Wynik wyszukiwania - " biznes" - Wiadomości

Ogólnoświatowy Festiwal Samochodów GWM zapewni klientom lepsze doświadczenia

Firma GWM uruchomiła niedawno ogólnoświatowy Festiwal Samochodów na rynkach zagranicznych, aby w pełni wykorzystać dominującą pozycję w sektorze inteligentnych pojazdów opartych na nowej energii (NEV) i zapewnić klientom lepszedoświadczenia.
08.06.2023

Bank Pekao S.A. wspólnie z IFC sfinansuje rozbudowę fabryki separatorów wykorzystywanych w akumulatorach samochodów elektrycznych

Bank Pekao oraz International Finance Corporation (IFC) wraz z innymi instytucjami finansowymi udzieli firmie SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. finansowania na rozbudowę fabryki produkującej separatory do akumulatorów w samochodach elektrycznych.
30.05.2023

EcoFlow wprowadza DELTA 2 Max – najlepszą przenośną stację zasilania, która zapewni codzienną energię na 10 lat

Przenośna stacja zasilania 2 kWh oferuje niezrównaną moc i wygodę w domu i w podróży.
30.05.2023

Kaczmarczyk na kongresie H2POLAND: rozwój samochodów wodorowych szybszy i łatwiejszy niż w przypadku pojazdów bateryjnych [WIDEO]

Podczas kongresu H2POLAND Cezary Kaczmarczyk, dyrektor regionalny Toyota Central Europe, przekonywał, że największą przeszkodą blokującą wejście wodorowych pojazdów do powszechnego użytku, jest infrastruktura. I gdy tylko stacje tankowania wodoru pojawią się w Polsce, rozwój wodorowej motoryzacji znacznie przyspieszy. „Toyota produkuje seryjnie samochód wodorowy od ośmiu lat. W tej chwili mamy już pewność, że jest to mechanizm dobrze funkcjonujący i może być atrakcyjną ofertą dla firm i klientów indywidualnych” - zauważył Cezary
22.05.2023

EKG 2023: trzy scenariusze drogi Polski do atomu według Baker McKenzie [WIDEO]

Najwyższy czas na prawdziwą atomizację Polski - wynika z najnowszego raportu kancelarii Baker McKenzie i Polityki Insight, szeroko dyskutowanego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jak przekonywał Michał Piekarski, partner w kancelarii, dokument jest zaproszeniem do dyskusji - już nie o tym czy, ale w jaki sposób najsprawniej rozwijać krajowy sektor energii jądrowej.
25.04.2023

GWM przyspiesza proces elektryfikacji dzięki światowej premierze pojazdów zasilanych nowymi źródłami energii podczas targów Auto Shanghai 2023

18 kwietnia GWM zaprezentował pięć swoich głównych marek: HAVAL, TANK, ORA, POER i WEY podczas 20. targów branży motoryzacyjnej Shanghai International Automobile Industry Exhibition w Szanghaju („Auto Shanghai 2023”) i pokazał pełną gamę modeli zasilanych nowymi źródłami energii (NEV).
20.04.2023

Paris Rhône - licząca ponad sto lat marka urządzeń elektrycznych - poszerza ofertę o systemy magazynowania energii

Paris Rhône Energy, nowa marka należąca do Paris Rhône, producenta urządzeń elektrycznych z ponad 100-letnim dorobkiem, niedawno zaprezentowała swój pierwszy kompletny domowy system zasilania z serii PEX. Premiera systemu miała miejsce 11 kwietnia na platformie Indiegogo.
14.04.2023

Columbus wchodzi na główny parkiet GPW

Już 12 kwietnia Columbus Energy S.A. przejdzie z rynku New Connect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce. Debiutowi nie towarzyszy emisja akcji.
11.04.2023

Leasys - nowy europejski podmiot w branży mobilności

5 kwietnia br. odbyła się prezentacja Leasys, nowej spółki w branży mobilności, powstałej w wyniku konsolidacji z Free2move Lease. Leasys specjalizuje się w operacyjnym leasingu wielomarkowym, a jej współwłaścicielami są Stellantis i Crédit Agricole.
06.04.2023

Polsko-mołdawskie porozumienie. Towarowa Giełda Energii oraz Energocom podpisały Memorandum of Understanding

Towarowa Giełda Energii S.A. oraz mołdawska spółka państwowa Energocom S.A. podpisały w Kiszyniowie, stolicy Republiki Mołdawii, porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding). Celem porozumienia jest wymiana doświadczeń między organizacjami, w tym przede wszystkim zapoznanie strony mołdawskiej z zasadami funkcjonowania giełdowych rynków towarowych energii elektrycznej i gazu ziemnego.
06.04.2023

Greenvolt sprzeda polską farmę wiatrową za 18,8 miliona euro

List intencyjny przewiduje sprzedaż farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce za kwotę 2,35 miliona euro za MWp. • Rozwiązanie Behind The Meter - dostawa energii z instalacji przyłączonych do sieci odbiorcy - umożliwia pokonanie ograniczeń związanych z przyłączaniem instalacji energii odnawialnej do sieci elektrycznej. • Transakcja umożliwi Greenvolt przejście do kolejnego etapu utworzonej przez spółkę strategii rotacji aktywów. • Celem jest sprzedaż w tym roku co najmniej 200 MWp łącznie w Polsce i w Portugalii.
04.04.2023

Czy warsztaty w kraju są gotowe na serwisowanie aut elektrycznych?

