Moskwa powołała członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej

zk

18.10.2022 12:34 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Moskwa powołała członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Partnerzy portalu

Moskwa powołała członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

- Bardzo cieszę się, że młodzi ludzie tak aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Dziękuję ustępującemu zespołowi Młodzieżowej Rady Klimatycznej I kadencji i witam jej nowych członków – powiedziała minister klimatu i środowiska podczas uroczystego powołania II kadencji MRK, które miało miejsce 17 października 2022 r.


Do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat i energia, środowisko w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Klimatu i Środowiska, w tym proponowanie rozwiązań.

Celem powołania Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska jest:

    zwiększenie uczestnictwa młodych osób w kształtowaniu i realizacji polityk publicznych z obszarów klimat i energia i środowisko,
    pogłębianie świadomości ekologicznej wśród młodzieży,
    podnoszenie świadomości młodzieży na temat wpływu własnych działań na stan środowiska,
    dialog i współpraca z osobami, którym bliska jest troska o lepszą przyszłość naszej planety.

W skład Rady wchodzi 32 młodych, zaangażowanych ludzi, którzy chcą współtworzyć politykę klimatyczną w Polsce i aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu. Każde z 16 województw ma w Radzie swojego reprezentanta. Kadencja Rady trwa 2 lata.

– Wierzę, że udział w pracach Młodzieżowej Rady Klimatycznej pozwolił Państwu zdobyć nowe doświadczenie i nawiązać wiele ważnych znajomości. Mam nadzieję, że będzie wstępem do realizacji wielu ambitnych inicjatyw podejmowanych w trosce o klimat i środowisko. Życzę Państwu wielu sukcesów – powiedziała minister Anna Moskwa.

W ciągu dwóch lat działalności Młodzieżowej Rady Klimatycznej jej członkowie mieli okazję angażować się w szereg ważnych inicjatyw m.in.:
* w prace Zespołu ds. edukacji ekologicznej, w tym klimatycznej, i promocję ekologicznych warunków życia,
*  opiniowanie i analizę projektów rozporządzeń, ustaw, programów: m.in. dot. odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, dodatku węglowego, programu „Mój Prąd” i programu „Czyste Powietrze”, a także przygotowanie szeregu stanowisk dot. m.in. niezależności energetycznej Polski, energetyki wiatrowej, gazu ziemnego czy strategii wodorowej,
* reprezentację Rady zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, m.in. podczas posiedzenia Rady ds. Młodzieży, Wiedeńskiego Forum Energii, VI Konferencji Naukowej Bezpieczeństwa Energetycznego, Europejskim Kongresie Gospodarczym, COP 26 w Glasgow i wielu innych,
* w kampanię Ministerstwa Klimatu i Środowiska #OszczędzamyEnergię, promocję hasła Rady: „Wspólnie chrońmy klimat”, a także w cykl debat #PorozmawiajmyoKlimacie i wiele innych.

Podczas spotkania wybrane zostało też Prezydium Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29225,00 $ tona -1,06% 2 lut
 Cynk 3349,00 $ tona -2,62% 2 lut
 Aluminium 2572,00 $ tona -1,46% 2 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.