LyondellBasell zapowiada zawarcie umów na zakup energii odnawialnej

zk

30.06.2022 14:33 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE LyondellBasell zapowiada zawarcie umów na zakup energii odnawialnej

Partnerzy portalu

 LyondellBasell zapowiada zawarcie umów na zakup energii odnawialnej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. lyondellbasell.com

LyondellBasell podpisała dwie pierwsze umowy zakupu energii elektrycznej (PPA) w USA, które wspomagają realizację celu klimatycznego przedsiębiorstwa, jakim jest pozyskiwanie minimum 50% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do roku 2030. Połączenie tych kontraktów przekłada się na 216 megawatów (MW) energii odnawialnej, co według szacunków pozwoli na wygenerowanie około 628 tys. megawatogodzin (MWh) czystej energii rocznie. Około 15% całkowitej emisji gazów cieplarnianych LyondellBasell z zakresu 1 i 2 pochodzi ze zużycia energii elektrycznej. Dzięki powyższym umowom firma będzie mogła ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 225 tys. ton metrycznych rocznie.

„Tworzenie wspaniałej przyszłości dla następnych pokoleń jest dla nas niezwykle ważne, między innymi dlatego koncentrujemy się na realizacji założonego celu klimatycznego, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto z procesów globalnych – powiedział Peter Vanacker, prezes LyondellBasell. – Energia odnawialna jest znaczącym elementem pozwalającym nam osiągnąć ten cel, natomiast umowy o zakup energii są preferowanym podejściem do dekarbonizacji zaopatrzenia w energię elektryczną. Tego rodzaju strategiczne projekty motywują nas do dalszych działań w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, ale także zapewniają skalowalność i wspierają inwestycje w nowe możliwości w zakresie energii odnawialnej”.

Projekt ENGIE Limestone Wind Project

Koncern LyondellBasell podpisał umowę PPA z ENGIE North America (ENGIE) na 100 MW odnawialnej energii elektrycznej pochodzącej z nowego projektu wiatrowego ENGIE Limestone w hrabstwach Navarro i Limestone w Teksasie. Oczekuje się, że przedsięwzięcie to zostanie uruchomione pod koniec 2022 roku.

Według oszacowań 12-letnia umowa wygeneruje rocznie około 377 tys. MWh czystej energii, co odpowiada około 135 tys. ton metrycznych dwutlenku węgla lub rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez ponad 35 tys. przeciętnych amerykańskich domów.

„Umowa ta jest dowodem współpracy w celu stworzenia drogi rozwoju, która przyczyni się do rozwiązania wspólnego globalnego wyzwania, jakim są zmiany klimatyczne – powiedział David Carroll, dyrektor generalny ENGIE ds. odnawialnych źródeł energii. – Jesteśmy wyjątkowo zaszczyceni, że możemy współpracować z LyondellBasell nad ich pierwszą umową PPA, która w dłuższej perspektywie przyniesie obu stronom stabilną wartość ekonomiczną i środowiskową”.

Projekt Buckeye Files Solar Project

Ponadto LyondellBasell podpisała umowę PPA z Buckeye Partners na 116 MW odnawialnej energii elektrycznej pochodzącej z jej projektu solarnego Files zlokalizowanego w Hill County na obrzeżach Dallas w Teksasie. Farma słoneczna ma rozpocząć działalność w drugim kwartale 2023 roku.

Szacuje się, że 10-letnia umowa wygeneruje rocznie około 251 tys. MWh czystej energii, co odpowiada około 90 tys. ton metrycznych dwutlenku węgla lub rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez ponad 23 300 przeciętnych amerykańskich domów.

„Buckeye ma przyjemność współpracować z LyondellBasell przy nowej umowie zakupu energii i wspierać jej zrównoważone cele – powiedział dyrektor generalny Buckeye Todd Russo. – To partnerstwo odzwierciedla naszą koncentrację na zaspokajaniu coraz bardziej zróżnicowanych potrzeb energetycznych klientów, w tym w zakresie energii słonecznej”.

Cele LyondellBasell związane z klimatem wspierają ambicje Porozumienia Paryskiego i przekształcenia w gospodarkę niskoemisyjną. Dzięki pozyskiwaniu co najmniej połowy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 roku LyondellBasell szacuje, że emisja gazów cieplarnianych z zakresu 2 zostanie zmniejszona o około 1,5 miliona ton metrycznych. Cel energetyczny firmy w zakresie energii odnawialnej wspiera jej zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w zakresie 1 i 2 do roku 2050.

LyondellBasell

Będąc liderem w międzynarodowym przemyśle chemicznym, LyondellBasell każdego dnia stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest pozycja najbezpieczniejszej, najlepiej zarządzanej i najbardziej cenionej firmy w tej branży. Produkty, materiały i technologie firmy przyczyniają się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa żywności, dostępu do czystej wody, opieki zdrowotnej i efektywności paliwowej na ponad 100 rynkach międzynarodowych. LyondellBasell przywiązuje szczególną wagę do różnorodności, równości i integracji, a także wspiera ideę czynienia dobra (Advancing Good), kładąc nacisk na naszą planetę, społeczności, w których działa i swoich przyszłych pracowników. Firma jest niezmiernie dumna ze swojej światowej klasy technologii i orientacji na klienta. LyondellBasell zwiększyła swoje ambicje i działania w zakresie cyrkularności i klimatu, aby sprostać światowym wyzwaniom związanym z odpadami z tworzyw sztucznych i dekarbonizacją. W 2022 roku firma po raz piąty z rzędu trafiła na listę najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie magazynu „Fortune”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lyondellbasell.com lub na profilu @LyondellBasell na LinkedIn.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23140,00 $ tona 1,60% 21 mar
 Cynk 2896,00 $ tona -0,96% 21 mar
 Aluminium 2234,00 $ tona -0,13% 21 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.