Samochody elektryczne szturmem zdobywają polskie drogi. Choć pozbawione są wielu newralgicznych komponentów, które mogą ulec awarii, nie oznacza jednak, że są mniej problematyczne niż te, z napędem spalinowym. O specyficznych wymaganiach aut elektrycznych oraz problemach, z jakimi wiąże się ich naprawa, opowiadają eksperci serwisu autobaza.pl.
04.04.2023

Tigo Energy zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie do produkcji i magazynowania energii słonecznej, które trafi na polski rynek podczas targów ENEX

Po debiucie we Włoszech, w Niemczech, Czechach i Hiszpanii Tigo wprowadza w Polsce rozwiązanie Energy Intelligence (EI) Residential, zapewniając szybkie, elastyczne i niezawodne wytwarzanie energii słonecznej wraz z jej magazynowaniem.
07.03.2023

Jackery rozszerza swoją ofertę w zakresie wysokiej klasy generatorów słonecznych Pro o produkty 3000 Pro i 1500 Pro, które zaprezentowano podczas CES 2023

Jackery, światowy lider w dziedzinie nowoczesnych, przenośnych stacji zasilania i ekologicznych rozwiązań energetycznych do stosowania na zewnątrz, rozszerzyła swoją ofertę w zakresie wysokiej klasy produktów Pro o dwa kolejne innowacyjne, przenośne generatory słoneczne, 3000 Pro i 1500 Pro, zapewniając swoim klientom szerszy wybór rozwiązań do stosowania na zewnątrz. Dwa nowe produkty zadebiutowały podczas CES 2023 - największej imprezy technologicznej na świecie, która odbyła się w centrum wystawienniczym w Las Vegas w dniach 5
11.01.2023

Columbus sprzedaje farmy fotowoltaiczne za ponad 97 mln euro z udziałem w zyskach

Columbus Energy sprzedaje portfel 102,5 MW farm fotowoltaicznych za ponad 97 mln euro. Kupującym jest spółka ENGIE Zielona Energia, należąca do francuskiego koncernu energetycznego ENGIE.
23.12.2022

GWM wzmacnia międzynarodową strategię w zakresie wykorzystania nowych źródeł energii

2 grudnia koncern GWM zorganizował w Tajlandii konferencję dla zagranicznych dystrybutorów. Ponad 200 partnerów z przeszło 50 krajów i regionów z całego świata dyskutowało o strategii rozwoju i planowaniu działań w zakresie nowych źródeł energii stosowanych przez firmę.
08.12.2022

Projekt fotowoltaicznej jednostki termicznej nr 1 Shanghai Electric w Dubaju zostaje podłączony do sieci

Jest to największy na świecie projekt termicznej energetyki fotowoltaicznej pod względem mocy zainstalowanej, wielkości inwestycji i rezerwy ciepła ze stopionej soli.
01.12.2022

ESOLEO i FOX POLSKA podpisały długoterminową umowę na dostawę i serwis pomp ciepła FOXAIR

Producent FoxESS Polska obecny na rynku już ponad 2 lat to innowacyjna i globalna firma, znana z kompleksowych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii, która we wspomnianym okresie dostarczyła ponad 150000 urządzeń na rynek polski.
23.11.2022

Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV

28 września oficjalnie wprowadzono na rynek model HAVAL H6 PHEV, co stanowi kolejne osiągnięcie koncernu GWM w zakresie nowych gałęzi przemysłu energetycznego.
10.10.2022

Karpowership oferuje Europie niezbędne bezpieczeństwo energetyczne

- Elektrownie Powership oferują bezpieczne, niezawodne i opłacalne dostawy energii; - Jednostki pływające mogą zostać przyłączone do sieci energetycznej w ciągu zaledwie 30 dni.
05.10.2022

Energica, spółka zależna koncernu Ideanomics, ma dostarczyć motocykle elektryczne na nadchodzący Szczyt G20 na Bali

Ideanomics - spółka o ogólnoświatowym zasięgu działająca na rzecz przyspieszenia komercyjnego użytkowania pojazdów elektrycznych (ang. EV) podała, że Energica, jej spółka zależna, dostarczy 88 motocykli EsseEsse9+ na nadchodzący Szczyt G20, który będzie się odbywał na indonezyjskiej wyspie Bali. To jak dotąd największe jednorazowe zamówienie spółki Energica, a jego wartość szacuje się na blisko 2 miliony USD.
29.09.2022

Spółka JA Solar otrzymała najwyższą ocenę AAA w rankingu wiarygodności kredytowej PV ModuleTech

13 września firma JA Solar otrzymała najwyższą możliwą ocenę AAA, wydaną przez PV Tech w ramach rankingu wiarygodności bankowej PV ModuleTech za trzeci kwartał 2022 roku. W zestawieniu uwzględniono wiodącą przewagę produkcyjną JA Solar i stabilną pozycję finansową, która znajduje odzwierciedlenie w kluczowych wskaźnikach, takich jak dostawy, plan mocy produkcyjnych, plan technologii i wyniki finansowe. Według raportu JA Solar jest jednym z najbardziej konsekwentnych dostawców klasy A pod względem wszystkich najważniejszych wskaźn
19.09.2022

McDonald’s w Polsce wyznacza trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju

Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.
13.09.2022

KGHM: technologia SMR jest bezpieczna, a inwestycja finansowo uzasadniona

Inwestycja KGHM Polska Miedź w zespół 6 małych reaktorów modułowych (SMR) firmy NuScale, pozwoli miedziowemu gigantowi na pozyskanie stabilnej, bezpiecznej, zeroemisyjnej i taniej energii. „Inwestycja jest uzasadniona i pracujemy nad bezpiecznym modelem jej finansowania” - powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
12.09.2022

Karpacz’22: infrastruktura portowa potrzebuje rezerwy mocy, żeby łańcuch logistyczny działał sprawnie

