ESCORT
Transport, Elektromobilność

GreenWay Polska pierwszą spółką z Certyfikatem Energia 2051

Polenergia Sprzedaż przyznała pierwszy w Polsce zielony Certyfikat Energia 2051. Otrzymała go spółka GreenWay Polska, która jest największym w kraju operatorem sieci ładowania aut elektrycznych. Certyfikat Energia 2051 potwierdza, że stacje GreenWay Polska w wybranych lokalizacjach, od początku lipca do końca grudnia 2021 roku, zasilane były w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia.

02.06.2022, 13:33
Klimat, edukacja

Znaleziono największą roślinę świata, która mierzy... 180 km

Australijscy naukowcy znaleźli w oceanie roślinę, która mierzy 180 km i ma 4,5 tys. lat. Tworzy olbrzymią podwodną łąką, którą tworzy jedna roślina, która rozrosła się tak z pojedynczej "sadzonki". To największy taki znany okaz.

02.06.2022, 12:02
Energetyka, OZE

Uwaga Wodór! Podcast - O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów [odcinek 6]

Dzisiaj premiera szóstego odcinka podcastu Uwaga wodór! O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Tomoho Umeda założyciela i prezesa firmy Hynfra.

02.06.2022, 10:25
Energetyka, OZE

Kodeksy sieciowe - regulacje na sytuacje awaryjne

System energetyczny to skomplikowana infrastruktura i sieć. Widać to szczególnie podczas rozległych awarii energetycznych, gdzie poszczególne urządzenia należy uruchamiać w odpowiedniej kolejności i zgodnie ze szczegółowymi procedurami. Nie sposób wtedy działać bez komunikacji głosowej. Niezawodnym systemem głosowej łączności dyspozytorskiej jest system TETRA. Tę usługę oferuje Enspirion, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN.

02.06.2022, 08:55
Klimat, edukacja

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o działaniach na rzecz klimatu

Podsumowanie wspólnych działań na rzecz klimatu na przestrzeni ostatnich 30 lat i perspektywa dalszego zaangażowania w kwestie Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu (UNFCCC) to główne tematy spotkania „Sixth Ministerial on Climate Action”. W wydarzeniu, które odbyło się 31 maja 2022 r. w Sztokholmie, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

02.06.2022, 08:27
Energetyka, OZE

Wiceminister Ireneusz Zyska na Narodowym Kongresie Biometanu

„Jako Pełnomocnika Rządu ds. OZE niezmiernie cieszy mnie rosnące zainteresowanie wykorzystaniem biometanu. To sektor o wysokim potencjale rozwojowym, z którego należy skorzystać” – podkreślił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas wystąpienia otwierającego V Narodowy Kongres Biometanu. Wydarzenie odbyło się 30 maja 2022 r.

02.06.2022, 07:55
Energetyka, OZE

Minister Anna Moskwa o bezpieczeństwie energetycznym i roli kobiet w energetyce na konferencji „Polka XXI w.”

„Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz poszukiwanie rozwiązań, które zminimalizują skutki dynamicznych społeczno-gospodarczych zmian rynkowych i geopolitycznych” – powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas konferencji „Polka XXI w.”. Wydarzenie odbyło się 31 maja 2022 r. w Warszawie.

02.06.2022, 07:15
Energetyka, OZE

U wybrzeży Sardynii powstanie pływająca farma wiatrowa o mocy 975 MW

Morze Śródziemne zaczyna otwierać się dla morskiej energetyki wiatrowej. Tibula Energia to nazwa najnowszego projektu pływającej morskiej farmy wiatrowej u północno-wschodnich wybrzeży Sardynii, zaproponowanego przez włoską spółkę Falck Renewables i hiszpańską BlueFloat Energy w ramach partnerstwa obu firm.

01.06.2022, 19:06
Energetyka, OZE

Port serwisowy i wojenny w Ustce? Urzędnicy i samorządowcy o rozbudowie

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal ZielonaGospodarka.pl, port w Ustce ma szansę stać się czwartym w Polsce portem rozbudowanym nawet o 45 hektarów, a w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) miałby być ujęty jego rozwój w kierunku funkcji portu serwisowego dla morskich farm wiatrowych, ale również portu wojennego. To wszystko ze względu na optymalną lokalizację nadmorskiego położenia i bliskość m.in. amerykańskiej bazy rakietowej w Redzikowie i poligonu Wicko.

01.06.2022, 18:03
Energetyka, OZE

Eco-ON Technologie Ekoefektywne 2022

Stworzenie platformy do dialogu i wymiany informacji w zakresie technologii ekoefektywnych oraz propagowanie idei polityki zrównoważonego rozwoju w tym w szczególności odpowiedzialności za środowisko naturalne – tak brzmiał motyw przewodni konferencji Eco-ON Technologie Ekoefektywne, objętej patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska Anny Moskwy.

01.06.2022, 11:19
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.