Coraz więcej odbiorców ekologicznego ciepła w Gorzowie Wielkopolskim

zk

23.01.2023 08:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Energetyka atomowa Coraz więcej odbiorców ekologicznego ciepła w Gorzowie Wielkopolskim

Partnerzy portalu

Coraz więcej odbiorców ekologicznego ciepła w Gorzowie Wielkopolskim - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PGE
Rośnie liczba budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim. Do ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych w całym mieście trafia już ciepło z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Wraz z rozwojem miasta, aby dotrzeć do nowych odbiorców, PGE Energia Ciepła stale inwestuje i modernizuje swoją sieć ciepłowniczą w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie ma ona już ponad 135 km długości i w samym 2022 roku przyłączono 35 nowych budynków o łącznym zapotrzebowaniu na moc 6,4 MW.

- Bezpieczeństwo dostaw, komfort użytkowania oraz pozytywny wpływ na środowisko to główne argumenty, które powodują, że coraz więcej obiektów podłączanych jest do naszej sieci ciepłowniczej. Dzięki skorzystaniu z naszej oferty mieszkańcy Gorzowa mogą zrezygnować z lokalnych kotłowni i przydomowych pieców, które emitują znaczne ilości dwutlenku węgla i pyłów do atmosfery. Dlatego cieszy nas każdy nowy odbiorca, bo dzięki temu realnie wpływamy na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród nowych obiektów, które zostały podłączone do sieci ciepłowniczej są m.in. siedziba ENEI przy ul. Energetyków, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej, siedziba Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ul. Targowej, hala produkcyjna nr 5 TPV przy ul. Złotego Smoka oraz Zachodnia Iza Przemysłowo-Handlowa przy ul. Kosynierów Gdyńskich. W 2022 roku zrealizowano również podłączenia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Są to obiekty znajdujące się w okolicy ul. Dworcowej: DH Rolnik, Spółdzielnia Inwalidów „Warta”, SPOZ Przychodnia Dworcowa oraz kamienice administrowane przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i SM „Włókno”.

Ekologiczne ciepło trafia także do nowych budynków mieszkalnych, usługowych oraz handlowych znajdujących się w różnych częściach miasta i dotyczy to zarówno lokalizacji rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Tylko w 2022 roku PGE Energia Ciepła zainwestowała ok. 9,5 mln zł na pokrycie kosztów przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim.

Oddział realizuje również program podłączeń ciepłej wody użytkowej. Dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Górczyn” gorzowianie przy ul. Bohaterów Lenino mogli zrezygnować z gazowych podgrzewaczy, a do ich mieszkań popłynęła ciepła wody z elektrociepłowni. Poprawia to bezpieczeństwo oraz ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
- Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych administratorów budynków. Przygotujemy ofertę oraz wstępną ocenę możliwości przyłączenia. Koszty związane z doprowadzeniem ciepła do obiektów wraz z wykonaniem oraz montażem węzła cieplnego są po stronie PGE Energia Ciepła – informuje dyrektor Wojciech Dobrak.


Tagi:
pge

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.