Rząd holenderski oznajmił czterem największym firmom, w tym Royal Dutch Shell Plc i Exxon Mobil Corp., że w nadchodzących latach wyda aż 2,1 miliarda euro, aby zdeponować część emisji dwutlenku węgla pod ziemią.
Minister Klimatu i Środowiska zawiadamia, że w dniu 13 maja przekazał do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej listę rankingową wniosków geotermalnych, złożonych w programie priorytetowym NFOŚiGW pn. Udostępnianie wód termalnych w Polsce, które zostały skierowane do zaopiniowania przez Ministra Klimatu i Środowiska zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska. Rekomendację ministra dotyczącą dofinansowania otrzymało 15 z 30 przekazanych do oceny wniosków.
Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki podpisały umowę na realizację kolejnej partii prac projektowych wysokotemperaturowego reaktora chłodzonego gazem (ang. High Temperature Gas cooled Reactor, HTGR). W wydarzeniu, które odbyło się 12 maja 2021 r. w Otwocku-Świerku, uczestniczyli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych Krzysztof Kurek.
Kwestie związane z energetyką prosumencką i rozproszoną były głównym tematem webinarium „Odnawialne źródła energii jako czynnik rozwoju lokalnego i regionalnego", które odbyło się 11 maja 2021 r. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności im. prof. Żmijewskiego, udział wziął pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
Leśnictwo i gospodarka leśna w świetle Europejskiego Zielonego Ładu to temat spotkania ministrów odpowiedzialnych za leśnictwo państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii i Rumunii, które odbyło się 13 maja 2021 r. W wydarzeniu, zorganizowanym w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
Politechnika Gdańska rozpoczyna budowę Centrum Ekoinnowacji (CEI), gdzie prowadzone będą m.in. badania nad ekologicznymi rozwiązaniami dla budownictwa i transportu. Obiekt ma być gotowy jesienią 2022 r. Koszt inwestycji to blisko 80 mln zł.
Dwa ogrody edukacyjne powstaną w Bielsku-Białej. Pierwszy zostanie założony na niegrzebalnej części cmentarza żydowskiego, drugi wokół zabytkowej willi Teodora Sixta w centrum miasta – podał w piątek bielski magistrat. Realizacja zakończy się w przyszłym roku.
W perspektywie 2023 r. priorytetem jest dokończenie strategicznych projektów dywersyfikacyjnych, zakładających budowę nowych lub rozbudowę istniejących punktów wejścia gazu do Polski - mówi w piątkowej "Rzeczpospolitej" prezes Gaz-System Tomasz Stępień.
Energia baterii nano-diamentowej pochodzi z radioaktywnych izotopów używanych w reaktorach jądrowych.
Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, największe w Holandii i jedno z największych w Europie, ogłosiło na stronie internetowej, że wspólnie z firmą ECOR zamierza wykorzystać trawę, która znajduje się między sześcioma pasami startowymi. Będzie z niej produkować panele sufitowe, a nawet meble i lampy.
00:03:15
Vulcan Training & Consultancy buduje w Rumi jedno z najnowocześniejszych centrów szkoleniowych dla offshore w Europie
Nie służy przyrodzie i osłabia ochronę przed zmianą klimatu. Mimo to latem koszenie w miastach idzie pełną parą
Szwecja idzie w mały atom. SMR-y zbuduje dla niej brytyjski Rolls-Royce
Włocławek i OSGE podpisują porozumienie dotyczące współpracy przy budowie SMR
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
To historyczny moment dla Puszczy Białowieskiej. Niemal cały jej obszar pod ochroną
Polacy produkują o ponad 40 proc. więcej śmieci niż dekadę temu. Spółki komunalne ryzykują coraz więcej
Sąd przeciwko projektowi Wód Polskich. Budowa stopnia wodnego w Siarzewie zablokowana
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Amazon kupuje hurtowo energię z offshore. Największa taka umowa
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 19.06.2026
Polski startup wie co zrobić ze starymi łopatami turbin wiatrowych. Mogą bardzo przydać się budowlance
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
DRI i Entrix rozpoczynają współpracę w zakresie optymalizacji bateryjnego magazynu energii w Polsce
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Nowa oferta „Tanie weekendowanie” od Energi Obrotu