ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

zk

06.06.2022 16:02 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

Partnerzy portalu

ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Gary Chan/Unsplash

W ramach swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma ISS, która jest liderem w zakresie kompleksowego zarządzania obiektami promuje usługę Tork PaperCircle.

W dobie coraz bardziej ograniczonych i kosztownych zasobów, recykling oraz wdrażanie gospodarki cyrkularnej zyskały kluczowe znaczenie. Papierowe ręczniki są obecnie najchętniej wybieraną metodą osuszania dłoni, ale tylko 1% z nich jest poddawany recyklingowi. Papierowe ręczniki do rąk pozostają więc niewykorzystaną szansą dla cyrkularnego modelu biznesowego.

Tork PaperCircle to pierwsza na świecie usługa, w ramach której utylizowane ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku. ISS jest jedną z globalnych firm, która rozpoczęła wdrażanie Tork PaperCircle u swoich klientów w niektórych europejskich krajach. Usługa wykorzystywana jest w toaletach, gdzie wszystkie ręczniki trafiają do wyznaczonych koszy. Następnie są transportowane do lokalnych fabryk Essity i przetwarzane na nowe produkty papierowe. W rezultacie ISS pomaga swoim klientom zmniejszyć ilość odpadów z ręczników papierowych nawet o 20% i ograniczyć emisję dwutlenku węgla w związku z produkcją papieru o 40%.

„ISS zobowiązała się osiągnąć do 2040 roku zerową emisję gazów cieplarnianych netto na całym łańcuchu dostaw. Jako największy na świecie dostawca usług sprzątających, staramy się być katalizatorem rzeczywistych zmian w branży, opracowując i wdrażając produkty i praktyki przyjazne dla środowiska – w bliskiej strategicznej współpracy z naszymi dostawcami i klientami. Żadna firma nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać kryzysu klimatycznego, więc nawiązywanie współpracy jest niezbędne w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości” – mówi Tracy Nilsson, Global Head of Sustainability w ISS World Services A/S.

„Cieszymy się, że dzięki wsparciu ISS możemy przyczynić się zwiększania recyklingu zużytych ręczników do rąk. Współpracując i dzieląc się wiedzą oraz innowacjami, które pozwalają zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając higienę i wydajność, zmieniamy naszą branżę” – podkreśla Jan Salomon, Key Account Director w Essity.

Tork PaperCircle jest dostępny dla ponad 35 milionów użytkowników na lotniskach, w biurach i innych obiektach w 14 krajach w Europie. Zamykając obieg ręczników papierowych, Essity i jej marka Tork wyznaczają kierunek zmian w branży.

Tork PaperCircle to tylko jeden z przykładów zaangażowania Essity w realizację postulatów Porozumienia Paryskiego oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy Tork PaperCircle jest dostępny na Twoim rynku, odwiedź: tork.pl

O ISS

ISS jest liderem w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami. We współpracy z klientami, ISS wspiera zaangażowanie pracowników, opiekuje się i zarządza obiektami, minimalizując przy tym wpływ na środowisko. ISS realizuje swoje zintegrowane usługi zarządzania nieruchomościami poprzez unikalną kombinację eksperckiej wiedzy, danych i doskonałości usług w biurach, fabrykach, portach lotniczych, szpitalach i innych miejscach na całym świecie. ISS zatrudnia ponad 350 000 pracowników na całym świecie. W 2021 r. przychody Grupy ISS Group wyniosły 71 miliardów DKK. Więcej informacji o ISS można znaleźć na stronie issworld.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.