Elicit Plant ogłasza wprowadzenie innowacji technologicznej, która pomaga słonecznikowi w przetrwaniu zmian klimatycznych

Elicit Plant ogłasza wprowadzenie innowacji technologicznej, która pomaga słonecznikowi w przetrwaniu zmian klimatycznych - ZielonaGospodarka.pl
28.09.2023 10:21
Strona główna Klimat, Edukacja Elicit Plant ogłasza wprowadzenie innowacji technologicznej, która pomaga słonecznikowi w przetrwaniu zmian klimatycznych

Partnerzy portalu

Elicit Plant ogłasza wprowadzenie innowacji technologicznej, która pomaga słonecznikowi w przetrwaniu zmian klimatycznych - ZielonaGospodarka.pl

Osiągający wyjątkowe wyniki produkt BEST-a, który pomaga kukurydzy przetrwać okresy suszy i oferuje niezwykły wzrost wydajności, jest obecnie dostępny w Europie, Brazylii i Ukrainie. Celem firmy Elicit Plant jest rozwój swojej działalności dzięki udostępnieniu, do końca roku, nowego innowacyjnego rozwiązania dla upraw polowych słonecznika - EliSun-a.

MOULINS-SUR-TARDOIRE, Francja -- (BUSINESS WIRE) -- Podczas swojego Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Zagrożeniom dla Klimatu w dniu 19 września firma Elicit Plant zebrała ekspertów z całego świata i specjalistów z przemysłu rolnego, aby omówić wyzwania, jakie stwarza wpływ zmiany klimatu na rolnictwo, i przeanalizować możliwe rozwiązania.

Podczas tego wydarzenia firma ogłosiła wprowadzenie wyjątkowego rozwiązania dla kukurydzy, BEST-a, w Brazylii, Ukrainie i w całej Europie do końca roku, a także wprowadzenie w Europie nowego innowacyjnego produktu zaprojektowanego specjalnie dla słoneczników: EliSun-a. Wiadomość ta potwierdza zobowiązanie firmy do zmniejszenia deficytu wody w uprawach polowych na świecie, wspierając opartą na synergii współpracę z innymi technikami upraw.

Powody, by wprowadzić stan nadzwyczajny w obszarze upraw kukurydzy, zbóż i soi

Deficyt wody jest bezpośrednim skutkiem obecnej zmiany klimatu. Zagraża on głównym regionom produkcji rolnej i wpływa przede wszystkim na uprawy polowe, które ze względu na swoją wielkość nie mogą w pełni korzystać ze zintegrowanych systemów nawadniania, jak ma to miejsce w przypadku upraw specjalnych.

„Ten brak równowagi jest tym bardziej zatrważający, że 50% wartości kalorycznej przyjmowanej na świecie opiera się tylko na czterech uprawach: zbożach, ryżu, kukurydzy i soi. Uprawy te są często pomijane podczas walki z suszą i jeśli nie zostaną znalezione odpowiednie rozwiązania, zagrożone zostanie nasze bezpieczeństwo żywnościowe. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej naszą ambicją jest przyspieszenie dostosowania się świata rolnictwa do gwałtownych zmian powodowanych przez zmianę klimatu” – wyjaśnił Aymeric Molin, rolnik i współzałożyciel Elicit Plant.

Produkt BEST-a Corn jest gotowy, by objąć pozycję lidera w Europie, po osiągnięciu niezwykłego sukcesu we Francji, Ukrainie i Brazylii

W świetle swoich osiągnięć we Francji, Brazylii i Ukrainie, produkt BEST-a, który ogranicza deficyt wody w uprawach kukurydzy, jest obecnie gotowy, by podbić Unię Europejską. W obliczu szeregu wyzwań klimatycznych BEST-a szybko zyskał pozycję kluczowego sprzymierzeńca rolników zajmujących się uprawą kukurydzy. Jego zdolność do zapewniania plonów w okresach deficytu wody sprawia, że stanowi on wyjątkowe rozwiązanie na rynku. Po uzyskaniu pozycji lidera rynku we Francji, Brazylii i Ukrainie produkt zostanie do końca roku wprowadzony do obrotu w całej Unii Europejskiej.

„Wyjątkowe rezultaty stosowania BEST-a są bezsprzeczne, gdyż zapewniają wzrost plonów średnio o nawet jedną tonę w optymalnych warunkach. Sposób działania produktu gwarantuje stałe wyniki, które są wyjątkowe na rynku, niezależnie od środowiska. Zwroty z inwestycji uzyskiwane przez rolników we Francji i na całym świecie są znaczne; współpracujemy ze spółdzielniami i dystrybutorami w celu zapewnienia, by rolnicy uzyskiwali trzykrotny zwrot ze swoich inwestycji. Do końca 2023 r. produkt będzie dostępny w całej Europie. Obecnie nasz produkt został zastosowany na 300 tys. hektarów gruntów. Pod względem prognoz dotyczących sprzedaży przewidujemy znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, z danymi przekraczającymi nawet siedmiokrotnie wartości sprzed 12 miesięcy” – podsumował Jean-François Déchant, dyrektor generalny Elicit Plant.

W związku z tym BEST-a staje się cennym aktywem w nowoczesnym, odpowiedzialnym rolnictwie, zapewniającym istotne korzyści w utrzymywaniu wysokich poziomów plonów pomimo wyzwań stwarzanych przez deficyt wody.

EliSun-a, nowe innowacyjne rozwiązanie dla ochrony upraw słonecznika

Wprowadzenie EliSun-a, produktu przeznaczonego dla słoneczników, stanowi kulminację sześciu lat badań. Skupiając się na opracowaniu innowacji agroekologicznych opartych na fitosterolach, firma Elicit Plant po raz kolejny oferuje nową technologię dostosowaną do rolnictwa wielkoskalowego, zapewniając tym samym wysokie plony z ekstensywnych upraw słonecznika w kontekście krytycznej zmiany klimatu.

EliSun-a będzie dostępny do zamówienia w sieci dystrybutorów i partnerów w całej Europie od grudnia 2023 r. Dzięki temu rolnicy mogą spokojnie przygotować się na sezon 2024.

„W przyrodzie występuje ponad 200 różnych fitosteroli. Każdy z nich jest charakterystyczny dla danej presji i danego gatunku. Nasza platforma technologiczna (o nazwie EliTerra®) umożliwiła nam opracowanie nowego rozwiązania w pełni dostosowanego do słoneczników. Do 2025 r. będziemy także w stanie zapewnić nowe produkty dla zbóż. Wnioski o zezwolenie na wprowadzenie do obrotu są obecnie rozpatrywane. Elicit Plant nadal wprowadza innowacje i wyraża zobowiązanie do kształtowania odpornej i prosperującej przyszłości rolnictwa” - powiedział Jean-François Déchant.

Źródło: Elicit Plant

Źródło informacji: Business Wire

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.