Z Kulczyk Foundation do Polenergii. Grzegorz Łaguna Dyrektorem ds. Komunikacji i Rzecznikiem Prasowym Grupy Polenergia

kw

18.05.2023 20:02
Strona główna Energetyka, OZE Z Kulczyk Foundation do Polenergii. Grzegorz Łaguna Dyrektorem ds. Komunikacji i Rzecznikiem Prasowym Grupy Polenergia

Partnerzy portalu

Z Kulczyk Foundation do Polenergii. Grzegorz Łaguna Dyrektorem ds. Komunikacji i Rzecznikiem Prasowym Grupy Polenergia - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Aleksander Zieliński

Grzegorz Łaguna, do niedawna Rzecznik Prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji i Rzecznika Prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio Prezesowi Zarządu.

Fundację i Polenergię łączy osoba Dominiki Kulczyk, która jest Prezeską Kulczyk Foundation i Przewodniczącą Rady Nadzorczej Polenergii.

– Przejście do Polenergii to dla mnie naturalny krok w karierze. Po dwóch latach pracy w obszarze działań charytatywnych Dominiki Kulczyk, podejmuję się nowej roli w spółce, która jest jej najważniejszym aktywem biznesowym – mówi Grzegorz Łaguna.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła na Mazowszu największą farmę wiatrową w swojej historii i jednocześnie jedną z największych tego typu inwestycji w Polsce.

Strategicznym projektem Polenergii, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW.

– Bardzo dziękuję Prezesowi Michałowi Michalskiemu i całemu Zarządowi za okazane zaufanie. Dołączenie do jednej z dziesięciu największych prywatnych firm w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę stać się znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowicie zieloną energię. Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej – mówi Grzegorz Łaguna.

Nowy Dyrektor ds. Komunikacji Polenergii dwa lata temu dołączył do Kulczyk Foundation w charakterze Rzecznika Prasowego. Fundacja zrealizowała od tego czasu szereg projektów świadomościowych na temat równości płci i zdrowia menstruacyjnego. Jednym z najważniejszych jest pierwsza w Polsce telewizyjna kampania o menstruacji. Ostatnio Dominika Kulczyk jako pierwsza polska miliarderka pojawiła się z kolei na okładce amerykańskiego wydania magazynu Forbes, opowiadając o najważniejszych działaniach Kulczyk Foundation i Polenergii.

Grzegorz Łaguna to wieloletni dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Na antenie Telewizji Polsat relacjonował na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce. Wcześniej dziennikarz m.in. Wirtualnej Polski i Superstacji, w której prowadził swój autorski program oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne. W przeszłości również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn czy TVN Warszawa. Gospodarz wieczorów wyborczych, autor wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.