Wyzwania Robotyzacji – czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne w firmie

zk

05.06.2023 08:44 Źródło: informacja prasowa
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Wyzwania Robotyzacji – czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne w firmie

Partnerzy portalu

Wyzwania Robotyzacji – czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne w firmie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Przedsiębiorstwa, które chcą prawidłowo przeprowadzić proces automatyzacji, przełamać bariery związane z robotyzacją tradycyjnych procesów rzemieślniczych lub rozwiązać kryzys poprzez transformację cyfrową mogą wziąć udział w największej w Gdańsku konferencji związanej z automatyzacją – „Wyzwania Robotyzacji” odbędą się już 13 czerwca 2023 r. w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym.

Automatyzacja procesów biznesowych optymalizuje przepływ pracy, przez co poprawia wydajność przedsiębiorstwa. Dlatego większość światowych liderów wdrożyło je w swoich działaniach. Za ich przykładem idą firmy, które chcą przejąć przewagę konkurencyjną na rynku. Jednak prawidłowe wdrożenie procesu wymaga pracy i doświadczenia, dlatego organizatorzy konferencji „Wyzwania Robotyzacji” wychodzą naprzeciw przedsiębiorstwom tworząc platformę współpracy z ekspertami w dziecinie robotyzacji.

Organizowana konferencja charakteryzuje się niezwykłą innowacyjnością. Zaproszeni przez nas eksperci posiadają ogromną wiedzę praktyczną, a całe wydarzenie jest okazją do rozmów zarówno firm produkcyjnych, integratorów systemów, dystrybutorów robotów, instytucji odpowiedzialnych za kształcenie kadr przemysłu przyszłości jak i przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć potencjał rozwojowy – podkreśla Radosław Wika, Dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Program spotkania obejmie dwa bloki tematyczne, w ramach których organizatorzy przygotowali prelekcje dotyczące transformacji cyfrowej, automatyzacji procesów produkcyjnych, digitalizacji oraz przełamywania barier, a także ekonomicznej automatyzacji, czyli produktywności, którą można osiągnąć dzięki prostym zastosowaniom nowych technologii i elementów robotycznych. Eksperci m.in. z DBR77, igus, Arsys, SPE Labs opowiedzą o ciekawych przykładach wdrożeń i niesztampowych technologiach. Jednak „Wyzwania Robotyzacji” to nie tylko teoria! Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zobaczyć roboty firmy igus oraz odwiedzić wirtualną fabrykę w Virtual Reality przygotowaną przez DBR77. To również jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z ROBOTEM RPA do list sankcyjnych, który pomaga w bezpiecznym prowadzeniu biznesu i weryfikacji kontrahentów, a także do poznania innych propozycji współpracy oferowanych przez firmę Pirxon.

W tym roku po raz pierwszy dla uczestników konferencji przygotowane zostały dwa warsztaty. Firma igus dostarczy maszyny, na których będzie możliwość zdobycia wiedzy z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość zaprogramowania jednostki dzięki systemowi programowania iRC – igus robot control.

Drugi warsztat zostanie poprowadzony przez ekspertów z firmy Arsys, RealWear oraz TeamViewer. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z modułami aplikacji TeamViewer Frontline: xPick, xMake, xAssist, xInspect, okularami AR RealWear, platformą Realwear Cloud, czy aplikacją do tworzenia workflow – Frontline Creator. Ponadto będzie okazja zaznajomienia się z obsługą zintegrowanej z okularami kamery termowizyjnej FLIR.

Do zobaczenia 13 czerwca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie inspirujące rozmowy dają początek innowacyjnym rozwiązaniom!

Więcej informacji: gpnt.pl

Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/wyzwania-robotyzacji-2023/
Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.