Silny port to silne i bezpieczne państwo. Inwestycje w portach morskich powinny być prowadzone na wyrost, aby w każdym momencie można było wykorzystać infrastrukturę portową do przeładunków zapewniających bezpieczeństwo energetyczne, żywnościowe czy militarne Polski - uważa Łukasz Greinke, prezes zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
08.09.2022

FLEETCOR® przejmuje Plugsurfing, czołowego europejskiego dostawcę rozwiązań do samochodów elektrycznych

FLEETCOR Technologies, czołowa globalna spółka z branży płatności biznesowych, ogłosiła dzisiaj przejęcie Plugsurfing, czołowego europejskiego dostawcę oprogramowania i sieci do pojazdów elektrycznych (EV) wybieranego przez producentów, operatorów stacji ładowania (CPO) i floty.
07.09.2022

Nowy model GWM POER debiutuje podczas Chengdu Motor Show 2022

W dniu 26 sierpnia świeżutki model pickupa Shanhai POER (przeznaczonego na rynek chiński), stworzony przez GWM POER, zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych Chengdu Motor Show 2022, ciesząc się dużym zainteresowaniem.
06.09.2022

KGHM Polska Miedź SA i SN Nuclearelectrica SA podpisały memorandum o współpracy przy rozwoju SMR

KGHM Polska Miedź SA i SN Nuclearelectrica SA ogłosiły podpisanie niewiążącego memorandum o współpracy (MOU) w sprawie rozwoju projektów małych reaktorów modułowych (SMR) podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu w dniu 6 września.
06.09.2022

Meco Limited ogłasza wprowadzenie zaawansowanego sprzętu do kopania kryptowalut zasilanego PV

Meco Limited (Mecobit) poinformowała o wyczekiwanej premierze produktów z serii Ultimate Solar Power System (system produktów fotowoltaicznych z wyjątkowym zasilaniem awaryjnym i sprzętem do kopania kryptowalut) podczas elitarnego wydarzenia, które odbyło się w sierpniu 2022 r. w Hong Kong Technology Bureau.
06.09.2022

Nowa era sprzętu do kopania kryptowalut zasilanego energią słoneczną

Firma Mecobit Solar to globalny podmiot, którego działalność skupia się na tworzeniu wysokiej klasy i przystępnych cenowo rozwiązań w obszarze energii słonecznej. Równolegle z udoskonalaniem swoich innowacyjnych rozwiązań, firma wprowadziła produkty Solar System, które zasilają sprzęt do wydobywania kryptowalut i inne podobne urządzenia.
30.08.2022

Ecoflow zaprezentuje nową przenośną stację zasilania DELTA 2 podczas targów IFA 2022

EcoFlow, firma tworząca ekologiczne rozwiązania energetyczne, ogłosiła dzisiaj, że weźmie udział w targach IFA 2022, które odbędą się w dniach 2-6 września w Berlinie. Podczas wydarzenia EcoFlow po raz pierwszy zaprezentuje EcoFlow DELTA 2 – najnowszą przełomową pozycję w jej katalogu przenośnych stacji zasilania do użytku rodzinnego.
10.08.2022

CATL i Ford wspólnie promują EV

CATL i Ford nawiązują międzynarodową współpracę strategiczną obejmującą dostawy akumulatorów w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. Obie firmy zamierzają wspólnie poszukiwać nowych możliwości biznesowych na całym świecie, promując tym samym światową sprzedaż pojazdów elektrycznych.
22.07.2022

Pompa ciepła PHNIX R290 serii HeatMaster stworzona do niskoemisyjnego i efektywnego ogrzewania wody użytkowej

Wobec rosnących kosztów i ograniczonej dostępności energii i przestrzeni, ekonomiczne oraz wydajne ogrzewanie wody stało się niezbędne, szczególnie w pomieszczeniach produkcyjnych, wielkich powierzchniach handlowych i budynkach mieszkalnych.
20.07.2022

GameChange Solar otrzymuje zamówienia na 200 MW systemów Genius Tracker™ dla Kolumbii

Firma GameChange Solar poinformowała dzisiaj o otrzymaniu zamówień na systemy Genius Tracker™ o mocy 200 MW dla instalacji w Kolumbii. Wysyłka systemów rozpoczęła się już w tym miesiącu.
14.07.2022

PSG: aktualnie gaz to jedyne alternatywne, niskoemisyjne źródło energii dla Polski

„Wytwarzanie gazu poprzez odnawialne źródła energii: biogazownie i biometanownie – to jest przyszłość dla naszego kraju i taki gaz zamierzamy dystrybuować w naszych sieciach” – mówił Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG), podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego.
01.07.2022

LyondellBasell zapowiada zawarcie umów na zakup energii odnawialnej

LyondellBasell podpisała dwie pierwsze umowy zakupu energii elektrycznej (PPA) w USA, które wspomagają realizację celu klimatycznego przedsiębiorstwa, jakim jest pozyskiwanie minimum 50% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do roku 2030. Połączenie tych kontraktów przekłada się na 216 megawatów (MW) energii odnawialnej, co według szacunków pozwoli na wygenerowanie około 628 tys. megawatogodzin (MWh) czystej energii rocznie. Około 15% całkowitej emisji gazów cieplarnianych LyondellBasell z zakresu 1 i 2 pochodzi ze zużycia
30.06.2022

Budowa gospodarki wodorowej a rozwój przemysłu gazowniczego - takim zagadnieniem 28 czerwca paneliści rozpoczęli drugi dzień VIII Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego

Polska Spółka Gazownictwa miała swój udział w panelu VII, gdzie poruszono kwestie rozwiązań systemowych dla dostaw gazu. Tematyka sesji dotyczyła głównie nowych modeli biznesowych, kierunków zmian w systemie dystrybucyjnym w Polsce, finansowania projektów gazowych, rozwoju rynku oraz modernizacji systemu ciepłowniczego.
30.06.2022

