Boeing Engineering rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa

Boeing Engineering rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa - ZielonaGospodarka.pl
21.02.2023 10:44 Źródło: Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa
Strona główna Transport, Elektromobilność Boeing Engineering rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa

Partnerzy portalu

Boeing Engineering rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Boeing podpisał umowę z Łukasiewicz - Instytutem Lotnictwa. W lutym na terenie Instytutu inżynierowie Boeinga oraz Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa rozpoczną współpracę w zakresie projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających.

Boeing [NYSE: BA] i Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa podpisały umowę o bliskiej współpracy w obszarze projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających. Inżynierowie wiodącego producenta lotniczego oraz polskiego instytutu badawczego rozpoczynają współpracę z początkiem miesiąca w Warszawie.

Umowa jest częścią strategii Boeinga na rozszerzenie swojej działalności inżynieryjnej w Polsce. Firma, która jest obecna w Polsce od 30 lat, poszukuje obecnie osób o różnych umiejętnościach i doświadczeniu, aby rozwijać swoją lokalną kadrę inżynierską.

Boeing oraz Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa łączą siły korzystając z lokalnych możliwości, jakimi są rozległe zasoby inżynieryjne i zaplecze Instytutu. Współpraca będzie odbywać się na bazie projektowej z ukierunkowaniem na samoloty komercyjne oraz usługi. Zakres ten ma być poszerzony o dodatkowe programy, uwzględniające badania i rozwój.

„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z instytutem, który posiada niemal 100 lat doskonałości inżynieryjnej w lotnictwie - mówi Iryna Bielienko, dyrektor Boeing Poland Engineering & Technology Center. - To wieloletnie doświadczenie, wydajne procesy i możliwości czynią z Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa idealnego partnera lokalnego do wspólnego rozwoju innowacji lotniczych”.

Dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa dodaje: „To potwierdzenie umiejętności naszych naukowców, którzy zostali wybrani do współpracy z inżynierami Boeinga. W ramach tego partnerstwa będziemy rozwijać najnowocześniejsze technologie udoskonalające produkty jednej z najbardziej innowacyjnych i uznanych firm lotniczych na świecie”.

Boeing

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy w naszych biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają naszą misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Jesteśmy głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymujemy silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem. Dołącz do naszego zespołu i stań się częścią innowacyjnej firmy, w której twoje pomysły będą napędzać rozwój technologii kształtujących przyszłość lotnictwa: Boeing.com/PolandJobs

Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. ilot.lukasiewicz.gov.pl

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.