Google Maps pomoże wybrać bardziej ekologiczną trasę

Patrycja Rapacka

09.10.2021 18:15 Źródło: Własne
Strona główna Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność Google Maps pomoże wybrać bardziej ekologiczną trasę
Google Maps pomoże wybrać bardziej ekologiczną trasę - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet, poinformował, że mając na uwadze potrzebę pilnych działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu, koncern będzie wprowadzał funkcje, które pomogą wybrać bardziej ekologiczne rozwiązania. Dzięki aplikacji Google Maps poznamy, która trasa będzie korzystniejsza dla naszego otoczenia.

Koncern Google przekonuje, że nie są mu obojętne wyzwania pojawiające się w związku z kryzysem klimatycznym. Do 2030 roku wszystkie centra danych i kampusy zarządzane przez giganta internetowego będą zasilane całodobowo bezemisyjną energią. Za pomocą aplikacji chce wesprzeć globalną społeczność w podejmowaniu bardziej zrównoważonych wyborów. Do aplikacji Google Maps zostaną wprowadzone funkcje, które ułatwią m.in. rezerwowanie lotów lub kupowanie urządzeń o niższym śladzie węglowym oraz wyznaczanie korzystniejszych dla środowiska tras. Zostanie także zmodyfikowany silnik wyszukiwania odpowiedzi na zapytania dotyczące zmian klimatu. W odpowiedziach będą pojawiały się tylko wiarygodne informacje ze źródeł takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Google pokaże poziom emisji CO2 dla wszystkich lotów

Do Google Flights zostanie wprowadzona funkcja ułatwiająca podejmowanie decyzji dotyczących podróży – do wiadomości użytkownika będą podawane informacje o emisji dwutlenku węgla dla każdego loty. Informacje o hotelach będą uwzględniały wiadomości na temat działań ich zarządcy na rzecz zrównoważonego rozwoju, redukcji odpadów i środków ochrony wód.

Google chce pomagać użytkownikom również w dokonywaniu bardziej zrównoważonych wyborów podczas zakupów, zaczynając od sprzętu AGD. W przypadku poszukiwania produktów energochłonnych, takich jak piece, zmywarki czy podgrzewacze wody, sugestie na karcie Zakupy pomogą zawęzić wyszukiwanie do opłacalnych i bardziej zrównoważonych opcji.

Koncern pracuje również nad tym, aby samochody, które pozostają na drogach, były przyjazne dla środowiska. W wyszukiwarce pojawią się ułatwienia w przeglądaniu opcji dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, porównywaniu ich z modelami zasilanymi gazem oraz poszukiwaniu rabatów, aby przed zakupem poznać prawdziwy koszt ich użytkowania. Te funkcje zaczną być wprowadzane w Stanach Zjednoczonych w tym roku, a kolejne w skali globalnej będą pojawiać się od 2022 roku.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39575,00 $ tona 1,67% 18 paź
 Cynk 3814,00 $ tona 0,53% 18 paź
 Aluminium 3179,00 $ tona 0,54% 18 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.