EIG uruchamia chilijską platformę energetyki odnawialnej - Grupo Cerro

Powstanie nowego podmiotu wiąże się również z niedawno sfinalizowanym przejęciem portfela ANPAC obejmującego 11 elektrowni wodnych przepływowych oraz istniejących elektrowni Cerro Dominador. Platforma ma przyczynić się do przyspieszenia transformacji energetycznej w Chile poprzez innowacyjne projekty, w ramach których energia ze źródeł odnawialnych dostarczana będzie całodobowo.
30.06.2022

PSPA na EV Experience: elektromobilność to największy przełom od czasów rewolucji przemysłowej w XIX wieku

Tłumy miłośników motoryzacji i przedstawicieli czołowych, globalnych firm, które w miniony weekend uczestniczyły w imprezie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, zorganizowanym na Torze Modlin przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), stanowią dowód na to, że elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg.
28.06.2022

Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną

10 czerwca z linii produkcyjnej zakładu w Putian zjechał pierwszy turbozespół wiatrowy, EW8.X-230, wyprodukowany przez Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), wyznaczający nowy etap rozwoju na chińskim rynku objętej parytetem morskiej energii wiatrowej.
28.06.2022

EcoFlow wprowadza modułowe rozwiązania energetyczne dla samochodów kempingowych i gospodarstw domowych bez dostępu do sieci

Kompaktowe moduły EcoFlow Power Kit są niezwykle proste w instalacji i obsługują różne metody ładowania.
28.06.2022

Branża cyfrowa będzie działać na rzecz bezpiecznego rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje krajową branżę cyfrową, inicjuje kampanię „Jasne jak słońce”, której celem jest podkreślenie znaczenia cyberbezpieczeństwa w procesie transformacji energetycznej. Organizacja będzie edukować biznes i decydentów w tym zakresie, a także promować rozwiązania pochodzące z bezpiecznych źródeł.
27.06.2022

Kongres 590: jeśli KGHM chce pozostać liderem rynku, musi mieć stabilne źródło energii

Energetyka jądrowa od kilkudziesięciu lat zapewnia pewność dostaw bezpiecznej, bezemisyjnej energii elektrycznej - nadszedł czas na uruchomienie SMR-ów w Polsce - stwierdzili uczestnicy debaty „Czy energetyka jądrowa może powstrzymać kryzys klimatyczny”, która odbyła się podczas Kongresu 590.
24.06.2022

Działając na rzecz niskowęglowego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, koncern GWM zgłasza ponad 1 tys. patentów związanych z pojazdami napędzanymi nową energią

Jak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez AutoPat, międzynarodową platformę danych patentowych dla przemysłu motoryzacyjnego, w ubiegłym roku koncern GWM zgłosił ponad 1 tys. patentów dotyczących najnowszych rozwiązań technologicznych w sektorze pojazdów energooszczędnych.
21.06.2022

Moduł z serii Jolywood Solar Niwa w centrum uwagi na Targach Genera jako najlepszy polikrystaliczny moduł solarny

Genera 2022 - Targi Energetyki i Środowiska - jedna z największych komercyjnych platform przemysłu czystej energii, odbyła się w dniach 14-16 czerwca. 25. jubileuszowa edycja Targów zgromadziła licznych producentów wystawiających swoje najnowsze produkty.
17.06.2022

EIG i Aramco zawierają porozumienie w sprawie rozszerzenia współpracy w obszarze energetyki

Spółka EIG, jeden z wiodących inwestorów instytucjonalnych w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym na świecie, ogłosiła dzisiaj zawarcie porozumienia („Porozumienie”) z firmą Armaco dotyczące współpracy w ramach przyszłych projektów energetycznych. Firmy przeprowadzą inwestycje w zaawansowane technologie.
17.06.2022

Jak znaleźć oszczędności na rynku energii?

Kryzys energetyczny stawia przed firmami wiele przeszkód. Zderza je z brakiem surowców, wysokimi cenami i obliguje do szukania nowych często droższych rozwiązań. Eksperci z Expense Reduction Analysts międzynarodowej sieci konsultingowej, wspierają biznes w redukcji kosztów i dzięki autorskiej metodologii opracowują skuteczne strategie działania, które pozwalają zmniejszyć wydatki na energię nawet o 10%.
15.06.2022

Naftohaz i Symbio Infrastructure zawierają umowę w zakresie dostaw kanadyjskiego niskoemisyjnego LNG i zielonego wodoru do Ukrainy

Państwowa spółka akcyjna Naftohazu Ukrainy zawarła umowę z kanadyjskim deweloperem energetycznym Symbio Infrastructure („Symbio”) na zakup skroplonego gazu ziemnego (LNG) i zielonego wodoru w stanie ciekłym (LH2) z prowincji Quebec w Kanadzie.
14.06.2022

Platforma handlu zieloną energią reo.pl – już działa wygodna forma obrotu produkcją z OZE [WIDEO]

Wytwórcy i odbiorcy zielonej energii mają teraz do dyspozycji narzędzie, dzięki któremu mogą bezpośrednio i bezpiecznie dokonywać transakcji kupna i sprzedaży energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, minimalizując przy tym koszty związane z jej obrotem. To platforma reo.pl, która, choć działa dopiero od miesiąca, wzbudza zainteresowanie i powiększa liczbę klientów, reprezentujących przede wszystkim małe i średnie firmy.
14.06.2022

Debata ISW o fuzji Orlenu z Lotosem: to szansa na niezależność energetyczną Polski

