59 mln dolarów na biopaliwa w USA ma pomóc w dekarbonizacji transportu

Strona główna Energetyka, OZE BioPaliwa, Biogaz 59 mln dolarów na biopaliwa w USA ma pomóc w dekarbonizacji transportu

Partnerzy portalu

59 mln dolarów na biopaliwa w USA ma pomóc w dekarbonizacji transportu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Transport morski i lotniczy wymaga dużej gęstości energii, aby uniknąć częstych postojów w celu uzupełnienia paliwa podczas długich lotów, międzynarodowych tras żeglugowych i transgranicznych tras kolejowych, co utrudnia ich dekarbonizację.

Rząd USA przeznacza 59 mln dolarów na przyspieszenie produkcji biopaliw i bioproduktów oraz pomoc w dekarbonizacji transportu i innych trudnych do dekarbonizacji sektorów.

Wspierane będą projekty koncentrujące się na badaniach, rozwoju i wdrażaniu w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów technologii produkcji biopaliw oraz systemów produkcji na większą skalę.

Departament Energii uważa, że obniżenie kosztów i ryzyka technicznego może pomóc utorować sektorowi ekologicznych paliw drogę do wprowadzenia zintegrowanych biorafinerii na skalę komercyjną.

Transport morski i lotniczy wymaga dużej gęstości energii, aby uniknąć częstych postojów w celu uzupełnienia paliwa podczas długich lotów, na międzynarodowych szlakach żeglugowych i trasach kolejowych, co utrudnia ich dekarbonizację.

Chociaż elektryfikacja nie jest obecnie w stanie sprostać tym wymaganiom, Departament Energii uważa, że zrównoważone, gęste energetycznie biopaliwa płynne stają się "silną alternatywą", aby sprostać tym potrzebom.

- Energia pozyskiwana z roślin i odpadów stanowi ogromną szansę na zmniejszenie emisji z sektorów trudnych do obniżenia emisyjności, takich jak lotnictwo, kolej i żegluga, przy jednoczesnym wspieraniu wysokiej jakości miejsc pracy na obszarach wiejskich Ameryki - powiedziała sekretarz ds. energii Jennifer M. Granholm.

- Inwestycje DOE w biopaliwa są kluczowym elementem wysiłków administracji Bidena na rzecz wspierania czystych technologii energetycznych, które zwiększają naszą niezależność energetyczną i przybliżają nas do gospodarki o zerowej emisji dwutlenku węgla - podsumowała sekretarz.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27192,00 $ tona 0,72% 4 lip
 Cynk 3169,00 $ tona 1,44% 4 lip
 Aluminium 2431,00 $ tona 2,01% 4 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.