Bartosz Fedurek nowym Country Managerem EDPR Polska

zk

04.04.2023 09:13 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Bartosz Fedurek nowym Country Managerem EDPR Polska

Partnerzy portalu

Bartosz Fedurek nowym Country Managerem EDPR Polska - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Bartosz Fedurek/EDP Renewables

DP Renewables Polska ogłasza kluczową zmianę na szczeblu zarządzającym. EDP Renewables weszła na polski rynek w 2008 r. i obecnie dysponuje drugim pod względem wielkości portfelem operacyjnych aktywów OZE w kraju, o łącznej mocy zainstalowanej 733 MW.

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii z wiatru i słońca na świecie, powołał Bartosza Fedurka – menedżera z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej – na stanowisko nowego Country Managera EDPR Polska. Bartosz Fedurek wcześniej pracował m.in. dla Ørsted jako dyrektor ds. rozwoju projektów, PGE Baltica jako członek zarządu ds. operacyjnych, PGE Polska Grupa Energetyczna jako dyrektor ds. inwestycji oraz KGHM Polska Miedź jako szef zespołu energetycznego.

Bartosz Fedurek posiada szeroką wiedzą na temat sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce. Jego zadaniem na nowym stanowisku będzie zapewnienie dalszego, dynamicznego rozwoju działalności EDPR na tym szybko rosnącym rynku, przyczyniając się tym samym do przyspieszenia tak bardzo potrzebnej zielonej transformacji i wzmocnienia niezależności energetycznej Polski. Nowy Country Manager będzie również promował pozytywny wpływ działalności spółki w obszarach społecznym, gospodarczym i środowiskowym.

Obecnie EDPR Polska dysponuje portfelem 733 MW mocy zainstalowanej w lądowych elektrowniach wiatrowych i planuje ekspansję w sektorze fotowoltaicznym, w którym wkrótce przejdzie z fazy budowy pierwszych farm do fazy ich eksploatacji. Biorąc pod uwagę oczywistą potrzebę dywersyfikacji polskich źródeł energii, a także powszechną dostępność OZE i ich niższe koszty produkcji, nie mam wątpliwości - przyszłość to energetyka odnawialna. Transformacja energetyczna w Polsce musi przyspieszyć, a EDPR planuje przyczynić się do tego w możliwie najbardziej efektywny sposób - zaznacza Bartosz Fedurek, Country Manager EDPR Polska.

EDPR odnotowuje stabilny wzrost mocy zainstalowanej na całym świecie. W 2022 r. EDPR powiększyła swój globalny portfel o 2,1 GW, a kolejne 4 GW są na etapie budowy. Spółka dysponuje łącznie ponad 14,7 GW mocy zainstalowanej na trzech kontynentach i planuje jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój nowych mocy.

W ubiegłym miesiącu spółka zaktualizowała swój plan strategiczny, który obecnie zakłada zainwestowanie do 2026 roku kwoty 20 mld EUR w nowe moce OZE, z których 40% zostanie przeznaczonych na realizację lądowych projektów w Europie.
EDP Renewables należy do grupy EDP, która stawia sobie za cel przewodzenie transformacji energetycznej. Za pośrednictwem EDP Energia Polska grupa prowadzi w Polsce również działalność komercyjną B2B, a także uczestnicy w rozwoju polskiego sektora offshore poprzez społkę Ocean Winds.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii z wiatru i słońca na świecie, z obecnością na 28 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie; ponadto spółka prowadzi biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz posiada znaczący portfel inwestycyjny z najwyższej klasy aktywami oraz wiodącą na rynku zdolność operacyjną w zakresie OZE. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową oraz rozproszone, morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR posiada połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2023 w USA i Top Employer 2023 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Kolumbii i w Brazylii, a także umieszczeniem jej w prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index.

EDPR jest oddziałem EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przywiązuje szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej pozycji w branży OZE (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki), EDP w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii działa jako zintegrowane przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, posiadające również  sieci energetyczne oraz oferujące dedykowane rozwiązania dla klientów i zarządzanie energią.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.