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos wkracza w decydujący etap. Jedną z jej największych korzyści będzie rozwijanie przez połączony koncern współpracy z największym na świecie producentem ropy naftowej i globalnym liderem branży petrochemicznej. To pozwoli Grupie Orlen na dalszą dywersyfikację dostaw wysokiej jakości surowca i skuteczną realizację strategii do 2030 roku, której jednym z filarów jest obszar petrochemii – mówili uczestnicy debaty zorganizowanej 7 czerwca przez Instytut Studiów Wschodnich w Centrum Prasowym PAP w Warszawie
14.06.2022

Frans Timmermans odwiedził Saule Technologies

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu odwiedził wrocławską fabrykę Saule Technologies - firmy, która jako pierwsza na świecie rozpoczęła komercjalizację perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.
07.06.2022

ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

W ramach swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma ISS, która jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami promuje usługę Tork PaperCircle.
06.06.2022

Publikacja raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022” już wkrótce. Sukces wieńczący złotą dekadę krajowej fotowoltaiki i co dalej?

Trwają końcowe prace nad jubileuszową X edycją raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce”. Prezentacja wyników odbędzie się w dniu 25 maja.
25.05.2022

Grupa PKO Leasing z nową ofertą finansowania urządzeń zasilających pojazdy elektryczne

- Grupa PKO Leasing rozszerza zakres finansowania rozwiązań wspierających rozwój elektromobilności, - Liczba aut elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie. Rozbudowa infrastruktury ładowania, przy zwiększającym się popycie na pojazdy zeroemisyjne, jest niezbędna dla odpowiedniego rozwoju elektromobilności w Polsce.
23.05.2022

Nowy raport Komisji ds. Transformacji Energetycznej (ETC): aby zbudować bezpieczeństwo energetyczne, Europa powinna przyspieszyć przejście na czystą energię

W swoim najnowszym raporcie zatytułowanym „Budowanie bezpieczeństwa energetycznego poprzez przyspieszoną transformację energetyczną” („Building Energy Security Through Accelerated Energy Transition”) ETC analizuje, w jaki sposób Europa i inne regiony mogą jednocześnie budować bezpieczeństwo energetyczne i przyspieszyć jakże potrzebną transformację energetyczną.
19.05.2022

Risen Energy podpisuje umowy na dostawę modułów solarnych o mocy powyżej 2 GW ze stelażem ze stopu stali o wysokiej wytrzymałości

Risen Energy Co., Ltd., chiński producent modułów solarnych, poinformował niedawno, że spółka podpisała umowy na dostawę modułów solarnych serii 210 o mocy 2 GW ze stelażem ze stopu stali o wysokiej wytrzymałości, które wprowadzono na rynek w listopadzie 2021 r., a które zostaną wykorzystane przy realizacji projektów w Hiszpanii, a także w prowincji Hainan i Guangxi oraz o wolumenie dostaw już dziś przekraczającym moc 300 MW.
02.05.2022

Shanghai Electric Wind Power Group w czołówce chińskich producentów turbin wiatrowych w 2021 r.

W opublikowanym przez BloombergNEF rankingu 10 najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach w 2021 r. spółkę Shanghai Electric Wind Power Group uznano za jednego z pięciu najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach, przy czym w ocenie tej uwzględniono również najnowszą morską elektrownię wiatrową, której moc przewyższała w 2021 r. potencjał wszystkich pozostałych chińskich graczy branżowych.
02.05.2022

Rośnie zainteresowanie tanią energią jądrową z SMR-ów

Przyspieszają prace nad włączeniem taniej, stabilnej i niezależnej od warunków pogodowych energii jądrowej do miksu energetycznego Polski. W odróżnieniu od programu rządowego, który zakłada uruchomienie wielkoskalowej elektrowni atomowej w 2033 r., KGHM i Tauron widzą przyszłość energetyki jądrowej w SMR - małych reaktorach modułowych, które zostaną uruchomione już w 2029 r.
28.04.2022

EcoFlow i inteligentne domy w Europie - odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie energetyczne

Ecosystem jest pierwszym kompleksowym rozwiązaniem służącym do wytwarzania, magazynowania i wykorzystania energii elektrycznej.
28.04.2022

Zyska na EKG: chcemy budować gospodarkę wodorową z jak największym udziałem polskich podmiotów

„Nie możemy czekać, aż w Polsce będziemy dysponować warunkami technicznymi do wytwarzania dużych wolumenów zielonego wodoru, żeby zacząć gospodarkę wodorową, bo przegramy wyścig z innymi państwami” - mówił pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Zapowiedział też intensyfikację prac przy tzw. „konstytucji wodorowej”.
28.04.2022

12 polskich firm podpisało memorandum o wspólpracy w programie jądrowym

Bechtel, zaufany lider w dziedzinie inżynierii, budownictwa i zarządzania projektami, podpisał dziś memorandum porozumienia z 12 polskimi firmami w sprawie potencjalnej budowy dwóch nowych cywilnych elektrowni jądrowych. Polska dąży do przejścia na czystsze źródła energii przy jednoczesnym zachowaniu niezależności. Protokoły ustaleń zostały podpisane podczas ceremonii w Rezydencji Ambasadora USA w Warszawie.
27.04.2022

FourKites wprowadza w Europie uniwersalne rozwiązanie zarządzania oknami czasowymi, aby załagodzić problemy związane z brakiem dostępności pracowników w łańcuchu dostaw i obniżyć emisje gazów cieplarnianych

Aplikacja nowej generacji do rezerwacji okien czasowych wykorzystuje widok łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym, aby ułatwić współpracę pomiędzy nadawcami i przewoźnikami w całej Europie.
07.04.2022

