DNV i Zakher Marine będą współpracować nad rozwiązaniami w zakresie redukcji emisji

zk

09.06.2023 13:15
Strona główna Energetyka, OZE DNV i Zakher Marine będą współpracować nad rozwiązaniami w zakresie redukcji emisji

Partnerzy portalu

DNV i Zakher Marine będą współpracować nad rozwiązaniami w zakresie redukcji emisji - ZielonaGospodarka.pl
Fot. DNV

Towarzystwo klasyfikacyjne DNV i Zakher Marine International (ZMI), właściciel i operator jednostek pracujących w sektorze offshore wind, podpisały protokół ustaleń (MOU) dotyczący współpracy w zakresie rozwiązań dekarbonizacyjnych.

Jak poinformowano, protokół ustaleń został podpisany podczas targów Nor-Shipping. Zgodnie z protokołem ustaleń, DNV i ZMI mają na celu identyfikację i rozważenie innowacyjnych rozwiązań w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) na morzu.

- Zakher Marine podejmuje znaczące kroki w kierunku kontroli emisji, uznając krytyczną potrzebę przeciwdziałania zmianom klimatycznym i redukcji gazów cieplarnianych - powiedział Mohamed Habashneh, dyrektor operacyjny Zakher Marine International.

- Chcemy wprowadzić zrównoważone praktyki do naszej codziennej działalności. Dzięki strategicznemu partnerstwu z DNV będziemy mogli wprowadzić najlepsze procedury i innowacyjne rozwiązania, które pomogą nam zrealizować nasze zobowiązanie do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla - dodał Habashneh.

 - Jeśli chodzi o dekarbonizację, nie możemy skupiać się tylko na następnej generacji, ale na tym, co możemy zrobić, aby poprawić zrównoważony rozwój już dziś - powiedział Torgeir Sterri, starszy wiceprezes, dyrektor ds. klasyfikacji offshore w DNV.

- Ponieważ podjęcie działań jest już teraz kluczowe, jeśli chcemy osiągnąć nasze cele klimatyczne. Dlatego też cieszymy się, że możemy współpracować z ZMI w celu zmniejszenia obecnych emisji na morzu i zbadania potencjału rozwiązań paliwowych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszej wiedzy technicznej i doświadczenia, aby wesprzeć ich w znalezieniu pragmatycznych sposobów realizacji ich celów przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokich standardów bezpieczeństwa wymaganych w branży - kontynuował Sterri.

- Dla DNV jest bardzo ważna współpraca z liderami branżowymi i regionalnymi, takimi jak Zakher Marine, ponieważ ich wykazane zaangażowanie w kontrolę i redukcję emisji może być inspiracją dla innych - powiedział Bijali Nair, wiceprezes DNV i regionalny menedżer ds. offshore.

- Nie tylko wprowadzają pozytywne zmiany we własnej działalności, ale poprzez swoim przykładem mogą pokazać, że wzrost gospodarczy i polityka zerowej emisji netto mogą iść w parze - podsumował Nair.

Firma ZMI, która jest właścicielem i operatorem jack-upów i statków obsługujących sektor offshore wind, wyznaczyła cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, zgodnie z wizją Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby znacznie zmniejszyć emisje do 2030 roku.

Aby wesprzeć te ambicje, DNV będzie współpracować z ZMI nad wspólnym studium wykonalności, które oceni aspekty bezpieczeństwa, zgodności i zrównoważonego rozwoju obecnych i przyszłych paliw i technologii, zarówno z technicznego, jak i operacyjnego punktu widzenia.

W pierwszej fazie MOU partnerzy zbadają technologie redukcyjne i metody efektywności energetycznej, które mogłyby zostać wdrożone w celu zmniejszenia emisji z tradycyjnych silników oraz innowacyjne rozwiązania oparte na nisko- lub zeroemisyjnych paliwach morskich.Źródło: DNV, offshore-energy.biz

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.