Allegro przełamuje bariery związane ze sprzedażą rzeczy używanych

Allegro przełamuje bariery związane ze sprzedażą rzeczy używanych - ZielonaGospodarka.pl
17.10.2023 12:22
Strona główna Klimat, Edukacja Allegro przełamuje bariery związane ze sprzedażą rzeczy używanych

Partnerzy portalu

Allegro przełamuje bariery związane ze sprzedażą rzeczy używanych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Allegro

Na Allegro pojawiła się nowa zakładka „Lista rzeczy na sprzedaż ”, która ułatwi użytkownikom sprzedaż na Allegro Lokalnie produktów zakupionych wcześniej na Allegro. Nowa funkcjonalność to odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków obiegiem rzeczy używanych.

Z najnowszych danych Allegro wynika, że ponad 71% konsumentów decyduje się na odsprzedawanie swoich używanych przedmiotów, które nie są im już potrzebne . Co więcej, widać w tym trendzie tendencję wzrostową: blisko połowa z nich wskazuje, że obecne warunki gospodarcze oraz globalne wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, skłoniły ich do podjęcia decyzji o odsprzedaniu niepotrzebnych produktów.

– „Jako główne motywacje wymieniane są chęć dodatkowego zarobku, potrzeba zyskania przestrzeni w swoich domach, zamiar wykorzystania zarobionych środków na zakup innych potrzebnych przedmiotów oraz pragnienie, aby niepotrzebne już przedmioty zyskały drugie życie, zgodnie z ideą wspierania przyjaznego środowisku obiegu rzeczy używanych. Aż 93% osób wybiera sprzedaż online jako preferowany sposób pozbycia się swoich niepotrzebnych rzeczy, a prawie 57% respondentów korzysta w tym celu z platformy Allegro Lokalnie” – powiedziała Eliza Goździewicz, Allegro Lokalnie Business Unit Manager.

Co nas powstrzymuje przed odsprzedawaniem niepotrzebnych produktów?

Badania przeprowadzone przez Allegro wykazały, że istnieją pewne bariery, które zniechęcają użytkowników do wystawienia przedmiotów na sprzedaż. Są to m.in. wysiłek związany z przygotowaniem ogłoszenia, konieczność podania parametrów technicznych, określenie właściwej ceny oraz brak pomysłu na to, co można opłacalnie sprzedać. Co więcej, odpowiednio 57% i 47% respondentów wskazuje, że gdyby mogli skorzystać z opcji automatycznego generowania opisu i uzupełnienia danych przedmiotu oraz opcji automatycznego określania jego wartości to skłoniłoby to ich do sprzedawania niepotrzebnych rzeczy częściej niż dotychczas.

Allegro oraz Allegro Lokalnie postanowiły połączyć siły, aby pokonać te bariery i ułatwić proces odsprzedaży, czyniąc go bardziej dostępnym. Dzięki funkcjonalności „Lista rzeczy na sprzedaż”, użytkownicy będą mogli w prosty sposób odsprzedawać na Allegro Lokalnie produkty zakupione wcześniej na Allegro: platforma nie tylko podpowie, które produkty z naszej historii zakupów mogą zyskać drugie życie, ale także sama zaproponuje cenę, a po kliknięciu „wystaw” użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony na formularz Allegro Lokalnie, gdzie większość informacji o przedmiocie zostanie wypełniona automatycznie. Dzięki temu cały proces tworzenia ogłoszenia zostanie znacznie skrócony i uproszczony, co sprawi, że użytkownicy będą mogli sprzedawać swoje rzeczy jeszcze wygodniej i efektywniej, a potencjalni kupujący zyskają komplet informacji o interesującym ich przedmiocie.

– „Nowa funkcjonalność może być wykorzystywana do odsprzedaży różnych niepotrzebnych przedmiotów zalegających w naszych domach. Mogą być to na przykład telefony, gry, meble czy rzeczy, z których nasze dzieci szybko wyrastają, w tym wózki, ubranka i zabawki. Jeśli użytkownik zakupił te produkty na Allegro, teraz może je łatwo i wygodnie odsprzedać na Allegro Lokalnie. Dawanie używanym przedmiotom drugiego życia jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli, a dzięki Allegro cały proces jest prosty, szybki i efektywny” – powiedziała Eliza Goździewicz, Allegro Lokalnie Business Unit Manager.

Dzięki nowej funkcjonalności, Allegro i Allegro Lokalnie kontynuują swoje zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych rozwiązań dla użytkowników. „Lista rzeczy na sprzedaż” to nie tylko ułatwienie procesu sprzedaży, ale również krok w kierunku bardziej zrównoważonego i efektywnego korzystania z zasobów.

Źródło: [1] Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 11-13.09.2022 r. Analizą objęto grupę 532 osób w wieku 18-55 lat. Zastosowano dobór kwotowy a próba była reprezentatywna ze względu na płeć, wiek i klasę miejscowości zamieszkania.

Źródło informacji: Allegro

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.