atrakcyjne wynagrodzenia, zieleń, wysoki budżet na gospodarkę mieszkaniową i dynamiczne inwestycje - to cechy charakterystyczne Wałbrzycha opisane w raporcie badawczym dotyczącym jakości życia w mieście. Publikacja dokumentu rozpoczyna działania w ramach kampanii informacyjnej „Wałbrzych - miasto z widokami”, w którą zaangażowały się Faurecia, InVałbrzych, Joysonquin, Tristone oraz Miasto Wałbrzych.

03.11.2022, 13:11
Energetyka, OZE

Sasin: termin utworzenia NABE przesunięty do końca I kwartału 2023

Termin, do którego utworzona ma zostać Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego, został przesunięty z końca tego roku do końca I kwartału 2023 r. - poinformował PAP wicepremier Jacek Sasin. Do NABE mają trafić aktywa węglowe spółek energetycznych.

03.11.2022, 12:57
Energetyka, OZE

Norwea i Energi Norge połączyły się, tworząc nową organizację zajmującą się energią odnawialną w Norwegii

Fuzja została zatwierdzona jednogłośnie podczas nadzwyczajnych, dorocznych spotkaniań w obu firmach jak obie firmy odbyły w tym tygodniu. Nowa organizacja rozpocznie działalność od 1 stycznia 2023 roku.

03.11.2022, 10:39
Energetyka, OZE

Prezes PGE: firma uruchomi platformę do handlu energią elektryczną

PGE będzie prowadzić handel energią elektryczną na własnej platformie w naszym domu maklerskim - poinformował PAP prezes spółki Wojciech Dąbrowski. PGE jest największym krajowym wytwórcą energii elektrycznej.

03.11.2022, 09:18
Energetyka, OZE

NCBR i KETEP podpisały umowę o polsko-koreańskiej współpracy w zakresie technologii energetycznych

NCBR i KETEP podpisały umowę o polsko-koreańskiej współpracy w zakresie technologii energetycznych. W jej ramach planowane są wspólne konkursy na projekty badawczo-rozwojowe. Ogłoszenie pierwszego naboru konkursowego planowane jest na 2023 r. - poinformował w środę NCBR.

03.11.2022, 07:45
Energetyka, OZE

Przedsiębiorcy na różne sposoby radzą sobie z podwyżkami cen prądu. Oczekują przewidywalnych cen energii

Faktury za prąd windują koszty polskich przedsiębiorców, którzy wysokie ceny energii elektrycznej i surowców wskazują dziś jako główną barierę w prowadzeniu działalności gospodarczej. W tej trudnej sytuacji rynkowej szukają też różnych sposobów na to, aby utrzymać się na rynku: podnoszą ceny, zmieniają dostawców prądu, inwestują w nowe rozwiązania technologiczne albo własne źródła OZE. To właśnie ten obszar inwestycji powinien być brany pod uwagę jako priorytetowy. Nie tylko ze względu na uniezależnienie się od wahań cenowych, le

03.11.2022, 07:33
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.