EIG i Aramco zawierają porozumienie w sprawie rozszerzenia współpracy w obszarze energetyki

zk

17.06.2022 16:22 Źródło: Business Wire
Strona główna Energetyka, OZE EIG i Aramco zawierają porozumienie w sprawie rozszerzenia współpracy w obszarze energetyki

Partnerzy portalu

EIG i Aramco zawierają porozumienie w sprawie rozszerzenia współpracy w obszarze energetyki - ZielonaGospodarka.pl
Fot. eigpartners.com

Spółka EIG, jeden z wiodących inwestorów instytucjonalnych w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym na świecie, ogłosiła dzisiaj zawarcie porozumienia („Porozumienie”) z firmą Armaco dotyczące współpracy w ramach przyszłych projektów energetycznych. Firmy przeprowadzą inwestycje w zaawansowane technologie.

Zgodnie z postanowieniami Porozumienia strony będą poszukiwać możliwości inwestowania w projekty, które przyczyniają się do realizacji ich wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym w istniejące i nowe technologie, takie jak paliwa alternatywne, wychwytywanie dwutlenku węgla, wodór i gaz ziemny, transport i magazynowanie energii.

„W związku z rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na energię EIG dąży do zrównoważenia podwójnego celu, jakim jest dekarbonizacja i niezawodność -  powiedział R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG. Cieszymy się, że w ramach realizacji tych wysiłków będziemy mieć możliwość współpracy z liderem branży, firmą Aramco, dążąc do dekarbonizacji sektora energetycznego. Cieszymy się, że możemy być partnerem Aramco w zakresie infrastruktury krytycznej w sektorze energetycznym i z niecierpliwością czekamy na rozwój naszego partnerstwa w kontekście przyszłej ścieżki rozwoju całej branży”.

„Porozumienie przewiduje wykonanie jednego z wielu ważnych kroków w ramach globalnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, a my cieszymy się z możliwości podjęcia współpracy z Aramco w celu wprowadzenia znaczących ulepszeń w dostarczaniu przystępnych cenowo i niezawodnych rozwiązań z zakresu czystej energii dla użytkowników na całym świecie” -  powiedziała Emily Rodgers, dyrektor ESG w EIG.

„Porozumienie jeszcze bardziej zacieśnia nasze relacje z EIG i może przyczynić się do realizacji nowych inwestycji w niskoemisyjne rozwiązania energetyczne, które zarówno wspierają wzrost gospodarczy, jak i przyczyniają się do szerszej transformacji energetycznej” - powiedział Abdulaziz M. Al-Gudaimi, starszy wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Aramco.

Informacja o zawarciu Porozumienia jest następstwem pomyślnego sfinalizowania wartej 12,4 mld dolarów inwestycji w infrastrukturę, zrealizowanej w zeszłym roku przez Aramco i międzynarodowe konsorcjum kierowane przez EIG, która obejmowała dzierżawę i leasing zwrotny infrastruktury rurociągów naftowych od Aramco.

EIG

Spółka EIG jest czołowym inwestorem instytucjonalnym w globalny sektor energetyczny, który według stanu na dzień 31 grudnia 2022 r. zarządza kapitałem w wysokości 25,0 mld dolarów. EIG specjalizuje się w prywatnych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i związaną z energetyką w skali globalnej. W ciągu 40-letniej historii spółki EIG zainwestowała ona 40,1 mld dolarów w sektor energetyczny w ramach 380 projektów lub spółek w 38 krajach na sześciu kontynentach. Wśród klientów EIG znajduje się wiele czołowych systemów emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy specjalnych powstałych z darowizny, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. EIG ma siedzibę w Waszyngtonie oraz oddziały w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hong Kongu i Seulu. Więcej informacji na stronie internetowej EIG: eigpartners.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.