NuScale Power i Spring Valley Acquisition Corp. informują o dodatkowej inwestycji prywatnej w akcje publiczne (PIPE) o wartości 10 mln USD, którą zrealizuje SailingStone Capital Partners

- Łączna wartość inwestycji PIPE wzrośnie z 211 mln USD do 221 mln USD; - Dodatkowa inwestycja instytucjonalna świadczy o silnym wsparciu inwestorów dla technologii NuScale i planowanego połączenia spółek; - SailingStone Capital Partners i Pickering Energy Partners połączyły się w 2021 roku, tworząc wiodącą globalną firmę świadczącą usługi finansowe w zakresie zasobów naturalnych.
31.03.2022

Rekordowe wyniki KGHM za 2021 rok i nowa strategia i polityka klimatyczna

Wzrost produkcji, wzrost przychodów, rekordowy wynik operacyjny oraz solidny wynik netto – Grupa Kapitałowa KGHM podsumowuje 2021 rok, który zamknęła m.in. najwyższą w historii wartością skorygowanej EBITDA w wysokości 10,3 mld zł. Miedziowy gigant zanotował 6 proc. wzrost produkcji miedzi w całej grupie.
24.03.2022

Risen Energy wygrywa przetarg na dostawę modułów fotowoltaicznych 210 mm 650 W+ dla pokazowego zakładu Sinopec wytwarzającego ekologiczny wodór

Projekt ma się stać największym na świecie zakładem wytwarzającym wodór przy użyciu paneli fotowoltaicznych.
11.03.2022

Prezydent Jaśkowiak: Impact’21 przyniósł nam trzy nowe inwestycje w Poznaniu

„Trzy bardzo duże podmioty zdecydowały się na inwestycje w Poznaniu. To efekt ubiegłorocznej edycji Impact'u” - powiedział w rozmowie z przedstawicielem Polskiej Agencji Prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Kolejna odsłona tego wydarzenia ma się odbyć w stolicy Wielkopolski, w dniach 11-12 maja 2022 r.
08.03.2022

Jak wygląda sytuacja w sektorze motoryzacji i elektromobilności?

Już 17 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprezentuje wnioski z badania Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego sektora motoryzacji i elektromobilności. W branży rośnie zapotrzebowanie na kompetencje z zakresu IT. Widocznym problemem w najbliższym czasie będzie utrudniona możliwość planowania produkcji, która wynika z braku dostaw surowców.
04.03.2022

PGE i Orsted wnioskują o obszar sąsiadujący z MFW Baltica, która będzie jedną z największych na świecie morskich farm wiatrowych

PGE i Orsted starają się wspólnie o obszar 45.E.1 na Ławicy Słupskiej. Ten obszar o powierzchni 17 km kw. sąsiaduje bezpośrednio z lokalizacją Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, największej farmy wiatrowej budowanej na polskich wodach Morza Bałtyckiego i jednej z największych na świecie. Wniosek do Ministerstwa Infrastruktury został złożony 23 lutego 2022 roku.
25.02.2022

W ramach nowego segmentu działalności GWM zajmuje się badaniami i rozwojem energii wodorowej [WIDEO]

27 stycznia 2022 r. odbyły się zorganizowane przez GWM ceremonia otwarcia zakładu Arte.Futuro i konferencja poświęcona wprowadzeniu marki na rynek brazylijski, prezentujące niezwykłe osiągnięcie trzech platform „Hydrogen-L.E.M.O.N. Technology” i wysoko wydajnych rozwiązań w celu zademonstrowania rozwoju energii wodorowej na całym świecie.
24.02.2022

Układ magazynowania energii spółki Pylontech pozwoli Japonii osiągnąć cel ujemnej emisji dwutlenku węgla

TÜV Rheinland Japonia, krajowy organ certyfikujący, przyznał niedawno spółce Pylon Technologies Co. - Pylontech japoński znak certyfikacyjny S-Mark potwierdzający zgodność z normą JIS C 8715-2:2019. Spółce Pylontech przyznano japoński znak certyfikacyjny potwierdzający zgodność układu magazynowania energii Force-H2 Battery Energy Storage System z przywołaną powyżej normą po pomyślnie zakończonej próbie odporności akumulatora o pojemności 37Ah (model: 37PN) na wstrząsy sejsmiczne.
23.02.2022

KGHM Polska Miedź S.A. – miedziowy gigant zaprasza do udziału w hackathonie CuValley Hack 2022

Rusza rejestracja do drugiej edycji CuValley Hack 2022. Wydarzenie organizowane przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. odbędzie się w formule online w marcu tego roku. Na autorów zwycięskich projektów czekają nagrody o łącznej puli 120000 złotych.
15.02.2022

450MW falowników - KENO i FoxESS podpisały kontrakt

Miniony rok okazał się rekordowym, pod względem ilości sprzedanych falowników FoxESS. Marka pojawiła się na polskim rynku z początkiem 2021 r. i jeszcze w tym samym roku szybko zyskała na popularności oraz zjednała sobie przychylność doświadczonych instalatorów, osiągając tym samym - we współpracy z KENO - sprzedaż na poziomie ponad 140 MW falowników.
14.02.2022

Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat

Nowa 40-letnia gwarancja podkreśla niezrównaną długoterminową produkcję energii i zwiększa wartość produktu, komfort klientów i wiodący w branży zrównoważony rozwój.
06.02.2022

Kampania informacyjna PSG przynosi rezultaty

Już od kilku lat Polska Spółka Gazownictwa (PSG) – Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce przestrzega przed oszustami, którzy podszywając się pod pracowników gazowni wyłudzają pieniądze. Ostatni raz informowaliśmy o tym na początku grudnia zeszłego roku. Szeroka akcja informacyjna przyniosła pierwsze rezultaty. Policja zatrzymała wyłudzacza grasującego po warszawskich osiedlach.
04.02.2022

