Władze Torunia i PGE podpisały list intencyjny ws. współpracy na rzecz rozwoju

zk

28.04.2021 14:24 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Władze Torunia i PGE podpisały list intencyjny ws. współpracy na rzecz rozwoju

Partnerzy portalu

Władze Torunia i PGE podpisały list intencyjny ws. współpracy na rzecz rozwoju - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

Władze Torunia oraz Polskiej Grupy Energetycznej i PGE Energii Ciepła podpisały w środę list intencyjny ws. współpracy w zakresie rozwoju gospodarczego miasta. Ma ona zaowocować m.in. stworzeniem środowiska sprzyjającego lokalizacji nowych inwestycji.

"Toruń to miasto, w którym panuje klimat sprzyjający inwestowaniu. To miasto dynamiczne, stale rozwijające się, o silnym potencjale gospodarczym, z wysokiej jakości rynkiem pracy. Dzięki licznym inwestycjom, przedsięwzięciom gospodarczym i kontaktom międzynarodowym Toruń jest obecnie nowoczesnym i ważnym ośrodkiem, należącym do najszybciej rozwijających się polskich miast. Dlatego cieszy mnie fakt, że spółki PGE podpisują dziś z nami list intencyjny" – wskazał w środę prezydent Torunia Michał Zaleski.

W jego ocenie prężnie działające firmy postrzegają miasto, którego jest włodarzem, jako solidnego partnera.

"Współpraca i wzajemne wsparcie w zakresie promocji gospodarczej i działań na rzecz rozwoju aktywności inwestorów z całą pewnością przyniosą wiele korzyści dla sygnatariuszy listu" - dodał Zaleski.

List zakłada podjęcie współpracy i stworzenie środowiska sprzyjającego lokalizacji nowych inwestycji, a także dążenie do rozwoju gospodarczego poprzez kształtowanie ładu przestrzennego w sposób zapewniający zachowanie zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych i towarzyszącego mu rozwoju systemu ciepłowniczego Torunia.

"PGE Polska Grupa Energetyczna jest liderem zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce. Stawiamy na nisko i zeroemisyjne źródła energii, co jest odpowiedzią na oczekiwania społeczne, zmiany regulacyjne oraz rynkowe. Podpisanie listu intencyjnego o współpracy umacnia wspólne dążenie do wzrostu potencjału gospodarczego Torunia i rozwoju naszej grupy energetycznej. Deklarujemy wsparcie dla Miasta w promocji i wspólnych działaniach mających na celu wzmocnienie nowoczesnej gospodarki, aktywności inwestorów, jak również stwarzanie korzystnych warunków do zagospodarowywania nieruchomości należących do Gminy i Grupy PGE" – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Prezes zarządu PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak podkreślił wagę, jaką jego firma przywiązuje do dbałości o lokalne społeczności.

"Dzisiejsze podpisanie Listu Intencyjnego o współpracy jest tego dowodem. Rozwój rynku ciepła wpłynie korzystanie na mieszkańców Torunia oraz na jakość powietrza w mieście" – mówił Kołodziejak

W Toruniu działa nowoczesna elektrociepłownia gazowa PGE Toruń.

"Infrastruktura ciepłownicza toruńskiej elektrociepłowni jest regularnie modernizowana i rozwijana. Sieć ciepłownicza w Toruniu to 265 km ciepłociągów. Kolejne budynki korzystają z ciepła sieciowego, co wpływa na sukcesywną likwidację dymiących kominów i wpływa na poprawę jakości powietrza w mieście. W ciągu ostatnich 5 lat PGE Toruń przyłączyła do sieci ciepłowniczej aż 435 budynków, których łączna moc cieplna wyniosła blisko 60 MWt" - podkreśliła w komunikacie prasowym przesłanym mediom rzecznik prasowa PGE Energia Ciepła Agnieszka Dietrich.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.