Global Accelerated Ventures, ACTUAL i Bioassets podejmują współpracę, aby pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć całkowitą dekarbonizację

zk

16.11.2021 14:09 Źródło: PAP
Strona główna Klimat, Edukacja Global Accelerated Ventures, ACTUAL i Bioassets podejmują współpracę, aby pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć całkowitą dekarbonizację

Partnerzy portalu

Global Accelerated Ventures, ACTUAL i Bioassets podejmują współpracę, aby pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć całkowitą dekarbonizację  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Dimitry Anikin/Unsplash

Wysokiej jakości certyfikowane kredyty przyczyniają się do znacznego ograniczenia emisji, pomagając przedsiębiorstwom wypełnić ciążące na nich zobowiązania w zakresie zerowej emisji netto.

Global Accelerated Ventures (GAV) oraz ACTUAL podejmują współpracę z Bioassets, aby wdrożyć wysokiej jakości, sprawdzone kredyty węglowe w połączeniu z opartym na sztucznej inteligencji rozwiązaniem z zakresu transformacji ESG dla dużych przedsiębiorstw. Rozwiązanie proponowane przez Bioassets umożliwia znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla, a tym samym realizację zobowiązania dotyczącego zerowej emisji netto podjętego na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP26). Współpraca GAV i ACTUAL opiera się na rozwiązaniach, które uwzględniają zobowiązania klimatyczne w ramach pozytywnych zwrotów finansowych i jasnych wskaźników wydajności i ryzyka ESG (środowiskowego, społecznego i związanego z ładem korporacyjnym). Wykorzystując wyjątkową pozycję i wiedzę każdej z firm, utworzyły one wiodące partnerstwo, aby wspierać dekarbonizację na szeroką skalę.

ACTUAL zapewnia pierwsze w swoim rodzaju narzędzia cyfrowe, które umożliwiają organizacjom szybkie planowanie i podejmowanie działań na rzecz dekarbonizacji. Wiedza praktyczna GAV jest ukierunkowana na transformację organizacyjną, zarządzanie ochroną przyrody i finansowanie rozwoju, zwłaszcza na wschodzących rynkach. Wspólnie zapewniają one centralne rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorstw, które pomoże im zrealizować kompleksowe cele klimatyczne. Współpraca między Bioassets, GAV i ACTUAL umożliwia stworzenie i ukształtowanie wysokiej jakości kredytów węglowych, aby pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć ich krótkoterminowe cele, jak również cele wpisujące się w strategię zarządzania.

„Biorąc pod uwagę gwałtownie zmieniający się krajobraz biznesowy, nasze partnerstwo stawia nie tyle na częściowe przejmowanie offsetów, ile na zestaw kluczowych umiejętności i zasobów, aby pomóc przedsiębiorstwom ukształtować całościowe podejście w zakresie ryzyka ESG i polityki węglowej” - powiedział William Byun, starszy partner GAV.

Partnerstwo zostało również niedawno zaangażowane przez największy południowoazjatycki konglomerat zasobów naturalnych do kompleksowego przeglądu wszystkich obecnych podmiotów i operacji w zakładach przemysłowych i rozwoju agrobiznesu w celu określenia kierunków długofalowych zmian w kontekście coraz bardziej krytycznej sytuacji węglowej na świecie.

„Bioassets posiada długą historię tworzenia wysokiej jakości certyfikowanych offsetów, które spełniają wymogi dodatkowości i trwałości. Nasze offsety pomogły wiodącym firmom, w tym bankom, zakładom ubezpieczeniowym oraz liniom lotniczym, osiągnąć ich cele węglowe” - powiedział William Byun.

Współpraca między GAV, ACTUAL i Bioassets umożliwia każdej firmie znaczącą dekarbonizację. Dekarbonizacja jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ludzkości i niezwykle złożonym przedsięwzięciem dla większości przedsiębiorstw z licznymi czynnikami ruchomymi. Przedsiębiorstwa potrzebują jednego partnera, który będzie w stanie przedstawić zintegrowany plan elastyczny pod względem rozwiązań. GAV i ACTUAL zapewniają stworzenie planu dekarbonizacji, zarządzanie zmianami, transformację organizacyjną i kompleksowy zestaw narzędzi oprogramowania ESG, aby pomóc przedsiębiorstwom szybko działać, nabrać rozpędu i kontynuować postęp w ramach trwającej dekady działań zmierzających do obniżenia emisji w realnym świecie. Partnerstwo z Bioassets umożliwia wysokiej jakości offsetowanie pozostałych emisji w przypadkach, kiedy redukcja emisji nie jest jeszcze możliwa ze względu na ograniczenia, na przykład natury technologicznej.

„Oprogramowanie ACTUAL umożliwiło niezwłoczne uruchomienie globalnych projektów na skalę krajową, pozwalając organizacjom na szybkie tworzenie scenariuszy i wizualizację ścieżek rozwoju, po raz pierwszy z pozytywnym oddziaływaniem na szeroką skalę. Organizacyjna transformacja węglowa jest kluczowa dla realizacji ambitnego zobowiązania w zakresie zerowej emisji netto, które zostało podjęte podczas COP26. Dlatego jesteśmy dumni, mogąc współpracować z Bioassets i GAV, aby pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć ten cel” - powiedział dr Karthik Balakrishnan, współzałożyciel i prezes ACTUAL.

Partnerstwo zostało oficjalnie zainaugurowane. Przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą mogą skontaktować się z prezesem i współzałożycielem ACTUAL Karthikiem Balakrishnanem, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25352,00 $ tona -0,76% 28 wrz
 Cynk 2559,00 $ tona 3,90% 28 wrz
 Aluminium 2231,00 $ tona 1,64% 28 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.