Jak radzić sobie ze stresem? Warsztaty Wellbeing in a Workplace w gdańskim Młynie VI

Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Jak radzić sobie ze stresem? Warsztaty Wellbeing in a Workplace w gdańskim Młynie VI

Partnerzy portalu

Jak radzić sobie ze stresem? Warsztaty Wellbeing in a Workplace w gdańskim Młynie VI - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Cezary Spigarski

W zeszłym tygodniu w Gdańsku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Damen Engineering Gdańsk we współpracy z Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą pt.: "Wellbeing in a Workplace ‒ jak przeciwdziałać stresowi i zapobiegać wypaleniu poprzez zdrową równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym". Wydarzenie miało charakter warsztatów, podczas których uczestnicy nabywali nowe umiejętności związane z radzeniem sobie ze stresem w obszarze życia zawodowego.

Spotkanie rozpoczęło przywitanie gości przez Katarzynę Romantowską Jaskólską, Dyrektorkę Zarządzającą Damen Engineering Gdańsk, która zaprosiła uczestników do wspólnego spędzenia czasu.

— Damen Engineering Gdańsk propaguje i uczy swoich pracowników jak ważne jest utrzymanie równowagi zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Najwięcej aktywności odbywa się w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa, który organizowany co roku w kwietniu, obfituje w różnego rodzaju warsztaty, prelekcje aktywności dla ciała i ducha. Tym razem wyszliśmy poza biuro i chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które z jednej strony wzmocni relacje biznesowe, a z drugiej zwróci uwagę menadżerów na zadbanie o ich własny dobrostan — Damen Engineering Gdańsk.

ZielonaGospodarka
Fot. Cezary Spigarski


Później odbył się wykład poprowadzony przez dietetyczkę Sylwię Szotę, która opowiedziała gościom o zdrowym żywieniu i przekazała kilka rad na temat tego jak mogą oni poprawić jakość swoich posiłków i w prosty sposób zmienić szkodliwe nawyki. Oprócz wiedzy czysto teoretycznej dietetyczka podawała przykłady z własnych doświadczeń z pracy.

Następnie po wykładzie uczestnicy udali się na ogród znajdujący się na terenie starego gdańskiego młyna, gdzie w otoczeniu natury mieli okazję odbyć praktykę jogi poprowadzoną przez Aleksandrę Mróz, założycielkę i właścicielkę Gabinetu „Fizjofaza”.

W międzyczasie goście korzystali ze specjalistycznych masaży work-site, które są dedykowane pracownikom spędzającym długie godziny przed komputerem lub biurkiem. Masaże były wykonywane przez firmę Risorius. Jak czytamy na jej stronie internetowej: „Masaż work-site nie tylko rozluźnia, relaksuje napięte i zmęczone mięśnie szyi, karku, barków czy grzbietu. Chwyty i techniki tego masażu obejmują także łokcie, dłonie i palce rąk”.

ZielonaGospodarka
Fot. Cezary Spigarski


Wydarzenie zakończył występ zespołu Chantersi, podczas którego uczestnicy mieli przestrzeń na swobodną rozmowę i wymianę kontaktów. 

— Niderlandzko-Polska Izba Gospodarcza dąży do wzmocnienia partnerstwa między holenderskimi i polskimi firmami, tworząc nowe możliwości współpracy i rozwoju. Razem z Damen planujemy zorganizować kilka angażujących inicjatyw dotyczących obecnych i istotnych tematów. Współpracując z lokalnymi organizacjami i firmami, chcemy wzmocnić międzynarodowe relacje i przyczynić się do rozwoju regionu  —  Milena Zychowicz, Niderlandzko-Polska Izba Gospodarcza.

W przeszłości Holendrzy odegrali istotną rolę w rozwoju Pomorza, zwłaszcza w dziedzinach rolnictwa, architektury i handlu. Obecnie kilka holenderskich firm, w tym spółek grupy Damen, działa na tym terenie. Z uwagi na strategiczne położenie regionu i dobrze rozwiniętą infrastrukturę, jest to atrakcyjny obszar dla międzynarodowych przedsiębiorstw.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.