#CzekanieNaŁadowanie - kolejna inicjatywa LeasePlan, EV Klub Polska, elektromobilni.pl oraz PSPA

zk

25.02.2022 08:58 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność #CzekanieNaŁadowanie - kolejna inicjatywa LeasePlan, EV Klub Polska, elektromobilni.pl oraz PSPA

Partnerzy portalu

 #CzekanieNaŁadowanie - kolejna inicjatywa LeasePlan, EV Klub Polska, elektromobilni.pl oraz PSPA - ZielonaGospodarka.pl
Fot. leaseplan.com

Daj znać innym użytkownikom EV, jak długo będziesz ładował swoje auto – rusza wspólny projekt LeasePlan oraz EV Klub Polska, przy wsparciu kampanii społecznej elektromobilni.pl oraz PSPA.

Z badania preferencji kierowców pojazdów elektrycznych, zrealizowanego przez EV Klub Polska wynika, że 32% użytkowników regularnie korzysta z publicznie dostępnych stacji ładowania, a 12% uzupełnia energię elektryczną w akumulatorach prawie wyłącznie lub wyłącznie na publicznie dostępnych stacjach. Odnosząc te wartości do ogólnej liczby samochodów elektrycznych w Polsce, która na koniec grudnia 2021 wynosiła 18 795 szt. (dane z licznika elektromobilności tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego), oznacza to w praktyce ponad 8 tys. kierowców, którzy w ten sposób uzupełniają energię w swoich autach.

– Jazda autem elektrycznym niesie ze sobą wiele korzyści. Jest cicha, ekonomiczna i przede wszystkim pozytywnie wpływa na środowisko. Cieszy nas zatem fakt, że z każdym rokiem przybywa pojazdów zeroemisyjnych na naszych drogach i rośnie grono entuzjastów i użytkowników e-samochodów, również w ramach wynajmu długoterminowego, oferowanego przez naszą firmę. By wspomóc ten ekologiczny trend wspólnie z EV Klub Polska wystartowaliśmy z kampanią #CzekanieNaŁadowanie. W ramach projektu udostępniamy specjalny zegarek, dzięki któremu użytkownik stacji ładującej będzie mógł poinformować innych użytkowników, o której godzinie zakończy ładowanie swojego auta i zwolni stację – mówi Rogier Klop, dyrektor zarządzający LeasePlan.

– Dynamika rozwoju elektromobilności wymaga działań wspomagających. Jako czołowy popularyzator e-mobility w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej podejmujemy i wspieramy szereg inicjatyw legislacyjnych i edukacyjnych. Jedną z nich jest projekt #CzekanieNaŁadowanie, realizowany przez LeasePlan oraz EV Klub Polska, który może zapewnić elektromobilną symbiozę pomiędzy użytkownikami EV. Wspieramy tego typu inicjatywy – dodaje dyrektor zarządzający PSPA Maciej Mazur.

Informuję, ładuję i odjeżdżam

Zegarek to prosta i wygodna w użyciu tarcza zegara z laminowanego, sztywnego kartonu na której znajduje się podziałka czasowa wraz z komunikatem „Mój samochód będzie się ładował do godziny X, potem zwolnię to miejsce dla Ciebie”. Nazwa przedmiotu pochodzi od słów EV (ang. Electric Vehicle – pojazd elektryczny). Dodatkowy jaskrawy kolor obudowy sprawia, że nie da się jej nie zauważyć, podobnie jak czytelnych wartości na cyferblacie. Awers czasomierza opisany jest w wersji polskiej a rewers – angielskiej. Dzięki temu zegarek może nam służyć także podczas wyjazdów za granicę.

– Zegarek można pozostawiać za przednią szybą samochodu, podobnie jak bilet parkingowy, zaznaczając na nim, do której godziny zamierzamy się ładować. To niezwykle prosty, a jednocześnie pomocny element dodatkowy wyposażenia auta dla kierowców EV, dlatego wierzymy, że popularyzacja tego czasomierza przyczyni się do zbudowania dobrej praktyki – podjeżdżając pod zajętą ładowarkę, wiadomo będzie, kiedy zostanie ona zwolniona. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu na poszukanie innego, wolnego punktu ładowania – tłumaczy Łukasz Lewandowski, szef EV Klub Polska.

Odbierz swój zegarek!

Jeździsz autem elektrycznym, a nie masz jeszcze takiego gadżetu? To nie problem – możesz otrzymać darmowy egzemplarz. Wystarczy napisać e-mail na adres: czekanienaladowanie@leaseplan.com, zawierającą imię, nazwisko oraz adres, a LeasePlan i EV Klub Polska wyślą go do Ciebie.

Zegarki będą także dystrybuowane w różnych miastach Polski przez EV Klub Polska podczas comiesięcznych spotkaniach #MonthlyMeetUp, które mają na celu integrowanie społeczności użytkowników EV, należących do klubu oraz wymianę doświadczeń. Te cykliczne zloty odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca w określonych wcześniej miejscach. Informacji o spotkaniach szukaj na facebookowym profilu klubu https://www.facebook.com/EVKlubPolska

#CzekanieNaŁadowanie

Organizatorem akcji jest LeasePlan Polska oraz EV Klub Polska. Kampanię wspierają: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz kampania społeczna elektromobilni.pl
Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.