Zielone zakupy? EkoBox od InPost i MODIVO

zk

27.06.2022 15:01 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Zielone zakupy? EkoBox od InPost i MODIVO

Partnerzy portalu

Zielone zakupy? EkoBox od InPost i MODIVO  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

MODIVO we współpracy z InPostem udostępnia swoim Klientom innowacyjną opcję dostawy w  pudełkach EkoBox. To pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań wielokrotnego użytku, mający realny wpływ na zmniejszenie ilości odpadów powstających podczas realizacji zakupów online. MODIVO już od początku czerwca br. rozpoczęło wysyłanie zamówień w EkoBoxach.

EkoBox InPost to koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów. Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox, możemy wspólnie ograniczyć ilość wyrzucanych kartonów nawet kilkukrotnie, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Wszystko to dzięki zwiększeniu skali obiegu zamkniętego opakowań. W związku z innowacyjnym charakterem produktu, w pierwszym etapie będzie prowadzony pilotaż, na bazie którego usługa będzie stale optymalizowana.

- Już od czerwca konsumenci będą mogli skorzystać z EkoBox w sklepie internetowym MODIVO. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Dzięki pomysłowości i oddaniu wielu osób mamy realny, pozytywny wpływ na otaczającą rzeczywistość i środowisko naturalne. MODIVO jako pierwszy e-commerce udostępnił klientom opakowania wielokrotnego użytku i jesteśmy dumni, że od samego początku inicjatywa została przyjęta tak pozytywnie. Jest to dla nas sygnał, że wspólnie z naszymi świadomymi Klientami możemy zadbać o środowisko i wprowadzać zakupową rewolucję na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jako lider fashion-tech na polskim rynku mamy ogromną przyjemność podejmowania inicjatyw pionierskich, których nikt inny nie podejmuje. W tym przypadku kibicujemy jednak wszystkim sklepom online. Nie ma tutaj rywalizacji ani konkurencji. Im większy sukces przyniesie ten  projekt, tym większą radość będziemy z niego czerpać. Ostatecznie mamy wspólny cel: edukację na rzecz odpowiedzialnych zakupów - mówi Damian Zapłata, Prezes Zarządu MODIVO S.A.


Każda przesyłka zamówiona w MODIVO z dostawą w pudełku EkoBox i ponownie zwrócona do Paczkomatu® InPost to troska o dobro naszej planety.

- Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z naszym partnerem testowaliśmy opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Teraz mogę potwierdzić, że testy wypadły więcej niż pozytywnie, a system EkoBox spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszych Klientów. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. Robimy to dlatego, że rosnąca popularność zakupów online przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów. Z roku na rok można zaobserwować, jak szybko rozwija się branża e-commerce i jaka będzie jej skala w przyszłości. Odpowiedzialnością branży powinno być podejmowanie działań w tym obszarze. Właśnie dlatego, w trosce o ochronę środowiska i zmniejszenie ilości odpadów po opakowaniach, InPost wprowadza system pełnego recyklingu opakowań oraz wielokrotnego ich wykorzystania. Dzięki używaniu EkoBox możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Posiada certyfikat FSC®, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań. Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów. Stworzenie zamkniętego systemu obiegu opakowań wymaga ścisłej współpracy formy logistycznej i sprzedawcy. InPost jako jedyna firma w Polsce, ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy Paczkomatów®. Chciałbym potwierdzić, że w odpowiedzi na prośby klientów, którzy także chcieliby korzystać z EkoBox, udostępnimy możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce włączyć się w ograniczenie ilości odpadów generowanych przez branżę. Ograniczenie, tworzonych przez naszą cywilizację gór śmieci, to wyzwanie, z którym musimy poradzić sobie jak najszybciej - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Po odebraniu przesyłki z Paczkomatu® InPost oraz wyjęciu zamówionych rzeczy wystarczy złożyć pudełko na kształt koperty. Opakowanie można zwrócić w dowolnym momencie (np. podczas odbioru kolejnej przesyłki) skanując kod zwrotu umieszczony na EkoBoxie. Cały proces trwa bardzo krótko, a opakowanie wraca do sklepu, gdzie przechodzi proces weryfikacji jakościowej i oczyszczenia, a następnie przekierowywane jest do ponownego użycia przez MODIVO. Wprowadzeniu opakowań EkoBox towarzyszy kampania edukacyjna MODIVO i InPost na kanałach social media obu firm.

MODIVO to polski multibrand oferujące ubrania, obuwie i akcesoria z segmentu premium, któremu przyświecają takie wartości jak celebrowanie różnorodności, poszukiwanie własnej drogi i odkrywanie swojego indywidualnego stylu. Wyrażaj siebie – to główne credo naszej marki. Zależy nam na tym, by nasi Klienci czuli się że MODIVO to nie tylko miejsce do zrobienia zakupów, ale egalitarny, piękny, kolorowy świat, w którym mogą poczuć się sobą niezależnie od wszystkiego.

MODIVO jako pierwsze w kraju wdrożyło EkoBoxy. Podczas finalizacji zamówienia w sklepie internetowym MODIVO można wybrać je jako formę dostawy do Paczkomatów® InPost. Po odbiorze przesyłki i wypakowaniu zamówienia zamiast wyrzucać pudełko do kosza, można zwrócić je z powrotem do Paczkomatu® InPost w celu ponownego wykorzystania. EkoBoxy wykonano z wytrzymałego kartonu, który nadaje się do wielokrotnego użytku. Innowacyjna konstrukcja z zapięciami na rzep pozwala na proste i szybkie złożenie i rozłożenie pudełka. Troska o środowisko i ograniczanie ilości odpadów, to priorytet zarówno dla MODIVO, jak i InPostu. Dzięki współpracy i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań możemy nawet dziesięciokrotnie zmniejszyć liczbę wyrzucanych kartonów. W tym momencie Klienci MODIVO mogą skorzystać bezpłatnie z EkoBoxów i zapoznać się z nową formą dostawy. Ponadto za każdy zwrócony do Paczkomatu® EkoBox otrzymają -10% na kolejne zakupy.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.