EDP Renewables mobilizuje zespoły i zasoby w obliczu kryzysu humanitarnego w Ukrainie

zk

15.03.2022 17:41 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE EDP Renewables mobilizuje zespoły i zasoby w obliczu kryzysu humanitarnego w Ukrainie

Partnerzy portalu

EDP Renewables mobilizuje zespoły i zasoby w obliczu kryzysu humanitarnego w Ukrainie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. edp.com

EDP zorganizowała bieżący pakiet środków i inicjatyw w odpowiedzi na kryzys humanitarny, w tym zespoły wolontariuszy z różnych krajów. EDP prowadzi również bezpośrednią współpracę z szeregiem organizacji pomocowych, do których należą m.in. Czerwony Krzyż i Lekarze Świata.

EDP mobilizuje zasoby i zespoły w różnych częściach świata w celu przygotowania pakietu środków pomocowych w odpowiedzi na kryzys humanitarny wywołany przez konflikt w Ukrainie. W najbliższym czasie pomoc zostanie przekazana organizacjom działającym w pierwszej linii udzielania wsparcia, m.in. Czerwonemu Krzyżowi i Lekarzom Świata, w postaci artykułów pierwszej potrzeby i bezpośredniej pomocy finansowej.

Dzięki obecności w Polsce, Rumunii i na Węgrzech, EDP pozostaje w regularnym kontakcie z przedstawicielami lokalnych władz i przekaże niezbędne wsparcie społecznościom żyjącym w pobliżu granicy z Ukrainą. Celem wspólnych wysiłków jest zaradzenie głównym problemom, których doświadczają uchodźcy, w tym zadbanie m.in. o zakup żywności, leków i budowanie struktur wsparcia.

Inicjatywy te zostaną uzupełnione szeregiem działań wewnętrznych zainicjowanych przez wolontariuszy EDP, które angażują pracowników, klientów i partnerów spółki w państwach, w których EDP prowadzi działalność, do przekazywania produktów pierwszej potrzeby. W ten sposób budują skoordynowaną odpowiedź na podstawowe potrzeby określone przez osoby działające blisko uchodźców.

– Śledzimy bieżące wydarzenia z ogromnym smutkiem i zaniepokojeniem. Szczególnie martwi nas los niewinnych cywili, którzy ucierpieli wskutek wojny w Ukrainie. Dlatego mobilizujemy nasze zespoły i zasoby w celu wsparcia osób bezpośrednio udzielających pomocy. Będziemy analizować co możemy jeszcze zrobić, aby pomoc dotarła do tych osób, które potrzebują jej teraz najbardziej – oświadczył Miguel Stilwell d'Andrade, CEO EDP.

Oprócz tego pilnego pakietu środków, EDP angażuje się we wsparcie przyjmowania uchodźców w Portugalii oraz w innych państwach, w których prowadzi działalność. Oznacza to zapewnienie tymczasowych mieszkań dla uciekających Ukraińców, oraz dostarczenie energii elektrycznej do ośrodków recepcyjnych. EDP planuje również stworzyć miejsca pracy i wspierać kursy lokalnych języków dla uchodźców w różnych częściach Europy za pośrednictwem swoich partnerskich programów wolontariackich.

EDP chce również zaangażować więcej grup społecznych w pomoc Ukraińcom. W związku z tym spółka organizuje weekend solidarności w Fundacji EDP / MAAT w Lizbonie oraz aukcję dzieł sztuki wspieraną przez Fundację EDP, w której zostaną wystawione dzieła artystów-partnerów fundacji. Dochód z obu inicjatyw zostanie przekazany na wsparcie dla uchodźców.

O EDP Renewables (EDPR)
 
EDP Renewables (Euronext: EDPR) to światowy lider w sektorze energii odnawialnych i czwarty co do wielkości producent energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. Rozwijający się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie EDPR jest dziś obecny na 26 rynkach międzynarodowych w Europie, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Przyświeca mu zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA. Oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

EDP, główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w obszarze zrównoważonego rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 14 lat, a niedawno został uznany za najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo energetyczne na świecie w indeksie Dow Jones.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34700,00 $ tona 2,44% 20 maj
 Cynk 3754,00 $ tona 2,93% 20 maj
 Aluminium 2930,00 $ tona 3,72% 20 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.