Scholle IPN informuje o planowanym przejęciu przez SIG - powstaje lider branży opakowań

Scholle IPN, czołowy światowy dostawca elastycznych rozwiązań z zakresu opakowań, poinformowała dzisiaj o porozumieniu w sprawie przejęcia przez firmę SIG, światowego lidera w dziedzinie aseptycznych opakowań kartonowych.
02.02.2022

„Szanghajski Dzień Energii Elektrycznej” prezentuje odwiedzającym chiński pawilon zorganizowany na Targach Dubaj Expo 2020 osiągnięcia w dziedzinie nowej energii i inteligentnych urządzeń

Chiński pawilon, zorganizowany na Targach Dubaj Expo 2020, przyciągnął odwiedzających wydarzeniem, które odbyło się 1 grudnia pod nazwą „Szanghajski Dzień Energii Elektrycznej”, podczas którego zaprezentowano kilka największych osiągnięć technologicznych spółki Shanghai Electric, które przyczynią się do zbudowania bardziej ekologicznej i inteligentniejszej przyszłości świata.
17.12.2021

EcoFlow, czołowy dostawca przenośnych systemów zasilania ujawnia szczegóły świątecznych promocji dostępnych w Europie

EcoFlow, spółka oferująca przenośne systemy zasilania i rozwiązania oparte na energii ze źródeł odnawialnych, ujawniła szczegóły przedświątecznej, zaplanowanej na dzień 1 grudnia wyprzedaży, w ramach której zaoferuje klientom zniżki na szereg produktów. Klienci przygotowujący się na zimowe przerwy w dostawie energii bądź poszukujący inspiracji na prezenty będą mogli zaoszczędzić na zakupie produktów przenośnych z serii RIVER, wysoko wydajnych produktów z serii DELTA, a także paneli słonecznych.
06.12.2021

Stacja zasilania EcoFlow DELTA Pro znalazła się w rankingu 100 najlepszych wynalazków 2021 r. opublikowanym przez magazyn „Time”

Pierwsza w tej branży ekologiczna przenośna stacja zasilania została uwzględniona w kategorii zrównoważonego rozwoju.
17.11.2021

GWM prezentuje pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station

3 listopada GWM zaprezentowało w Bangkoku w Tajlandii pierwszą na świecie stację ładowania G-Charge Supercharging Station. Jest to najnowsze zaprezentowane użytkownikom osiągnięcie spośród rozwiązań opartych na energii pozyskiwanej z nowych źródeł.
15.11.2021

TÜV Rheinland przyznaje modułom wielkoformatowym GCLSI 210 mm certyfikat zgodności z normami IEC

GCL System Integration Technology Co., chińska spółka wiodąca w branży fotowoltaiki (PV) ogłosiła, że nowa generacja produkowanych przez nią jedno- i dwustronnych modułów monokrystalicznych (ogniwa 60/66) pomyślnie przeszła przeprowadzane przez TÜV Rheinland testy modułów fotowoltaicznych pod względem ich zgodności z wymaganiami norm IEC i otrzymały certyfikat zgodności z normą IEC 61215 PV moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu monokrystalicznego do zastosowań naziemnych - kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu oraz IEC 61730 PV
08.11.2021

PKEE: fakty i mity na temat wzrostu cen prądu

W kontekście doniesień medialnych dotyczących skali możliwych podwyżek cen energii dla gospodarstw domowych, kluczowe jest doprecyzowanie, jak nowe taryfy przełożą się w praktyce na wysokość rachunków za energię elektryczną. Istotne pozostaje również wyjaśnienie faktycznych czynników mających wpływ na obecnie obserwowany wzrost cen energii elektrycznej.
05.11.2021

Przedstawiciele IFAR debatowali w Warszawie o przyszłości lotnictwa

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa był gospodarzem 12th IFAR Summit 2021 Warsaw, które odbyło się w dniach 18-21 października 2021. Wydarzenie zgromadziło ponad 60 przedstawicieli najważniejszych międzynarodowych organizacji oraz firm lotniczych. Głównym tematem obrad było zrównoważone lotnictwo.
04.11.2021

Risen Energy ogłasza nadejście ery Fotowoltaika 7.0

Producent modułów solarnych organizuje seminarium poświęcone technologii kryjącej się za oraz wykorzystywanej w modułach o wysokiej mocy.
25.10.2021

Raport: prezes KGHM Marcin Chludziński najwyżej wycenianym prezesem w 2021 roku

Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński został najwyżej wycenianym prezesem w roku 2021 – wynika z raportu firmy Martis Consulting „Wycena polskich menedżerów”. „Zwycięzca tegorocznej edycji dosłownie zdystansował konkurencję. Jego wycena powyżej 1,9 mld zł to ponad dwukrotnie więcej niż otrzymał kolejny menedżer w zestawieniu. Wartość prezesa KGHM stanowi (hipotetycznie) ok. 4,9% kapitalizacji spółki” – czytamy w raporcie.
25.10.2021

Ecobat przejmuje dystrybutora akumulatorów w krajach Beneluksu - firmę Emrol

Transakcja ta wzmacnia pozycję Ecobat w Europie jako lidera w dziedzinie magazynowania energii, poprzez ekspansję na nowe rynki e-mobilności i energii motorycznej.
20.10.2021

Konferencja KOMTECH: innowacje w magazynowaniu energii i zasilaniu maszyn górniczych

