ESCORT
Odpady, Recykling

W Małopolsce spadła liczba zgłoszeń dotyczących spalania odpadów

W Małopolsce spadła liczba zgłoszeń dotyczących spalania odpadów w piecach, chociaż sama liczba kontroli nie zmniejszyła się znacząco – wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego (PAS).

24.10.2023, 12:29
Energetyka, OZE

POLOmarket sięga po fotowoltaikę

Do końca pierwszego kwartału 2024 r. co drugi sklep największej polskiej sieci supermarketów będzie wyposażony z instalację fotowoltaiczną, która zaspokoi aż 30 proc. rocznego zapotrzebowania na energię każdej placówki. Inwestycje w OZE to jeden z filarów działań POLOmarketu w zakresie długoterminowych działań ESG spółki.

24.10.2023, 11:30
Transport, Elektromobilność

Dwóch na pięciu kierowców rozważyłoby zakup auta na wodór

41 proc. polskich kierowców może kupić auta na wodór, a 24 proc. nie zdecydowałoby się na takie rozwiązanie - wynika z badania "E-rewolucja w świecie motoryzacji". Jak dodano, 51 proc. badanych byłoby zainteresowanych samochodem z napędem hybrydowym, a 7 proc. - na prąd.

24.10.2023, 09:53
ESG, zrównoważony rozwój

Kearney: nadchodzi era biznesu stawiającego na regenerację

Raport Kearney: W okresie 2019-2023 wygrywały biznesy, które wykazały się odpornością. W kolejnych 5 latach kluczem będzie zdolność do szybkiej regeneracji. Większość liderów globalnych korporacji przeczuwa, że trwające obecnie programy transformacji strategicznej nie przynoszą oczekiwanych efektów, ponieważ nie adresują najważniejszych obecnie wyzwań.

23.10.2023, 12:02
Klimat, edukacja

Ekspert: tworzenie baz danych roślin z bezpłatnym dostępem kluczowe dla rozwoju nauki

W ciągu czterech lat zdigitalizujemy 7 mln okazów roślin zielnikowych i udostępnimy je za darmo w internecie. Mamy nadzieje, że zadziała to jak spirala i inne kraje też będą chciały iść naszym śladem. Tworzenie baz danych z bezpłatnym dostępem jest kluczowe dla rozwoju nauki – powiedział PAP dr Alan Paton, opiekun kolekcji roślin zielnikowych w Ogrodach Królewskich Kew w Londynie.

23.10.2023, 09:09
Energetyka, OZE

"Mój Prąd" również dla osób korzystających z programu "Czyste Powietrze"

Beneficjenci programu "Czyste Powietrze", którzy otrzymali wsparcie do instalacji fotowoltaicznych, będą mogli starać się o dotacje na zakup dodatkowych urządzeń z programu "Mój Prąd" - powiedział PAP wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

20.10.2023, 09:21
Energetyka, OZE

Rusza trzecia edycja konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych"

W poniedziałek, 6 listopada br., rozpoczynają się eliminacje regionalne do konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2023" organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To już trzecia edycja konkursu, w której uczniowie szkół podstawowych i średnich wykażą się umiejętnością budowy modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną.

19.10.2023, 13:09
Odpady, Recykling

Polscy konsumenci domagają się oznaczania produktów pod kątem emisji CO2

Czterech na pięciu Polaków przywiązuje dużą wagę do tego, aby produkty były wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu, a większość jest skłonna dostosować swoją konsumpcję, aby zmniejszyć wpływ na klimat. Jednocześnie trzech na pięciu konsumentów chce, aby informacja dotycząca całkowitej emisji CO2 cyklu życia produktów była dostępna. Pokazują to wyniki najnowszego badania konsumenckiego Stena Recycling, które w całości zostanie przedstawione podczas międzynarodowej konferencji Circular Initiative.

19.10.2023, 10:10
Energetyka, OZE

Druga edycja największych targów edukacyjnych EDU OFFSHORE WIND już 5-6 marca 2024

Ruszyły przygotowania do drugiej edycji największych w Polsce edukacyjnych targów kariery w sektorach morskiej energetyki odnawialnej i pokrewnych, związanych z transformacją klimatyczną. Jest już znana data wydarzenia – druga edycja EDU OFFSHORE WIND odbędzie się 5-6 marca 2024 roku w Gdańsku. Imprezie towarzyszy hasło „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki!”

16.10.2023, 15:35
Klimat, edukacja

Firma Mobile Monitoring zwycięzcą Złotej Kotwicy na targach BaltExpo

W piątek, 12 października, firma Mobile Monitoring świętowała sukces na targach BaltExpo, które odbyły się na terenach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo. Tegoroczne targi, zgromadziły ponad 200 wystawców z 15 różnych krajów, przyciągając ponad 5000 odwiedzających. To było wyjątkowe wydarzenie, które dało możliwość nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych oraz wymiany wiedzy i doświadczeń z ekspertami branży.

16.10.2023, 10:40
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.