Hybrydowe i grawitacyjne magazyny energii odnawialnej, magazynowanie energii w sprężonych gazach w nieczynnych kopalniach oraz innowacyjne technologie akumulatorów i systemów ładowania pojazdów górniczych - to niektóre z najciekawszych projektów zaprezentowanych podczas dorocznej konferencji naukowo-technicznej KOMTECH w Szczyrku (11-13 października 2021 r.).
20.10.2021

SEG Solar zwiększa zdolności produkcyjne w Kambodży

SEG Solar Inc. podała informację o znacznym, sięgającym 500 MW rocznie, zwiększeniu liczby produkowanych w kambodżańskiej fabryce, wysoko wydajnych modułów SEG 540W+ 182 mm. Fabrykę produkcyjną wyposażono w najnowocześniejszą technologię, a jej zadaniem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania rynku Ameryki Północnej na energię słoneczną. Produkcja rozpocznie się w październiku 2021 r. i przewiduje się, że pierwsza partia modułów solarnych trafi do USA w 4 kwartale 2021 r.
15.10.2021

KGHM na Kongresie 590: zaniedbanie wydobycia podczas pandemii spowodowało deficyt surowców na świecie

KGHM jest oczywiście beneficjentem wysokich cen surowców w obecnym okresie, ale można też zastanowić się, czy przypadkiem gospodarka światowa nie była beneficjentem niskich cen surowców przed tą sytuacją - wskazał Paweł Gruza, wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A., który uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Polski globalny biznes w czasach pandemii”, odbywającym się w ramach Kongresu 590 w Warszawie.
08.10.2021

DIF Capital Partners inwestuje w zrównoważony rozwój i rozwiązania energetyczne poprzez przejęcie spółki Bernhard

DIF Capital Partners („DIF”), czołowy międzynarodowy globalny niezależny podmiot zarządzający funduszami inwestycji infrastrukturalnych, ogłosił, że za pośrednictwem Funduszu DIF Infrastructure VI zawarł umowę w sprawie przejęcia spółki Bernhard, LLC („Bernhard”), największej w USA prywatnej firmy dostarczającej rozwiązania Energy-as-a-Service („EaaS” - energia jako usługa), od podmiotu stowarzyszonego Bernhard Capital Partners.
06.10.2021

Wydano decyzję o pozwoleniu na budowę Parku Logistycznego Małaszewicze

W związku z wydaną przez Urząd Wojewódzki w Lublinie decyzją o pozwoleniu na budowę o komentarz został poproszony prezes CARGOTOR sp. z.o.o. Andrzej Sokolewicz.
30.09.2021

Monitoring wielozadaniowymi autonomicznymi dronami HEISHA DNEST2

W dniu 28 września 2021 r. miała miejsce premiera HEISHA DNTEST2 - drugiej generacji drona firmy HEISHA TECH. DNEST2 to gotowy do użycia, w pełni zautomatyzowany zdalny system do gromadzenia danych w powietrzu. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę pilotażu, tworząc zupełnie nową jakość pracy z dronami. DNEST2 to nie tylko stacja ładowania bezzałogowych statków powietrznych, ale również rozwiązania smart home.
29.09.2021

Marcin Chludziński: dla KGHM energia jądrowa to samowystarczalność energetyczna i niższe koszty

Poprzez inwestycję w energetykę jądrową, KGHM zapewni sobie samowystarczalność energetyczną, ograniczy koszty z tytułu opłat za CO2 oraz utrzyma konkurencyjność na rynkach światowych – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, oceniając podpisanie listu intencyjnego o współpracy KGHM z amerykańskim producentem małych reaktorów jądrowych, firmą NuScale Power.
27.09.2021

ICCPP prezentuje bezproszkową technologię atomizacji z nową generacją rdzeni ceramicznych GENE TREE

ICCPP, międzynarodowa firma zajmująca się atomizacją, zaprezentowała swoją pierwszą w historii markę technologii rdzeni ceramicznych GENE TREE na konferencji 2021 Nano-tech Ceramic Core Global Online Launch Conference, odbywającej się 16 września. Premiera GENE TREE oznacza rewolucję w badaniach i rozwoju atomizacji elektrycznej, a także wprowadzenie do przemysłu nowej generacji produktów z rdzeniem ceramicznym.
21.09.2021

PGNiG: nie martwimy się o źródła dostaw gazu

PGNiG jest dobrze przygotowane na rok 2023, kiedy przestanie obowiązywać umowa z rosyjskim Gazpromem na dostawy gazu ziemnego. Dywersyfikacja źródeł dostaw, nowe odwierty na szelfie norweskim i flota czarterowanych gazowców zapewnią nam bezpieczeństwo energetyczne - mówił na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG.
10.09.2021

Origin Energy przechodzi na wsparcie Rimini Street

Czołową australijską spółkę energetyczną przekonał model wsparcia i możliwość redukcji kosztów. Rimini Street dostawca produktów i usług z zakresu oprogramowania dla firm o zasięgu globalnym, czołowy podmiot świadczący usługi wsparcia zewnętrznego dla oprogramowania Oracle i SAP i partner Salesforce, ogłosiła dzisiaj, że spółka Origin Energy, czołowy dostawca energii elektrycznej w Australii, przeszedł na wsparcie aplikacji e-Business Suite, Oracle Database, Fusion Middleware i Hyperion oferowane przez Rimini Street.
03.09.2021

Rekordowa umowa PGNiG Obrót Detaliczny na dostawę paliwa LNG

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało z Grupą Zakupową Bisek największą w historii umowę sprzedaży paliwa LNG na cele transportowe. W ramach tego wieloletniego kontraktu spółka dostarczy kontrahentowi 30000 ton skroplonego gazu ziemnego (LNG).
23.07.2021

Wynajmij „elektryka” na testy

Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym - wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.
08.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.